Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Chwile grozy na stadionie w Holandii. Podczas dopingu kibiców zawaliła się trybuna (WIDEO)
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Chwile grozy na stadionie w Holandii. Podczas dopingu kibiców zawaliła się trybuna (WIDEO)

Kibice
Football For All/Twitter

Prawdziwe chwile grozy przeżyli kibice na stadionie Nijmegen. Po zakończeniu spotkania piłkarze Vitesse poszli podziękować swoim fanom za doping. Wówczas doszło do zawalenia się trybuny, ale na szczęście nikomu z sympatyków gości nic się nie stało. Tragedii udało się uniknąć dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności.

  • Po spotkaniu Nijmegen z Vitesse pod kibicami gości zawaliła się trybuna

  • Nikomu nic się nie stało, ale niewiele zabrakło, żeby doszło do tragedii

  • - Całkowite załamanie spowodowałoby obrażenia i możliwe zgony - pisze "De Telegraaf"

Do wielkiej tragedii mogło dojść na stadionie Nijmegen w Holandii. W ramach dziewiątej kolejki Eredivisie miejscowe NEC podejmowało u siebie Vitesse. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 0:1, ale nie to jest głównym tematem dotyczącym tego meczu. Kiedy piłkarze przyjezdnych poszli podziękować swoim kibiców, doszło do zawalenia się trybuny z ich fanami.

Zawaliła się trybuna z kibicami na stadionie w Nijmegen

Piłkarze Vitesse chcieli się podzielić swoją radością z kibicami. Jedni i drudzy śpiewali i podskakiwali podczas świętowania i nikt nie mógł przewidzieć tego, co wydarzyło się na stadionie w Nijmegen.

Kiedy sympatycy gości podskakiwali na trybunie, ta nagle zawaliła się pod nimi. To nie najwyraźniej nie przejęłoby zbytnio kibiców, którzy pokazali zawodnikom swojego klubu, że wszystko jest w porządku i jeszcze chwilę wspólnie śpiewali i cieszyli się z wygranej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystko dzięki kontenerowi, który uchronił kibiców przed tragedią.

"Całkowite załamanie spowodowałoby obrażenia i możliwe zgony'

Całe szczęście, że pod trybuną znajdował się kontener dla gastronomii. Gdyby nie to, zdarzenie mogłoby zakończyć się zupełnie inaczej...

- Całkowite załamanie spowodowałoby obrażenia i możliwe zgony" – napisał dziennikarz "De Telegraaf", Jeroen Kapteijns. Holenderskie media poinformowały, że żaden z kibiców nie odniósł poważniejszych obrażeń. Całe zdarzenie możecie zobaczyć, klikając tutaj.

Po tym spotkaniu Vitesse plasuje się na 7. miejscu w tabeli Eredivisie i może się pochwalić remisem oraz trzema zwycięstwami w ostatnich czterech kolejkach. Natomiast zespół z Nijmegen zajmuje 11. lokatę z przewagą czterech "oczek" nad strefą spadkową.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Kibice Stadion
Powiązane