Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje Alex Quinonez. Medalista MŚ z Dohy został zastrzelony, zginęła też druga osoba
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:53

Alex Quinonez
TnFtms/Twitter.com

Nie żyje Alex Quinonez. Brązowy medalista mistrzostw świata 2019 z Dohy został zastrzelony. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 21:00. Niestety Ekwadorczyk nie jest jedyną ofiarą. Oprócz niego wskutek postrzału zmarła jeszcze jedna osoba.

Alex Quinonez to brązowy medalista MŚ 2019 z Dohy, co było jego życiowym sukcesem. Ponadto Ekwadorczyk miał na swoim koncie cztery złote medale Ameryki Południowej, po jednym w biegu na 100 i 200 m oraz dwa zdobyte wraz z kolegami w sztafecie, oraz jeden srebrny, również wywalczony w rywalizacji sztafet. Niestety wybitny 32-latek został zastrzelony.

Nie żyje Alex Quinonez, został zastrzelony

Śmierć biegacza potwierdziły już tamtejsze władze. Lokalne media podają, że do zdarzenia miało dojść w piątek około godziny 21:20 czasu miejscowego. Funkcjonariusze po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia dotarli na miejsce zbrodni.

Mundurowi odnaleźli dwie osoby z ranami postrzałowymi. Jedną z nich był Alex Quinonez. Niestety obojga nie udało się uratować. Z relacji świadków wynika, że zamachowcy podjechali do ofiar samochodem, przebrani za funkcjonariuszy.

Ekwadorczyk miał problemy z komisją antydopingową

Alex Quinonez poza medalem mistrzostw świata startował także na igrzyskach olimpijskich. Ekwadorczyk pojawił się na starcie olimpiady w Londynie w 2012 roku. Miał wystartować również w Tokio, ale to się nie udało.

Sprinter nie został dopuszczony do najważniejszej imprezy czterolecia, ponieważ trzymał karę rocznej dyskwalifikacji za to, że trzykrotnie nie wprowadził danych dotyczących lokalizacji do systemu WADA.