Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemiecka federacja odwołała najbliższe mecze Herthy Berlin
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:32

Niemiecka federacja odwołała najbliższe mecze Herthy Berlin

Krzysztof Piatek Hertha
Jan Huebner via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East Ne
  • Krzysztof Piątek, choć nie jest zakażony koronawirusem, to najbliższe dni spędzi na kwarantannie

  • Po wykryciu trzech przypadków zakażenia koronawirusem w zespole Herthy, niemiecki sanepid nałożył kwarantannę na całą drużynę

  • Niemiecka federacja początkowo chciała zamknąć zespół w specjalnej bańce, ale ostatecznie odwołała trzy najbliższe mecze Starej Damy

Krzysztof Piątek w najbliższych dniach będzie miał sporo czasu na odpoczynek. W czwartek klub Polaka Hertha Berlin poinformował, że w drużynie wykryto trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki mieli otrzymać trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagic oraz napastnik Dodi Lukebakio.

Cała trójka od razu została wysłana na kwarantannę, a dodatkowo władze klubu zarządziły izolację dla kolejnego z asystentów trenera, Andreasa Neuendorfma, który miał kontakt z zakażonymi. Jednocześnie Hertha poinformowała, że wszyscy czują się dobrze i nie mają objawów choroby.

Krzysztof Piątek nie zagra w kwietniu

Na nieszczęście dla drużyny, na izolacji dla tej czwórki się nie skończyło. Niemiecki sanepid podjął decyzję, że na kwarantannę musi się udać cały zespół. Zawodnicy i trenerzy będą na niej przebywać do 28 kwietnia.

Początkowo pojawiały się pomysły, które miałyby zapewnić Starej Damie możliwość rozegrania meczów Bundesligi. Cały zespół miałby przebywać w specjalnych kwaterach, a mógłby je opuszczać tylko na treningi i mecze ligowe.

Władze niemieckiej federacji jednak zrezygnowały z tego pomysłu. Ostatecznie w piątek została podjęta decyzja, że trzy najbliższe spotkania berlińczyków zostaną odwołane. W najdchodzących dniach Hertha miała grać z Mainz (18 kwietnia), Freiburgiem (21 kwietnia) i Schalke (24 kwietnia).

To pierwszy przypadek w Bundeslidze, po powrocie do gry, w którym niemiecka federacja jest zmuszona przełożyć ligowe spotkania, z powodu wykrytego koronawirusa w zespole. Nowe terminy tych spotkań zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Hertha musi walczyć o utrzymanie

To nie jedyne problemy, z jakimi musi się mierzyć Hertha w ostatnim czasie. Zespół od początku roku wygrał tylko trzy ligowe spotkania. Choć trzeba zaznaczyć, że dwa z nich miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Słaba postawa zespołu szczególnie na przełomie 2020 i 2021 roku spowodowała, że Stara Dama musi walczyć o utrzymanie. Zespół Piątka zajmuje 15., ostatnie bezpieczne miejsce w Bundeslidze, jednak ma tyle samo punktów co Arminia Bielefeld, która na obecną chwilę o utrzymanie będzie musiała się bić w barażach.

Sam Piątek także nie zachwyca w tym sezonie. Polak rozegrał 28 spotkań, strzelił w nich 6 goli i zanotował 2. asysty. Ten bilans powoduje, że jest trzecim najlepszym strzelcem w zespole. Gola więcej od niego mają Matheus Cunha i Jhon Córdoba.

Na sześć kolejek przed końcem liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który ma cztery punkty przewagi nad RB Lipsk. Planowo ostatnia kolejka Bundesligi ma się odbyć 22 maja.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane