Swiatsportu.pl > Sporty walki > Nowe informacje ws. dramatu “Walusia”. Sprawą zajęła się prokuratura
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Nowe informacje ws. dramatu “Walusia”. Sprawą zajęła się prokuratura

waluś
screen youtube.com/PunchDown

Artur “Waluś” Walczak nadal znajduje się w stanie krytycznym w szpitalu po nokaucie na gali PunchDown 5, która odbyła się w piątek. We wtorek Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu potwierdziła, że rozpoczęła śledztwo w sprawie. Zbadane zostaną okoliczności, w jakich doszło do dramatu i to, czy wydarzenie było odpowiedni zabezpieczone, jeśli chodzi o opiekę medyczną.

  • Artur "Waluś" Walczak w dalszym ciągu walczy o życie w szpitalu

  • Sprawą dramatu, który miał miejsce na gali PunchDown 5 w miniony piątek zajęła się prokuratura

  • Dochodzenie ma wykazać, czy organizatorzy dopilnowali odpowiedniego zabezpieczenia imprezy, jeśli chodzi o opiekę medyczną

Artur “Waluś” Walczak po gali PunchDown 5 wylądował w szpitalu w stanie krytycznym. Sprawą, którą żyje cała Polska, zajęła się prokuratura we Wrocławiu. Przeprowadzone zostanie dokładne śledztwo. 

Artur “Waluś” Walczak nadal walczy o życie

Artur “Waluś” Walczak stał się ofiarą ogromnego dramatu, który miał miejsce podczas piątkowej gali PunchDown 5. We Wrocławiu odbyła się kolejna impreza, podczas której zawodnicy policzkują się na zmianę i eliminują z turnieju. Niestety Walczak po ciężkim nokaucie wylądował w szpitalu.

Zawodnik został przewieziony na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdyż lekarze stwierdzili ciężkie uszkodzenie mózgu. Do mediów przedostała się informacja, że “Waluś” ma niewielkie szanse na przeżycie. O wszystkim informował w mediach społecznościowych jego przyjaciel, raper i zawodnik MMA Piotr “Bonus BGC” Witczak.

W poniedziałek organizatorzy gali wydali specjalne oświadczenie. Odpowiedzieli oni w nim na zarzuty, które pojawiły się po dramacie “Walusia”, jakoby wydarzenie nie było odpowiednio zabezpieczone, jeśli chodzi o opiekę medyczną. Zagwarantowano, że na miejscu był niezbędny personel, a także karetka pogotowia. 

- Niezwłocznie po dokonaniu oceny sytuacji zdrowotnej pana Walczaka, w związku z obserwowanymi u niego objawami, mogącymi być wyrazem bezpośredniego zagrożenia życia, a także biorąc pod uwagę oczekiwany czas przybycia państwowego zespołu ratownictwa medycznego, zespół medyczny podjął decyzję o wezwaniu do przytomnego i mającego kontakt z ratownikami zawodnika jednostki państwowego zespołu ratownictwa medycznego - przekazano w oświadczeniu (więcej TUTAJ). 

Prokuratura rozpoczyna dochodzenie ws. gali PunchDown 5

Sprawą jednak z urzędu zajęła się prokuratura. W poniedziałek rozpoczęto śledztwo w sprawie dramatu na gali PunchDown 5. We wtorek przekazano mediom oficjalny komunikat w tej sprawie. 

- Prokuratura z urzędu poleciła przeprowadzenie czynności sprawdzających komisariatowi policji Wrocław Stare Miasto. We wtorek wszczęła dochodzenie o czyn z art. 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Sprawa dotyczy wydarzenia tzw. punchdown, policzkowania clap fighting. Jeden z jej uczestników Artur "Waluś" Walczak został znokautowany, znajduje się w szpitalu. Jego stan jest krytyczny - przekazała Polskiej Agencji Prasowej prok. Małgorzata Dziewońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Wyjaśnijmy,  artykuł 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego mówi, iż "kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Są to bardzo poważne zarzuty, jeśli dochodzenie prokuratury wykaże, że organizatorzy jednak nie dopełnili wszystkich obowiązków.

Źródło: WP SportoweFakty, PAP

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane