Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Fabiański dostał zaskakującą ofertę ze słynnego klubu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Łukasz Fabiański dostał zaskakującą ofertę ze słynnego klubu

EN 01477589 1138
Rex Features/East News

Łukasz Fabiański od ponad trzech lat jest pierwszym bramkarzem West Ham United. Polak doskonale spisuje się w bramce “Młotów”, co naturalnie przyciąga zainteresowanie innych klubów. Jak się okazuje, 36-latek niedawno dostał ofertę transferu do słynnego klubu, regularnie występującego w Lidze Mistrzów. 

  • Łukasz Fabiański po bardzo dobrych występach w West Ham United dostał atrakcyjną ofertę transferu

  • Polskiego bramkarza chciała pozyskać Benfica Lizbona, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Portugalii

  • Fabiański nie zdecydował się jednak na transfer. W rozmowie z portalem meczyki.pl wyznał, dlaczego

Łukasz Fabiański mógł opuścić Premier League. Doświadczony bramkarz w wywiadzie dla portalu meczyki.pl przyznał, że niedawno otrzymał interesującą ofertę z Benfiki Lizbona. Polak odrzucił jednak możliwość przenosin do Portugalii.

Łukasz Fabiański mógł opuścić West Ham i Premier League

Łukasz Fabiański rozgrywa kolejny udany sezon w Premier League. Polak jest niepodważalnym numerem jeden w bramce West Ham United i razem ze swoimi kolegami notuje bardzo dobre wyniki. “Młoty” są aktualnie na czwartym miejscu w tabeli za Chelsea, Liverpoolem i Manchesterem City.

W miniony weekend West Ham pokonał na własnym boisku Tottenham 1:0. Jednym z bohaterów meczu był właśnie Łukasz Fabiański, który zanotował kilka świetnych interwencji. Brytyjskie media zgodnie uznały Polaka za jednego z głównych autorów sukcesu “Młotów”.

Fabiański od lat cieszy się wielkim szacunkiem w Premier League i jest uważany za jednego z jej najlepszych bramkarzy. Renoma 36-latka wykracza jednak daleko poza Wyspy Brytyjskie. Fabiańskiego w swoim składzie chętnie widziałyby silne europejskie ekipy.

Bramkarz udzielił ostatnio wywiadu dla portalu meczyki.pl. W trakcie rozmowy przyznał, że niedawno otrzymał konkretną ofertę z Benfiki Lizbona. Fabiański odrzucił jednak możliwość gry w legendarnym klubie.

- Tak, to prawda. To było po pierwszym sezonie spędzonym w West Hamie. Ludzie z Benfiki skontaktowali się ze mną bezpośrednio i powiedzieli, że są mną zainteresowani. Chcieli rozmawiać o szczegółach, więc przekierowałem ich do mojego agenta. Dalsze rozmowy prowadził już on, ale szczerze mówiąc nie brałem tej propozycji na poważnie pod uwagę - zdradził “Fabian”. 

Fabiański zdradza, dlaczego odrzucił możliwość transferu do Benfiki

Dlaczego Łukasz Fabiański nie zdecydował się na transfer do zespołu, który regularnie występuje w Lidze Mistrzów? Piłkarz wyznał, że na dobre zadomowił się w Anglii. Był także przekonany co do dalszej gry w West Hamie. 

- Cały czas wierzyłem w projekt West Hamu. Czułem, że będziemy rośli. No i nie chciałem zmieniać ligi. Premier League to szczyt marzeń piłkarza. Czuję się na tyle dobrze, że mogę tu jeszcze trochę pograć. - stwierdził Fabiański. 

Źródło: meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane