Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandaliczna decyzja FIFA. Ukarali Polaków po meczu z Albanią
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Skandaliczna decyzja FIFA. Ukarali Polaków po meczu z Albanią

Projekt bez tytułu (71)
GENT SHKULLAKU/AFP/East News

Polska pokonała Albanię w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata 1:0. Spotkanie kończyło się w atmosferze skandalu z uwagi na zachowanie miejscowych kibiców, którzy po golu dla Biało-Czerwonych obrzucili naszych piłkarzy przeróżnymi przedmiotami. FIFA wszczęła śledztwo i ukarała Albańczyków. Jak się jednak okazuje, kara nie ominie także Polski!

• Polska została ukarana przez FIFA za wydarzenia z meczu z Albanią

• FIFA pierwotnie ukarała tylko Albańczyków za zachowanie tamtejszych kibiców, którzy zaatakowali Polaków i zmusili sędziego do przerwania meczu

• Teraz jednak nałożono karę także na PZPN, za zachowanie polskich kibiców, którzy mieli prowokować Albańczyków

Polska została ukarana przez FIFA. Światowa federacja zdecydowała się nałożyć na Polaków karę za incydenty, które miały miejsce podczas meczu z Albanią. PZPN już zareagował na tę decyzję.

Polska ukarana za zachowanie kibiców w meczu z Albanią

Polska 12 października pokonała na wyjeździe Albanię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni wygrali po golu Karola Świderskiego. Spotkanie zakończyło się jednak skandalem.

Po bramce dla Polaków nasi piłkarze zostali obrzuceni przez miejscowych kibiców butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. W efekcie sędzia główny zmuszony był przerwać spotkanie. Obie drużyny zeszły do szatni na około 20 minut.

Ostatecznie mecz udało się wznowić i go dokończyć. Polacy utrzymali skromne prowadzenie i dzięki tej wygranej wyprzedzili Albańczyków w tabeli swojej grupy eliminacyjnej. Podopieczni Paulo Sousy awansowali na drugie miejsce i są o krok od zapewnienia sobie miejsca w barażach o awans na mundial.

Skandalicznym zachowaniem albańskich kibiców zajęła się natomiast FIFA. Podjęto decyzję o ukaraniu albańskiej federacji karą finansową w wysokości 150 tys. franków szwajcarskich. Dodatkowo kibice nie będą mogli wejść na stadion przy okazji kolejnego meczu domowego Albańczyków (więcej TUTAJ).

W poniedziałek pojawiła się jednak szokująca informacja, że także Polska zostanie ukarana za wydarzenia z Tirany! FIFA zdecydowała się przyjrzeć także zachowaniu polskich kibiców z tego spotkania.

FIFA nałożyła na PZPN karę finansową

Albańczycy od początku próbowali zrzucić winę na kibiców z Polski. Oskarżali ich o agresję i prowokowanie. FIFA uznała najwidoczniej, że zarzuty te nie były bezpodstawne i nałożyła karę na PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej będzie musiał zapłacić 50 tys. franków szwajcarskich. Do tego polscy kibice nie będą mogli udać się na wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw świata naszej reprezentacji z Andorą. Spotkanie odbędzie się już w listopadzie.

- Po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia oraz materiałem dowodowym PZPN podejmie decyzję na temat dalszych kroków w tej sprawie, jednak musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze - powiedział na temat decyzji FIFA dyrektor biura zarządu PZPN Piotr Szefer.

Źródło: meczyki.pl