Swiatsportu.pl > Piłka nożna > FIFA surowo ukarała Albańczyków za atak na polskich piłkarzy
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

FIFA surowo ukarała Albańczyków za atak na polskich piłkarzy

EN 01497366 0011
Rex Features/East News

Polska niespełna dwa tygodnie temu pokonała w Tiranie Albanię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata. Po bramce dla “Biało-Czerwonych” spotkanie musiało zostać na kilkanaście minut przerwane, gdyż miejscowi kibice obrzucili naszych piłkarzy butelkami. Sprawą zajęła się FIFA, a dzisiaj poznaliśmy decyzję, jeśli chodzi o karę dla Albańczyków.

• Polska pokonała w Tiranie Albanię 1:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata, który zakończył się skandalem

• Miejscowi kibice obrzucili polskich piłkarzy butelkami, gdy ci cieszyli się ze zdobytej bramki. Spotkanie na kilkanaście minut przerwano

• FIFA zdecydowała o ukaraniu Albańczyków za te skandaliczne incydenty

Polska na wyjeździe pokonała Albanię 1:0. Spotkanie zakończyło się skandalem, gdyż miejscowi kibice obrzucili naszych piłkarzy butelkami, a arbiter przerwał mecz na blisko 20 minut. Teraz FIFA ukarała Albańczyków za ten skandaliczny incydent.

Polska - Albania. FIFA ukarała Albańczyków za atak na naszych piłkarzy

Polska 12 października pokonała w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata Albanię 1:0. Spotkanie zakończyło się w atmosferze skandalu, gdyż miejscowi kibice obrzucili naszych piłkarzy butelkami, gdy ci cieszyli się z gola. Sędzia przerwał mecz na blisko 20 minut (więcej TUTAJ).

Po wznowieniu gry Biało-Czerwonym udało się utrzymać korzystny wynik i to oni zdobyli trzy punkty. Po ostatnim gwizdku znów doszło do niebezpiecznych sytuacji. Albańczycy przerwali m.in. wywiad Karola Świderskiego i znów rzucali w jego kierunku niebezpieczne przedmioty (więcej TUTAJ).

Sprawą zajęła się FIFA, która wszczęła śledztwo. Albańczycy kilka dni po meczu wydali skandaliczne oświadczenie, w którym próbowali zrzucić winę na polskich kibiców (więcej TUTAJ). Oburzające próby ucieczki od odpowiedzialności jednak nie zmyliły przedstawicieli FIFA, która w piątek nałożyła na Albanię surową karę.

FIFA nie miała litości dla Albańczyków

Światowa federacja zdecydowała o nałożeniu na Albańczyków wysokiej kary finansowej. Muszą oni zapłacić 150 tys. franków szwajcarskich. W przeliczeniu na naszą walutę jest to około 650 tys. złotych.

Na tym jednak nie koniec. FIFA zadecydowała, że Albańczycy najbliższy mecz domowy rozegrają przy pustych trybunach. Stadion zostanie zatem zamknięty dla albańskich kibiców na kończący mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Spotkanie to odbędzie się 15 listopada.

- Związek wyraża ubolewanie z powodu podjętej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje, spowodowane przez niektóre osoby, nie miały miejsca w przyszłości i nie zaszkodziły naszej reprezentacji w jej meczach międzynarodowych. Federacja oceni możliwość odwołania się od tej decyzji w przewidzianym terminie - przekazali Albańczycy w odniesieniu do decyzji FIFA.

Źródło: fshf.org