Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oburzające oświadczenie Albańczyków. Oskarżają Polaków
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Oburzające oświadczenie Albańczyków. Oskarżają Polaków

EN 01497366 0011
Rex Features/East News

Polska pokonała Albanię 1:0 we wtorkowym meczu eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie kończyło się w atmosferze skandalu, gdyż albańscy kibice obrzucili naszych piłkarzy butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami, gdy ci celebrowali gola. Kilka dni po tym zajściu albańska federacja wydała specjalne oświadczenie, w którym zrzuciła winę za stadionowe burdy na Polaków!

• Polska pokonała we wtorek Albanię 1:0 w wyjazdowym meczu w Tiranie

• W 77. minucie spotkanie zostało przerwane z uwagi na zachowanie albańskich kibiców, którzy zaatakowali naszych piłkarzy

• Albańska federacja uważa jednak, że wszystkiemu winni są Polacy. Wydali oni skandaliczne oświadczenie

Polska we wtorek w Tiranie wygrała arcyważny mecz z Albanią. Miejscowi kibice nie mogli pogodzić się z golem dla Biało-Czerwonych i obrzucili naszych piłkarzy butelkami. Na stadionie zrobiło się niebezpiecznie, a spotkanie przerwano. Teraz Albańczycy zrzucają winę na Polaków.

Polska oskarżona przez Albanię o prowokację

Polska we wtorek zmierzyła się w Tiranie z Albanią. Stawką spotkania było drugie miejsce w grupie I eliminacji mistrzostw świata, które daje prawo gry w barażach. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 po golu Karola Świderskiego.

Gdy Polacy celebrowali zdobycie gola, zostali obrzuceni przez miejscowych kibiców butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami (więcej TUTAJ). Prowadzący spotkanie arbiter zdecydował się przerwać natychmiast mecz. Obie drużyny zeszły do szatni.

Po upływie kilkunastu minut udało się wznowić spotkanie. Polacy utrzymali skromne prowadzenie i wywieźli z Albanii trzy punkty. Dzięki temu są już o krok od awansu do baraży na przyszłoroczny mundial. Sprawa skandalu ze starcia z Albanią na tym jednak się nie skończyła.

Albańska federacja przygotowała specjalne oświadczenie dla mediów na temat wtorkowych incydentów na stadionie w Tiranie. Jego treść jest oburzająca i skandaliczna. Albańczycy zrzucają winę na Polaków i oskarżają ich o prowokację!

Skandaliczne zarzuty Albańczyków

Jako jeden z argumentów użyli incydentu, który miał miejsce w trakcie drugiego spotkania naszej grupy. W meczu Anglii z Węgrami na Wembley również doszło do przepychanek z Policją. Brali w nich udział m.in. Polscy. Albańczycy twierdzą, że to właśnie fani z naszego kraju są powszechnie znani jako agresorzy i ponoszą winę, za zamieszki zarówno w Tiranie, jak i Londynie!

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia Albańskiego Związku Piłki Nożnej (za WP SportoweFakty)

"We wtorek mieliśmy okazję cieszyć się meczem, który jednak nie przyniósł rezultatu, jaki wszyscy chcielibyśmy, żeby padł. Wynik nie był korzystny, ale daliśmy z siebie wszystko na boisku. Losowość i pewne nieobecności w tym spotkaniu to czynniki, o których nie powinniśmy zapominać (...).

Mecz pokazał nam również kilka poważnych problemów, które należy jak najszybciej rozwiązać. Incydenty, które nie przynoszą chwały nam, Albanii oraz jej wspaniałym kibicom.

Albański Związek Piłki Nożnej od miesięcy współpracuje z UEFA nad bezpieczeństwem na stadionach, również finału Ligi Konferencji, który zorganizujemy 25 maja 2022 roku. Po wydarzeniach w meczu z Polską ta rzecz staje się jeszcze pilniejsza (...).

Zdajemy sobie sprawę, że incydenty z wtorkowej nocy nas nie promują. Musimy wyciągnąć z tego lekcję. Mieliśmy 22 000 wspaniałych fanów, a tylko kilkanaście osób zniweczyło wszystko, co zespół do tej pory zrobił.

Jedno jest pewne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mieliśmy w historii kibiców problematycznych. Wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie, jakie nasi kibice dają w meczach i poza boiskiem drużynie, jest powodem do dumy.

Wtorkowe wydarzenia są wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców. Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom.

Nie możemy zapominać, że w tym samym czasie Polacy byli na trybunach na Wembley podczas meczu Anglia - Węgry i odnotowali liczne starcia z lokalnymi kibicami i lokalną policją (...). W żadnym momencie nikt nie powinien wskazywać palcem winnych, ale wspólnie powinniśmy się zastanowić, co zrobić, by wykonywać dobrze swoją pracę.

(...) Rozpoczęliśmy współpracę z odpowiednimi organami w celu polepszenia naszych możliwości organizacyjnych. Albania zagościła w europejskim futbolu i musimy dostosować się do nowej rzeczywistości. Nie mamy wyboru."

Źródło: WP SportoweFakty