Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kuriozalny gol w meczu Radomiaka z Górnikiem Łęczna (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:53

Kuriozalny gol w meczu Radomiaka z Górnikiem Łęczna (WIDEO)

tt cplus
screen - twitter.com/@CANALPLUS_SPORT

Ekstraklasa rozpoczęła zmagania 12. kolejki od meczu w Radomiu, gdzie miejscowy Radomiak podejmował Górnik Łęczna. W starciu beniaminków znacznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:1. Jedna z bramek była naprawdę przedziwnej urody.

• Ekstraklasa w piątek o godzinie 18:00 zainaugurowała 12. kolejkę spotkań

• Na początek kibice obejrzeli mecz pomiędzy Radomiakiem Radom i Górnikiem Łęczna

• Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1

Ekstraklasa w piątek zainaugurowała 12. kolejkę spotkań. Na początek obejrzeliśmy spotkanie Radomiaka Radom z Górnikiem Łęczna. W Radomiu lepsi okazali się gospodarze.

Ekstraklasa. Radomiak lepszy w pojedynku beniaminków

Ekstraklasa w piątek zainaugurowała 12. serię spotkań pojedynkiem w Radomiu. O godzinie 18:00 na boisko wybiegli piłkarze miejscowego Radomiaka i Górnika Łęczna. Jak do tej pory z dwójki beniaminków w lidze lepiej radzili sobie dzisiejsi gospodarze.

Po dzisiejszym spotkaniu to na pewno się nie zmieni. Piłkarze Radomiaka wykorzystali atut własnego boiska i wygrali 3:1. Górnicy z Łęcznej zanotowali tym samym już ósmą porażkę w sezonie.

Wynik meczu już w 25. minucie otworzył Karol Angielski. 25-latek trafił do siatki przy wyraźnej pomocy defensywy drużyny z Łęcznej. Defensorzy Górnika zupełnie się pogubili.

Angielski uderzył tak, że piłka minęła bramkarza i trafiła w poprzeczkę. Następnie odbiła się jeszcze od murawy i przekroczyła linię bramkową. Gol padł, choć na linii bramkowej znajdowali się dwaj zawodnicy Górnika. Żaden z nich jednak nie potrafił zapobiec utraty bramki, choć wystarczyło tylko wybić piłkę jak najdalej! Nagranie można zobaczyć w tym miejscu.

Dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maurides. Brazylijczyk oddał dobry strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zmienił wynik, mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza Macieja Gostomskiego.

Radomiak pnie się w górę tabeli. Górnik nadal na dnie

Radomiak podwyższył prowadzenie już po zmianie stron. W 61. minucie Luis Machado znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika Łęczna. Gostomski zdołał obronić pierwsze uderzenie, jednak przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. Tym razem w roli asystenta wystąpił Maurides.

Gości stać było jedynie na trafienie honorowe. W 82. minucie Damian Gąska wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka i zmniejszył rozmiary porażki Górnika.

Dzięki wygranej Radomiak Radom przesunął się na szóste miejsce w tabeli i będzie je okupował przynajmniej do soboty. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Banasika ma na koncie 16 punktów. Górnik Łęczna zaliczył natomiast już ósmą porażkę w sezonie i z sześcioma “oczkami” na koncie zamyka tabelę Ekstraklasy.