Swiatsportu.pl
Legia Warszawa UEFA kara Leicester City

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

UEFA ukarała Legię Warszawa. Znów ten sam problem

22 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 2 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Legia Warszawa po raz kolejny znalazła się na celowniku UEFA. Tym razem europejska centrala ukarała mistrzów Polski za wydarzenia z wrześniowego meczu z Leicester. To już kolejna kara warszawskiego klubu w obecnym sezonie.

Legia Warszawa zaskakująco dobrze radzi sobie w obecnym sezonie Ligi Europy. Mistrzowie Polski wygrali 1:0 na otwarcie fazy grupowej ze Spartakiem Moskwa, a także w drugiej kolejce przeciwko Leicester City. Przegrali dopiero w czwartkowym meczu z Napoli (0:3), ale i tak pozostają na cele tabeli.

Projekt bez tytułu (44)

Media: Napięta atmosfera w PSG. Messi naciska na transfer

CZYTAJ DALEJ

Legia Warszawa ukarana przez UEFA

W piątek już po meczu w Neapolu UEFA wróciła do sprawy rozgrywanego w Warszawie pod koniec września spotkania z Leicester City. Europejska centrala dopatrzyła się nieprawidłowości w organizowanym meczu.

UEFA w oficjalnym komunikacie podała, że mistrzowie Polski będą musieli zapłacić 16 tysięcy euro kary. Wszystko przez niedrożne przejścia komunikacyjne. To nie pierwsza taka kara nałożona na mistrzów Polski w obecnym sezonie.

W sierpniu Legia grała rewanżowym spotkaniu ze Slavią Praga w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Kara dotyczyła tego samego przewinienia, ale wtedy UEFA nałożyła grzywnę w wysokości 14 tysięcy euro.

Kolejna kara dla mistrzów Polski

Mało tego kara za tamto spotkanie wyniosła ostatecznie 29 tysięcy euro. Dodatkową grzywnę w wysokości 15 tysięcy euro UEFA wlepiła mistrzom Polski za zachowanie kibiców, którzy mieli intonować przyśpiewki o charakterze prowokacyjnym i obraźliwym.

Do tego spotkane ze Slavią odbyło się na częściowo zamkniętej trybunie północnej. UEFA w ten sposób ukarała Legię za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb.

Jednak największą karę Legia w tym sezonie otrzymała na początku swojej przygody w europejskich pucharach. Po meczu z Florą Tallin mistrzowie Polski musieli zapłacić 68 tysięcy euro grzywny, za niedrożne przejścia, a także za użycie przez kibiców pirotechniki oraz obraźliwe przyśpiewki.

Łącznie w obecnym sezonie Legia musiała wpłacić na konto UEFA ok. 115 tysięcy euro. Trzeba też podkreślić, że za udział w tegorocznej Lidze Europy mistrzowie Polski już zarobili ok. sześć milionów euro.

Niedawno swój sezon rozpoczęła PlusLiga siatkarzy. Sprawdź, jak dużo o niej wiesz!

Pytanie 1 z 8

Kto w tym sezonie broni tytułu mistrza Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • TVP przekazała, jaki mecz Ligi Mistrzów pokaże w najbliższej kolejce. To będzie starcie gigantów

  • To już jest wojna. Kulesza podjął działania, które uderzają w Bońka, prezes PZPN interweniował u UEFA

  • Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA. Praca Paulo Sousy przyniosła efekt. Zmiany w czołówce