Swiatsportu.pl > Cezary Kulesza

Cezary Kulesza

Cezary Kulesza - prezes PZPN od 18.08.2021. Wieloletni prezes Jagiellonii Białystok

Projekt bez tytułu (88)
15.06.2022 02:02 PZPN idzie na wojnę z Anglikami! Będzie oskarżenie za zarzuty dla Glika

Reprezentacja Polski we wrześniu zremisowała w Warszawie z Anglią 1:1, ale po meczu najgłośniej było o oskarżeniach gości o rasizm Kamila Glika. Niedawno sprawę zamknęła FIFA, która nie dopatrzyła się rasistowskiego zachowania ze strony Polaka. Teraz do ofensywy przechodzi PZPN. Cezary Kulesza ogłosił, że Związek oskarży związek za bezpodstawne zarzuty pod adresem polskiego obrońcy.Reprezentacja Polski jest coraz bliżej wywalczenia miejsca w barażach eliminacji mistrzostw świata. Jednym z kluczowych meczach w trwającej kampanii było spotkanie z faworytem grupy Anglią na Stadionie Narodowym. Biał-Czerwoni w ostatnich minutach wyszarpali remis 1:1 i zdobyli cenny punkt. Na dwie kolejki przed końcem nasi piłkarze zajmują drugie miejsce w tabeli grupy I, premiowane miejscem w barażach.

EN 01346687 0035
19.03.2022 07:58 Były prezes PZPN ujawnia wstrząsającą prawdę. Także był podsłuchiwany

PZPN w sobotę wstrząsnęła potężna afera. Rutynowa kontrola wykazała, że w gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy znajdował się podsłuch. W świetle tych szokujących informacji głos zabrał były szef polskiej piłki Michał Listkiewicz. Zdradził on w rozmowie z “Interią”, że również za jego kadencji znaleziono w siedzibie związku urządzenia służące do podsłuchu.PZPN w sobotę potwierdził, że w gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy znaleziono podsłuchSprawą zajęła się policja, która zabezpieczyła podejrzane urządzenie i przesłuchała pracowników związkuByły szef PZPN Michał Listkiewicz wyznał w rozmowie z "Interią", że za jego kadencji, także znaleziono w siedzibie związku urządzenia służące do podsłuchuPZPN w piątek przeprowadził kontrolę, która wykazała, że prezes Cezary Kulesza był podsłuchiwany przez nieznaną jeszcze osobę. W jego gabinecie znajdowało się ukryte specjalne urządzenie. Michał Listkiewicz wyznał, że także był podsłuchiwany, gdy dowodził polską federacją.

Paulo Sousa Reprezentacja Polski Cezary Kulesza
19.03.2022 07:56 Kulesza podjął decyzję w sprawie Sousy! Jednoznaczna deklaracja

Paulo Sousa w poniedziałkowym meczu z Węgrami zaryzykował zestawieniem reprezentacji Polski i to ryzyko się nie opłaciło. Biało-Czerwoni przegrali 1:2 z Węgrami i stracili rozstawienie w barażach. Niektórzy namawiali nawet Cezarego Kuleszę do zwolnienia Portugalczyka. Prezes PZPN-u podjął decyzję w sprawie przyszłości.Paulo Sousa wywiązał się z jednego postawionego przed nim zadania. Portugalczyk wprowadził Biało-Czerownych do baraży eliminacji mistrzostw świata, ale drogę na mundial mógł sobie znacznie ułatwić, a w ostatniej chwili wszystko skomplikował.

Reprezentacja Polski Cezary Kulesza Paulo Sousa
19.03.2022 07:56 Cezary Kulesza mocno o decyzjach Paulo Sousy. "Zagraliśmy słabo"

Reprezentacja Polski w poniedziałek po fatalnym spotkaniu przegrała z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata. Po spotkaniu głos zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Szef polskiej piłki otwarcie przyznał, że ryzyko, które podjął selekcjoner Paulo Sousa, się nie sprawdziło.Reprezentacja Polski do poniedziałkowego meczu z Węgrami przystępowała pewna awansu do wiosennych baraży mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w tym spotkaniu walczyli o rozstawienie w barażach, czyli teoretycznie łatwiejszego rywala i pierwszy mecz na własnym stadionie.

EN 01492276 0078
19.03.2022 07:54 Prezes PZPN zwrócił się do FIFA. Chce ukarania Anglików ws. Kamila Glika

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej chce ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenia, które ci wystosowali pod adresem Kamila Glika. Nasi rywale w eliminacjach mistrzostw świata oskarżyli obrońcę o rasizm. Śledztwo FIFA wykazało zdecydowanie, że 33-latek jest niewinny. Cezary Kulesza zamiesza walczyć w FIFA o dobre imię Kamila GlikaPrezes PZPN wysłał do FIFA pismo, w którym domaga się ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenia pod adresem reprezentanta PolskiAnglicy oskarżyli Glika o rasizm po wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata na Stadionie NarodowymCezary Kulesza chce sprawiedliwości dla Kamila Glika. Portal WP SportoweFakty podaje, że prezes PZPN zwrócił się do FIFA o ukaranie Anglików, którzy bezpodstawnie oskarżyli naszego reprezentanta o rasizm.

Projekt bez tytułu (71)
19.03.2022 07:54 Skandaliczna decyzja FIFA. Ukarali Polaków po meczu z Albanią

Polska pokonała Albanię w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata 1:0. Spotkanie kończyło się w atmosferze skandalu z uwagi na zachowanie miejscowych kibiców, którzy po golu dla Biało-Czerwonych obrzucili naszych piłkarzy przeróżnymi przedmiotami. FIFA wszczęła śledztwo i ukarała Albańczyków. Jak się jednak okazuje, kara nie ominie także Polski! Polska została ukarana przez FIFA za wydarzenia z meczu z AlbaniąFIFA pierwotnie ukarała tylko Albańczyków za zachowanie tamtejszych kibiców, którzy zaatakowali Polaków i zmusili sędziego do przerwania meczuTeraz jednak nałożono karę także na PZPN, za zachowanie polskich kibiców, którzy mieli prowokować AlbańczykówPolska została ukarana przez FIFA. Światowa federacja zdecydowała się nałożyć na Polaków karę za incydenty, które miały miejsce podczas meczu z Albanią. PZPN już zareagował na tę decyzję.

Prezes PZPN Cezary Kulesza
19.03.2022 07:53 Cezary Kulesza chce swoich ludzi w UEFA, a nie Zbigniewa Bońka. Podjęto już działania

Pod względem sportowym Cezary Kulesza nie może narzekać na swoje początki prezesury w PZPN. Niestety jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, nowy sternik naszej federacji nie ma lekko. Po "aferze podsłuchowej" w związku zrobiło się gorąco i Kulesza otacza się swoimi ludźmi. Teraz chce wymienić polskich przedstawicieli w UEFA, których delegował jeszcze Zbigniew Boniek. Cezary Kulesza chce swoich ludzi w UEFA, a nie osób oddelegowanych przez Zbigniewa BońkaPrezes PZPN dostał już zgodę od Aleksandra Ceferina na wymianę polskich przedstawicieli Relacje między Kuleszą a Bońkiem miał ulec wyraźnemu ochłodzeniu po "aferze podsłuchowej""Polska The Times" pisze, że Cezary Kulesza i Zbigniew Boniek nie mają ze sobą najlepszych relacji. Kilka dni po wyborze nowego prezesa PZPN "Zibi" niezbyt przychylnie komentował na Twitterze niektóre decyzje swojego następcy. Oliwy do ognia miała dolać "afera podsłuchowa", o której pisaliśmy dla Was tutaj. Od tego momentu Kulesza sukcesywnie kończy współpracę z "ludźmi Bońka" i to samo chce zrobić s naszymi przedstawicielami w UEFA.

Projekt bez tytułu (85)
19.03.2022 07:52 Afera podsłuchowa w PZPN. Podsłuchiwane miały być trzy pomieszczenia

Polski Związek Piłki Nożnej na początku ubiegłego tygodnia został wstrząśnięty przez aferę podsłuchową. W piątek do mediów wyciekły nowe informacje w sprawie. Urządzenie podsłuchujące miało zostać zamontowana nawet na początku sierpnia, a do tego miały zbierać informacje z aż trzech pomieszczeń.Polski Związek Piłki Nożnej 8 października potwierdził, że w gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy znaleziono aktywne urządzenie podsłuchujące. Od tamtego momentu trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, kto i w jakim celu zamontował je w siedzibie Związku.

EN 01489534 0074
19.03.2022 07:51 Potężna afera w PZPN. W gabinecie prezesa znaleziono podsłuch

Afera w Polskim Związku Piłki Nożnej. W sobotni poranek portal WP SportoweFakty opublikował wstrząsające informacje, że w gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy znaleziono podsłuch! Urządzenie zostało znalezione w obudowie grzejnika. Sprawą już zajęła się policja.Portal WP SportoweFakty w sobotni poranek opublikował wstrząsające informacje na temat PZPNW piątek w siedzibie związku znaleziono podsłuch. Urządzenie ktoś ukrył w obudowie grzejnikaPodsłuch znaleziono w gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy. Sprawą zajęła się już policja Afera w PZPN. W gabinecie prezesa Cezarego Kuleszy zainstalowano podsłuch. Urządzenie znaleziono podczas rutynowej kontroli. Teraz policja zajmie się ustaleniem, kto podsłuchiwał szefa polskiej piłki.

Projekt bez tytułu (61)
19.03.2022 07:51 Sousa już po rozmowie z Kuleszą. Wyciekły szczegóły

Paulo Sousa jest już po zapowiadanej rozmowie z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą. Media informują, że selekcjoner Biało-Czerwonych po rozmowie miał zadeklarować obecność na najbliższym meczu Legii Warszawa w Lidze Narodów, a także w hitowym starciu Ekstraklasy.Paulo Sousa w ostatnich tygodniach był mocno krytykowany w Polsce za nieobecność na meczach Ekstraklasy. Do tego Portugalczyka nie było na trybunach podczas spotkania Legii Warszawa z Leicester City w Lidze Narodów.

Paulo Sousa
19.03.2022 07:51 Cezary Kulesza: Będę musiał porozmawiać z trenerem Paulo Sousą

Paulo Sousa czeka poważna rozmowa z Cezarym Kuleszą. Prezes PZPN nie jest w pełni zadowolony z pracy Portugalczyka. Chodzi o nieobecność Portugalczyka na meczach w Polsce. - Powinien być na trybunach - powiedział szef polskiej federacji w rozmowie z Romanem Kołtoniem. Cezary Kulesza zamierza porozmawiać z Paulo Sousą Chodzi o nieobecność Portugalczyka na meczach PKO BP Ekstraklasy i Fortuna Pucharu Polski Prezes PZPN uważa, że taka sytuacja nie powinna mieć miejscaPaulo Sousa nie ukrywa swojej antypatii do PKO BK Ekstraklasy. Selekcjoner początkowo pojawiał się na trybunach spotkań ligowych i tych w ramach Fortuna Pucharu Polski. Na początku pracy w reprezentacji Polski chętniej również powoływał piłkarzy z naszego podwórka. Z biegiem czasu Portugalczyk coraz rzadziej sięgał po ekstraklasowiczów i teraz nie robi tego niemal wcale. Niemal w ogóle nie widać go również na polskich stadionach, co nie podoba się Cezaremu Kuleszy. Prezes PZPN w rozmowie z Romanem Kołtoniem zapowiedział, że tak tego nie zostawi.

Projekt bez tytułu - 2021-09-17T172704.057
19.03.2022 07:48 Jerzy Brzęczek mógł wrócić do PZPN. Kulesza postawił weto

Polski Związek Piłki Nożnej w ostatnich tygodniach przechodzi przez wielkie zmiany. W czwartek poinformowano, że ze stanowiskiem pożegnał się dyrektor Sportowy Stefan Majewski. Jednym z kandydatów na to stanowisko miał być były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.Polski Związek Piłki Nożnej od połowy sierpnia ma nowego prezesa. Po dziewięciu latach ze stanowiskiem pożegnał się Zbigniew Boniek, którego zastąpił były wieloletni właściciel i prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza prezes PZPN
19.03.2022 07:48 Prezes PZPN opowiedział o strasznej kontuzji. "Noga pękła na dwie części"

Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z “Super Expressem” opowiedział o fatalnej kontuzji, która przydarzyła mu się w przeszłości. Niewielu kibiców zdaje sobie bowiem sprawę, że obecny szef polskiej piłki przed laty występował w Ekstraklasie. Jego karierę zakończył jednak właśnie ciężki uraz.Prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o swojej straszliwej kontuzjiJeszcze jako piłkarz Kulesza doznał skomplikowanego złamania nogi w trakcie meczu kontrolnegoUraz okazał się na tyle poważny, że Kulesza już nie wrócił do gry na najwyższym poziomieCezary Kulesza nim został prezesem PZPN, biznesmenem i prezesem Jagiellonii Białystok, był profesjonalnym piłkarzem. 59-latek opowiedział o swojej przygodzie z piłką w rozmowie z “Super Expressem”. Zdradził, że to ciężka kontuzja przekreśliła jego szanse na udaną karierę.

Cezary Kulesza prezes PZPN
19.03.2022 07:47 Cezary Kulesza stanął w obronie Kamila Glika: to absolutna nieprawda

Nie milkną echa oskarżeń Anglików o rasistowskie zachowanie Kamila Glika. Nasz obrońca zarzeka się, że nic takiego nie miało miejsca. W obronie reprezentanta Polski stanął wczoraj Mateusz Borek. Zrobił to również Cezary Kulesza, który jednoznacznie wypowiedział się na temat tej sytuacji. - To absolutna nieprawda - powiedział prezes PZPN na łamach WP SportowychFaktów.Kamil Glik został oskarżony po meczu z Anglią o rasistowskie zachowanie Piłkarz twierdzi, że to nieprawda, a w jego obronie stanęli Mateusz Borek i Cezary Kulesza Prezes PZPN zdradził, co wie na temat wydarzeń, do których doszło na boiskuNiestety po remisie reprezentacji Polski z Anglią dużo głośniej mówi się o oskarżeniach Anglików, których zdaniem Kamil Glik miał dopuścić się rasistowskiego zachowania. Te zarzuty odpierane są przez samego piłkarza, a w jego obronie stanął już Mateusz Borek (więcej tutaj). Uczynił to również prezes PZPN. Według informacji Cezarego Kuleszy pretensje rywali są "oczywistą bzdurą", a jednocześnie sternik naszej federacji podkreślił, że polscy piłkarze zawsze zachowują się "fair play".

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T123109.902
19.03.2022 07:46 Nowe porządki w PZPN. Wybrano nowego sekretarza generalnego

Podczas czwartkowego posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, kto będzie zajmował jedno z najważniejszych stanowisk za kadencji prezesa Cezarego Kuleszy. Mowa oczywiście o funkcji sekretarza generalnego związku. Tym został Łukasz Wachowski. Decyzja ta spotkała się z bardzo optymistyczną reakcją środowiska.W czwartek odbyło się posiedzenie nowego zarządu Polskiego Związku Piłki NożnejPodczas zebrania wybrano nowego sekretarza generalnego, który zastąpi Macieja SawickiegoTę niezwykle odpowiedzialną funkcję powierzono Łukaszowi Wachowskiemu, który w PZPN pracuje już od dwunastu latPolski Związek Piłki Nożnej ma nowego sekretarza generalnego. Macieja Sawickiego zastąpi Łukasz Wachowski. Decyzja zapadła podczas czwartkowego posiedzenia zarządu PZPN.

Projekt bez tytułu - 2021-08-31T172309.020
19.03.2022 07:46 Rewolucja w polskiej piłce. Lewandowski jak Małysz, a Polska jak Włochy i Francja

Cezary Kulesza zalicza mocne otwarcie w roli prezesa Polskiego Związku Piłki nożnej. Działacz zapowiedział rewolucyjne zmiany w polskiej piłce, a także budowę kompleksu dla wszystkich reprezentacji. Kulesza jest już po pierwszych spotkaniach z prezydentem Warszawy. Do tego działacz chce wykorzystać Roberta Lewandowskiego do popularyzacji futbolu.Cezary Kulesza już na początku swojej kadencji na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiada rewolucyjne zmianyDziałacz chce wybudować centralny ośrodek z bazą hotelową dla reprezentacji męskich, żeńskich, a także juniorskich na wzór włoskiego Coverciano i francuskiego ClairefontaineDo tego Związek chce wykorzystać Roberta Lewandowskiego w podobny sposób jak Polski Związek Narciarski przed laty Adama MałyszaCezary Kulesza już dwa tygodnie piastuje urząd prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i do tej pory niewiele było wiadomo o jego planach na swoją kadencję. Podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego w swoim bardzo krótkim przemówieniu powiedział jedynie, że po efektach jego pracy go poznamy i początek może robić wrażenie.

Projekt bez tytułu - 2021-08-30T222100.456
19.03.2022 07:46 Kulesza już po spotkaniu z reprezentantami. Padła ważna deklaracja

Cezary Kulesza nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odwiedził reprezentację Polski na zgrupowaniu przed meczami eliminacji mistrzostw świata. Wiadomo, o czym działacz rozmawiał z piłkarzami przed arcyważnymi spotkaniami. Padła ważna deklaracja.Cezary Kulesza w połowie sierpnia zastąpił Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacz w poniedziałek odwiedził reprezentantów Polski, którzy zebrali się w Warszawie na zgrupowaniu przed meczami eliminacji mistrzostw świata.

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T124138.679
19.03.2022 07:45 Kulesza podjął decyzję. Wiadomo co z jego zarobkami w PZPN-ie

Cezary Kulesza od kilku dni jest nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działacz zaczął już informować o szczegółach swojej kadencji. W jednym z pierwszych wywiadów wypowiedział się na temat swoich zarobków w Związku, a także o tym, jak będzie pełnił swoje obowiązki.Cezary Kulesza rozpoczyna swoje rządy na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej59-latek wyjawił czy będzie pobierał wynagrodzenie z PZPNDziałacz jednocześnie wyjawił czy na stałe przeprowadzi się do WarszawyCezary Kulesza po środowych wyborach zastąpił Zbigniewa Bońka w fotelu prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wieloletni właściciel Jagiellonii Białystok pokonał w wyścigu o prezesurę byłego reprezentanta Polski Marka Koźmińskiego.

Projekt bez tytułu - 2021-08-20T091141.983
19.03.2022 07:44 Kulesza musi znaleźć nowego Sekretarza Generalnego. Sawicki odchodzi

Polski Związek Piłki Nożnej w środę wybrał Cezarego Kuleszę na nowego prezesa. Już na początku kadencji nowy szef polskiej piłki musi zmagać się z poważnym kłopotem. Swoje odejście zapowiedział wieloletni sekretarz generalny Maciej Sawicki.Polski Związek Piłki Nożnej po wyborze nowego prezesa będzie musiał znaleźć nowego sekretarza generalnegoNowy prezes Związku Cezary Kulesza chciał, aby obecny sekretarz Maciej Sawicki pozostał na stanowiskuSawicki zapowiedział w mediach społecznościowych, że odejdzie ze stanowiska w najbliższych dniachPolski Związek Piłki Nożnej przechodzi przez wielkie zmiany. Po dziewięciu latach ze stanowiska prezesa odszedł Zbigniew Boniek, a jego miejsce zajął Cezary Kulesza, który pokonał w wyborach Marka Koźmińskiego.

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T123109.902
19.03.2022 07:44 Czerczesow nowym selekcjonerem kadry? Kulesza zabrał głos

Cezary Kulesza w środę został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej i od razu pojawiły się spekulacje dotyczące przyszłości selekcjonera kadry Paulo Sousy. Według niektórych informacji Portugalczyk w najbliższym czasie miałby pożegnać się z posadą, a zastąpić go miałby Stanisław Czerczesow. Nowy prezes PZPN skomentował de doniesienia.Cezary Kulesza skomentował doniesienia o zmianie na stanowisku selekcjoneraW mediach pojawiły się informacje o tym, że nowym trenerem Kadry ma zostać Stanisław CzerczesowNowy prezes PZPN-u zapowiedział, że obecnie nie myśli o zwolnieniu Paulo SousyCezary Kulesza w środę zastąpił Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wieloletni właściciel Jagiellonii Białystok pokonał w wyborach Marka Koźmińskiego i przynajmniej przez cztery kolejne lata będzie rządził polskim futbolem.