Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kulesza podjął decyzję w sprawie Sousy! Jednoznaczna deklaracja
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:56

Kulesza podjął decyzję w sprawie Sousy! Jednoznaczna deklaracja

Paulo Sousa Reprezentacja Polski Cezary Kulesza
Beata Zawadzka/East News

Paulo Sousa w poniedziałkowym meczu z Węgrami zaryzykował zestawieniem reprezentacji Polski i to ryzyko się nie opłaciło. Biało-Czerwoni przegrali 1:2 z Węgrami i stracili rozstawienie w barażach. Niektórzy namawiali nawet Cezarego Kuleszę do zwolnienia Portugalczyka. Prezes PZPN-u podjął decyzję w sprawie przyszłości.

Paulo Sousa wywiązał się z jednego postawionego przed nim zadania. Portugalczyk wprowadził Biało-Czerownych do baraży eliminacji mistrzostw świata, ale drogę na mundial mógł sobie znacznie ułatwić, a w ostatniej chwili wszystko skomplikował.

Paulo Sousa skomplikował Polakom drogę awansu na mundial

Przed meczem z Węgrami Polacy byli pewni miejsca w wiosennych barażach, a w poniedziałek mogli zapewnić sobie rozstawienie, czyli półfinał na własnym stadionie i teoretycznie słabszego rywala w pierwszym meczu. Jednak selekcjoner postanowił zaryzykować ze składem.

Już na dzień przed spotkaniem Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że po rozmowie z piłkarzami selekcjoner zdecydował, że w meczu z Węgrami nie zagrają Robert Lewandowski i Kamil Glik, czyli filary kadry. Do tego na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął m.in. Piotr Zieliński.

Polacy przegrali 1:2 i z niemal pewnego rozstawienia w marcowych barażach, które daje pierwszy mecz na własnym stadionie i teoretycznie słabszego rywala, musieli patrzeć na rozstrzygnięcia w innych grupach. Ostatecznie Polacy nie są rozstawieni i utrudnili sobie drogę na mundial.

Kulesza podjął decyzję w sprawie Sousy

Media informowały, że zaraz po zakończeniu meczu z Węgrami na selekcjonera wściekły był prezes PZPN-u Cezary Kulesza. Do tego kilku wysoko postawionych działaczy Związku miało domagać się zwolnienia Portugalczyka jeszcze przed barażami.

Szef polskiej piłki w rozmowie z portale Sport.pl złożył zdecydowaną deklarację w sprawie przyszłości selekcjonera. - Obowiązuje nas podpisana umowa. Zgodnie z nią trener pracuje do końca eliminacji, a baraże są ich częścią - zaznaczył Kulesza.

- Celem jest awans na mundial i obiecuję, że jako PZPN dopełnimy wszelkich starań, by drużyna i trener mieli jak najlepsze warunki do odpowiedniego przygotowania się na decydujące marcowe mecze - zaznaczył prezes PZPN-u.

Polacy, którzy nie będą rozstawieni w barażach, mecz półfinałowy na pewno zagrają na wyjeździe. Biało-Czerwoni w pierwszym marcowym meczu zagrają z kimś z szóstki: Włochy, Portugalia, Szwecja, Szkocja, Rosja, Walia. Losowanie baraży odbędzie się 26 listopada w Zurychu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane