Swiatsportu.pl
Cezary Kulesza PZPN Polska

Jakub Kaminski/East News

Rewolucja w polskiej piłce. Lewandowski jak Małysz, a Polska jak Włochy i Francja

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Cezary Kulesza zalicza mocne otwarcie w roli prezesa Polskiego Związku Piłki nożnej. Działacz zapowiedział rewolucyjne zmiany w polskiej piłce, a także budowę kompleksu dla wszystkich reprezentacji. Kulesza jest już po pierwszych spotkaniach z prezydentem Warszawy. Do tego działacz chce wykorzystać Roberta Lewandowskiego do popularyzacji futbolu.

  • Cezary Kulesza już na początku swojej kadencji na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiada rewolucyjne zmiany

  • Działacz chce wybudować centralny ośrodek z bazą hotelową dla reprezentacji męskich, żeńskich, a także juniorskich na wzór włoskiego Coverciano i francuskiego Clairefontaine

  • Do tego Związek chce wykorzystać Roberta Lewandowskiego w podobny sposób jak Polski Związek Narciarski przed laty Adama Małysza

Cezary Kulesza już dwa tygodnie piastuje urząd prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i do tej pory niewiele było wiadomo o jego planach na swoją kadencję. Podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego w swoim bardzo krótkim przemówieniu powiedział jedynie, że po efektach jego pracy go poznamy i początek może robić wrażenie.

łnp

Robert Lewandowski wziął w obronę Wojciecha Szczęsnego

CZYTAJ DALEJ

Cezary Kulesza chce rewolucyjnych zmian

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa, a także wiceprezesa do spraw Szkolenia Macieja Mateńki była rezygnacja z prowadzenia wyników raz tabel na wszystkich etapach szkolenia do etapu "orlika" czyli, do drużyn U-12. Na tym nowe władze Związku nie zamierzają poprzestać.

Adam Godlewski z portalu Sportowy24.pl informuje, że Kulesza chce wykorzystać wizerunek Roberta Lewandowskiego, najlepszego piłkarza na świecie roku 2020 do popularyzacji piłki nożnej w Polsce.

Dziennikarz informuje, że PZPN chciałby zorganizować akcję "Szukamy następców mistrza" na wzór tej, którą przeprowadził Polski Związek Narciarski w 2004 roku, korzystając z popularności Adama Małysza. Kulesza w najbliższych dniach uda się na forum ekonomiczne do Karpacza, gdzie ma prowadzić poszukiwania partnera biznesowego tego projektu.

Polska jak Włochy i Francja?

Na tym nie koniec zmian w zarządzaniu Związkiem. Kulesza na łamach portalu zapowiedział już budowę nowej siedziby PZPN-u. W ubiegłym tygodniu prezes spotkał się już z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim podczas otwarcia nowego kompleksu Hutnika i umówił się na rozmowy w sprawie pozyskania terenów na inwestycję.

Zdaniem Godlewskiego działacze chcieliby pozyskać tereny, które obecnie zajmuje stadion Skry. Do tego rozmowy mają dotyczyć zakupu terenów na obrzeżach miasta, gdzie miałby powstać kompleks PZPN-u.

Kulesza zapowiedział, że chciałby wybudować w stolicy ośrodek szkoleniowo-treningowy z bazą hotelową, z którego mogłyby korzystać wszystkie reprezentacje: juniorskie, żeńskie i męskie. Kompleks ma powstać na wzór włoskiego Coverciano i francuskiego Clairefontaine.

Do tego przy ośrodku miałby powstać nowa Szkoła Trenerów imienia Kazimierza Górskiego, która zostanie przeniesiona do stolicy z Białej-Podlaskiej. Do tego fotelem rektora placówki ma pożegnać się Dariusz Pasieka, ale nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Zapadła decyzja ws. transferu Kyliana Mbappe. Real Madryt podjął radykalne kroki, wielki zwrot akcji

  • Jacek Nawrocki zafundował wczoraj Polkom wstrząs. Padły przekleństwa, wszystko zostało nagrane

  • Żałoba w klubie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium stracił ważną postać, nagła śmierć wywołała wstrząs