Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Prezes PZPN zwrócił się do FIFA. Chce ukarania Anglików ws. Kamila Glika
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Prezes PZPN zwrócił się do FIFA. Chce ukarania Anglików ws. Kamila Glika

EN 01492276 0078
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej chce ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenia, które ci wystosowali pod adresem Kamila Glika. Nasi rywale w eliminacjach mistrzostw świata oskarżyli obrońcę o rasizm. Śledztwo FIFA wykazało zdecydowanie, że 33-latek jest niewinny. 

  • Cezary Kulesza zamiesza walczyć w FIFA o dobre imię Kamila Glika

  • Prezes PZPN wysłał do FIFA pismo, w którym domaga się ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenia pod adresem reprezentanta Polski

  • Anglicy oskarżyli Glika o rasizm po wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata na Stadionie Narodowym

Cezary Kulesza chce sprawiedliwości dla Kamila Glika. Portal WP SportoweFakty podaje, że prezes PZPN zwrócił się do FIFA o ukaranie Anglików, którzy bezpodstawnie oskarżyli naszego reprezentanta o rasizm. 

Cezary Kulesza domaga się sprawiedliwości dla Kamila Glika

Cezary Kulesza wraca do sprawy Kamila Glika i oskarżeń, jakie spadły na niego po meczu Polska-Anglia, który odbył się we wrześniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Już w przerwie doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn.

W środku zamieszania znalazł się Kamil Glik, który przez 90. minut mocno rywalizował z angielskimi zawodnikami. Nasi rywale oskarżyli Glika o rasizm. Utrzymywali, że polski obrońca wykonał powszechnie uważany za rasistowski “gest małpy”.

Sprawa trafiła do FIFA, a ta wszczęła śledztwo. Polska strona od początku utrzymywała, że piłkarz jest niewinny. Świadczyć miały o tym nagrania z kamer znajdujących się na stadionie.

Po kilku tygodniach FIFA wydała werdykt. Był on jednoznaczny. Kamil Glik jest niewinny. Nie dopuścił się żadnego oburzającego czynu. Nie obraził nikogo na tle rasowym.

Mogłoby się wydawać, że będzie to koniec tej sprawy. Portal WP SportoweFakty podaje jednak, że prezes PZPN Cezary Kulesza, zamierza walczyć o dobre imię Kamila Glika. Zwrócił się on do FIFA o ukaranie Anglików, którzy bezpodstawnie rzucali poważne oskarżenia pod adresem polskiego piłkarza.

Prezes PZPN chce ukarania Anglików

Dziennikarz Piotr Koźmiński ujawnił treść pisma, które Cezary Kulesza wystosował do FIFA. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wzywa do ukarania Anglików za ich oburzające zachowanie. 

- PZPN chciałby podkreślić, że zgodnie z artykułem 19 paragraf 2 Dyscyplinarnych Przepisów FIFA, ktokolwiek niesłusznie lub nieodpowiedzialnie oskarża sam może być ukarany - pisze prezes Kulesza.

- W związku z tym chcielibyśmy poprosić Komisję Dyscyplinarną FIFA o rozpatrzenie i decyzję, czy można przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. W naszej opinii, skoro tak poważne zarzuty skierowane pod adresem naszego piłkarza okazały się bezpodstawne i nieodpowiedzialne, to FIFA powinna podjąć działania i znaleźć odpowiedź na pytanie kto i dlaczego dopuścił się takiego działania - dodał.

- Jeśli nic w tej sprawie już się nie wydarzy, to pozostanie wrażenie, że arbitralne i bezpodstawne oskarżenia są tolerowane, co może mieć negatywny wpływ na piłkarzy i ich narodowe federacje, jak również na samą FIFA - podsumował szef polskiej piłki. 

 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane