Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kulesza musi znaleźć nowego Sekretarza Generalnego. Sawicki odchodzi
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Kulesza musi znaleźć nowego Sekretarza Generalnego. Sawicki odchodzi

Projekt bez tytułu - 2021-08-20T091141.983
Jakub Kaminski/East News

Polski Związek Piłki Nożnej w środę wybrał Cezarego Kuleszę na nowego prezesa. Już na początku kadencji nowy szef polskiej piłki musi zmagać się z poważnym kłopotem. Swoje odejście zapowiedział wieloletni sekretarz generalny Maciej Sawicki.

  • Polski Związek Piłki Nożnej po wyborze nowego prezesa będzie musiał znaleźć nowego sekretarza generalnego

  • Nowy prezes Związku Cezary Kulesza chciał, aby obecny sekretarz Maciej Sawicki pozostał na stanowisku

  • Sawicki zapowiedział w mediach społecznościowych, że odejdzie ze stanowiska w najbliższych dniach

Polski Związek Piłki Nożnej przechodzi przez wielkie zmiany. Po dziewięciu latach ze stanowiska prezesa odszedł Zbigniew Boniek, a jego miejsce zajął Cezary Kulesza, który pokonał w wyborach Marka Koźmińskiego.

Polski Związek Piłki Nożnej musi znaleźć nowego Sekretarza Generalnego

Przy okazji wybrano nowe władze Związku w tym dziesięcioosobowy zarząd. Nowy prezes chciał jednocześnie, żeby na stanowisku Sekretarza Generalnego pozostał Maciej Sawicki, który pełni tę funkcję od dziewięciu lat.

Sawicki jeszcze przed wyborami w Związku zapowiedział, że odejdzie z PZPN-u razem ze Zbigniewem Bońkiem. Podczas środowego Walnego Zgromadzenia działacz zgodził się ponownie objąć stanowisko, ale taki stan potrwa jedynie dwa tygodnie.

Były piłkarz Legii Warszawa przekazał swoją decyzję za pośrednictwem Twittera. Przy okazji podziękował nowemu prezesowi PZPN-u za zaufanie i zdradził swoje plany na najbliższą zawodową przyszłość.

- Bardzo dziękuję prezesowi Cezaremu Kuleszy za zaufanie i zaproponowanie mi roli p.o sekretarza generalnego. Będę pełnił tę funkcję do 2 września. Potem chciałbym spróbować nowych wyzwań w życiu zawodowym. Do tego czasu jestem do dyspozycji nowych władz i służę swoim doświadczeniem - napisał Sawicki.

Sawicki odchodzi z PZPN-u

Decyzja Sawickiego oznacza, że prezes Kulesza musi szukać nowego Sekretarza Generalnego. Na razie nie wiadomo kto zajmie to stanowisko. Następcę byłego gracza Legii poznamy 2 września.

42-latek rozpoczął pracę na stanowisku Sekretarza Generalnego PZPN-u w listopadzie 2012 roku, tuż po objęciu stanowiska prezesa przez Bońka. Na razie nie poinformował, czym zajmie się w przyszłości.

Sawicki w polskiej piłce nożnej funkcjonuje od ponad dwudziestu lat. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w RKS-ie Ursus Warszawa, a w 1998 roku trafił do Legii. W stołecznym klubie zaliczył 20 spotkań, a później jeszcze występował m.in. w Stomilu Olsztyn i Kronie Kielce, a swoją karierę zakończył w 2003 roku z powodu kontuzji. Do 2013 roku występował rekreacyjnie w A-klasowym Anprelu Nowa Wieś.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane