Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Cezary Kulesza mocno o decyzjach Paulo Sousy. "Zagraliśmy słabo"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:56

Cezary Kulesza mocno o decyzjach Paulo Sousy. "Zagraliśmy słabo"

Reprezentacja Polski Cezary Kulesza Paulo Sousa
Jakub Kaminski/East News

Reprezentacja Polski w poniedziałek po fatalnym spotkaniu przegrała z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata. Po spotkaniu głos zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Szef polskiej piłki otwarcie przyznał, że ryzyko, które podjął selekcjoner Paulo Sousa, się nie sprawdziło.

Reprezentacja Polski do poniedziałkowego meczu z Węgrami przystępowała pewna awansu do wiosennych baraży mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w tym spotkaniu walczyli o rozstawienie w barażach, czyli teoretycznie łatwiejszego rywala i pierwszy mecz na własnym stadionie.

Reprezentacja Polski: Kulesza ostro o decyzjach Sousy

Przed meczem selekcjoner Paulo Sousa zdecydował, że w tym meczu nie zagrają kapitan Robert Lewandowski, a także Kamil Glik. Do tego z powodu żółtych kartek z Węgrami nie mógł zagrać Grzegorz Krychowiak. Portugalczyk postanowił zaryzykować zestawieniem pierwszego składu i ten eksperyment nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.

Polacy po bardzo słabym spotkaniu przegrali 1:2, co nie zmieniło ich pozycji w tabeli, ale za to mocno skomplikowało sprawę wywalczenia rozstawienia w pierwszym meczu barażowym. Teraz los Biało-Czerwonych zależy od rozstrzygnięć w innych grupach.

Rozczarowania po spotkaniu nie krył także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który dał temu wyraz w mediach społecznościowych. - To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Jestem zawiedziony, podobnie jak wszyscy kibice, dzisiejszą porażką - napisał na Twitterze.

Kulesza skomentował porażkę z Węgrami

Kulesza swoją myśl rozwinął w rozmowie z Sebastianem Staszewskim z Interii. Szef polskiej piłki zaznaczył, że selekcjoner zaryzykował, ale miał prawo podjąć takie, a nie inne decyzje personalne dotyczące wyjściowego składu.

- Miał też prawo podjąć ryzyko, chociaż wiemy już, że się ono nie opłaciło. Po pierwsze zagraliśmy słabo, a po drugie porażką z Węgrami mocno utrudniliśmy sobie drogę na mistrzostwa świata - powiedział Kulesza.

Jednocześnie zaznaczył, że ta porażka niewiele zmienia. Kadra wciąż ma szanse awansować na mistrzostwa świata i jeszcze może osiągnąć ten cel. Kulesza podkreślił, że po meczu jest trudny moment, ale teraz już skupia się na spotkaniach barażowych.

- W tym momencie mogę powiedzieć jedno: zarówno trener Sousa, jak i drużyna, mogą liczyć ze strony PZPN na pełne wsparcie w optymalnym przygotowaniu się do decydujących meczów - zaznaczył prezes PZPN-u.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane