Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: PZPN zwolnił trenera reprezentacji Polsku U19
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:56

Oficjalnie: PZPN zwolnił trenera reprezentacji Polsku U19

Trener Mariusz Rumak
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Mariusz Rumak nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski U19. PZPN przekazał dziś w oficjalnym komunikacie, że rozstano się trenerem naszej młodzieżówki. Z pewnością na taką decyzję związku miały rozczarowujący wyniki, jakie zespół osiągał pod wodzą byłego szkoleniowca Lecha Poznań.

  • Mariusz Rumak nie jest już selekcjonerem reprezentacji U19

  • Szkoleniowiec przejął zespół w marcu 2021 roku i nie wywalczył z nim awansu na ME

  • Nasi młodzieżowcy pod jego wodzą odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo

Bardzo krótko, bo zaledwie niespełna dziewięć miesięcy Mariusz Rumak pracował w roli selekcjonera reprezentacji Polski U19. Nasi młodzieżowcy z 44-letnim trenerem odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo. Decyzja PZPN nie mogła być zatem inna, jak tylko podziękowanie mu za współpracę.

Fatalne wyniki reprezentacji Polski U19 za kadencji Mariusza Rumaka

Przed byłym szkoleniowcem Lecha Poznań były postawione dwa cele: awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski U19 oraz przede wszystkim rozwój piłkarzy, z którymi pracował. Trener Mariusz Rumak nie zrealizował żadnego z tych wymogów.

Były już selekcjoner poprowadził naszą młodzieżówkę w pięciu spotkaniach. Pierwsze trzy z zakończyły się porażkami, na szczęście dwa z nich były tylko meczami towarzyskimi. W meczu otwierającym eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy Biało-Czerwoni przegrali z Finlandią 1:3.

Jedynym zwycięstwem za kadencji Rumaka było pokonanie Malty 4:0. W decydującym starciu o awans na turniej Polacy prowadzili już z Ukrainą 2:0 i byli bliscy awansu do kolejnej fazy kwalifikacji o wyjazd na Euro. Niestety nasi piłkarze zaprzepaścili tę szansę i ostatecznie tylko zremisowali 2:2, wyprzedzając w grupie tylko Maltę.

PZPN postanowił zwolnić trenera

Władze PZPN zdecydowały, że ta współpraca nie ma przyszłości, dlatego dziś związek przekazał informację o zwolnieniu Mariusza Rumaka.

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzją Zarządu w poniedziałek, 15 listopada 2021 roku, Mariusz Rumak przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski do lat 19. Polski Związek Piłki Nożnej dziękuje Mariuszowi Rumakowi za współpracę i życzy powodzenia w dalszej karierze - czytamy na stronie naszej federacji.

To kolejna zmiana w ostatnich kilkunastu miesiącach w naszych kadrach młodzieżowych. W październiku 2020 roku Czesław Michniewicz zakończył pracę z reprezentacją Polski U21, na rzecz posady w Legii Warszawa. Podobną decyzję w marcu tego roku podjął Jacek Magiera prowadzący kadrę U20, który kilka dni później został zatrudniony w Śląsku Wrocław. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Rumaka.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: PZPN Trener
Powiązane