Swiatsportu.pl
Mateusz Borek

screen - youtube.com/Kanał Sportowy

Mateusz Borek ujawnił kulisy meczu Andora-Polska. "Mogło się skończyć bardzo tragicznie"

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Mateusz Borek w poniedziałkowym programie “Moc Futbolu” opowiedział o kulisach swojej pracy podczas piątkowego meczu Andora-Polska. Dziennikarz zdradził, że w trakcie spotkania doszło do niebezpiecznej sytuacji. Wszystko przez złe przygotowanie stanowiska dla komentatorów. 

Mateusz Borek ujawnił, że przyszło mu pracować w skandalicznych warunkach podczas meczu Andora-Polska. Dziennikarz zdradził, że organizatorzy meczu nienależycie przygotowali stanowisko dla komentatorów. W efekcie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

EN 01501772 0160

Węgrzy tracą gwiazdę tuż przed meczem z Polską. Kontuzja

CZYTAJ DALEJ

Mateusz Borek ujawnił szokującą historię z meczu z Andorą

Mateusz Borek odpowiadał za komentarz meczu eliminacji mistrzostw świata, w którym Polska zmierzyła się na wyjeździe z Andorą. Doświadczony dziennikarz relacjonował spotkanie dla widzów TVP wraz z Marcinem Żewłakowem. Teraz opowiedział, że warunki pracy pozostawiały wiele do życzenia.

W poniedziałkowym programie “Moc Futbolu” Borek opowiedział o niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w trakcie meczu na stadionie w Andorze. Wszystko przez nienależyte przygotowanie stanowiska komentatorskiego przez organizatorów. Przedstawiciele mediów obserwowali spotkanie z… prowizorycznego rusztowania!

- Dwa tygodnie temu spłonęło to rusztowanie. Więc zrobili drugie, prowizoryczne. Wchodzisz po drabince, to rusztowanie się trochę trzęsie. Siedzi ktoś z UEFA, siedzi duet z Polsatu, ja z Marcinem Żewłakowem. I wszystko się trzęsie - zdradził Borek.

- Były plastikowe krzesła, na których nie dało się usiąść. Komentowaliśmy z dala od stolika, gdzie są dwa monitory. Pierwszy z tym, co się dzieje na boisku, drugi informacyjny ze składami, kartkami - dodał.

- Jak zaczęły emocje i strzeliliśmy gola, to zaczęliśmy się lekko ruszać, bo człowiek żywo komentuje. Nagle patrzymy, a ten monitor spada ze stolika sześć metrów w dół - mówił dziennikarz.

- Patrzę w lewo, mam siedem metrów do ławki rezerwowych. Trener reprezentacji Polski pokazuje nam, że ten monitor o tyle spadł od głowy sędziego technicznego. Naprawdę niewiele brakowało do tragedii - podkreślił.

- Mogło się skończyć bardzo tragicznie. Gdyby taki monitor wielkości normalnego telewizora spadł na sędziego technicznego, to byłby duży problem - powiedział na zakończenie.  Zdjęcie owego rusztowania dziennikarz udostępnił TUTAJ.

Polacy walczą o rozstawienie w barażach

Polacy pokonali ostatecznie Andorę 4:1 i zapewnili sobie udział w barażach o awans na mistrzostwa świata. Już dzisiaj zmierzą się natomiast z Węgrami. Jeśli Biało-Czerwoni wygrają, to będą rozstawieni w pierwszym meczu barażowym i zagrają na własnym boisku. 
Źródło: "Moc Futbolu", meczyki.pl

Niedawno swój sezon rozpoczęła PlusLiga siatkarzy. Sprawdź, jak dużo o niej wiesz!

Pytanie 1 z 8

Kto w tym sezonie broni tytułu mistrza Polski?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka dla Leo Messiego. Robert Lewandowski drugi

Czytaj więcej >