Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje Marek Danielak, twórca wrocławskich maratonów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Nie żyje Marek Danielak, twórca wrocławskich maratonów

candle-webandi
pixabay/webandi

Wiadomości, które pojawiły się w poniedziałek w polskich mediach, zasmuciły kibiców. Zmarł niezwykle zasłużony dla śląskiego sportu Marek Danielak. Przez lata organizował on wrocławskie maratony. W mediach społecznościowych pożegnał go sam prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wiadomości o śmierci legendy wrocławskich maratonów Marka Danielaka zasmuciły wszystkich kibiców. Wyrazy smutku przekazał za pomocą mediów społecznościowych m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

Wiadomości o śmierci Marka Danielaka zasmuciły kibiców

Wiadomości, które w poniedziałek pojawiły się w mediach, zasmuciły tysiące Polaków. Zmarł Marek Danielak, osoba niezwykle zasłużona dla wrocławskiego sportu. Od 1983 roku regularnie organizował w tym mieście maratony. 

Danielak zmarł rankiem w niedzielę 14 listopada. Informację o jego śmierci przekazał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Na początku roku wręczył on zmarłemu wyjątkową nagrodę za zasługi dla lokalnego sportu. 

- Legenda wrocławskich maratonów, który prowadził je i organizował przez lata. Miał na swoim koncie największą liczbę zorganizowanych maratonów na… świecie - napisał na Facebooku Jacek Sutryk.

- Wieloletni dyrektor naszych miejskich jednostek: MOSiR i MCS. Na początku tego roku spotkaliśmy się, a ja wręczyłem Markowi medal "Wratislavia Grato Animo" – Wrocław z wdzięcznością. By podkreślić, że Wrocław pamięta o tych, którzy przez lata tworzyli jego historię i poświęcili się całkowicie jego sprawie. Marek przez lata budował wrocławski sport. Lubiany, szanowany, ceniony - dodał prezydent Wrocławia. 

Żegnamy legendę wrocławskich maratonów

Marek Danielak był rekordzistą świata, jeśli chodzi o liczbę zorganizowanych maratonów. W latach 1982-2007 zorganizował ich aż 25. Był także założycielem i prezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Biegów (lata (1996–2007).

Źródło: Facebook, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane