Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowe porządki w PZPN. Wybrano nowego sekretarza generalnego
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

Nowe porządki w PZPN. Wybrano nowego sekretarza generalnego

Projekt bez tytułu - 2021-08-19T123109.902
Jakub Kaminski/East News

Podczas czwartkowego posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, kto będzie zajmował jedno z najważniejszych stanowisk za kadencji prezesa Cezarego Kuleszy. Mowa oczywiście o funkcji sekretarza generalnego związku. Tym został Łukasz Wachowski. Decyzja ta spotkała się z bardzo optymistyczną reakcją środowiska.

  • W czwartek odbyło się posiedzenie nowego zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Podczas zebrania wybrano nowego sekretarza generalnego, który zastąpi Macieja Sawickiego

  • Tę niezwykle odpowiedzialną funkcję powierzono Łukaszowi Wachowskiemu, który w PZPN pracuje już od dwunastu lat

Polski Związek Piłki Nożnej ma nowego sekretarza generalnego. Macieja Sawickiego zastąpi Łukasz Wachowski. Decyzja zapadła podczas czwartkowego posiedzenia zarządu PZPN. 

PZPN ma nowego sekretarza generalnego

Po wyborze Cezarego Kuleszy na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zaczynają się zmiany na najważniejszych stanowiskach. W czwartek odbyło się posiedzenie zarządu PZPN, na którym zdecydowano, kto będzie pełnił jedną z najważniejszych funkcji, a mianowicie sekretarza generalnego.

Już kilka tygodni temu dotychczasowy sekretarz PZPN Maciej Sawicki zapowiedział, że zakończy on swoją pracę wraz z końcem kadencji Zbigniewa Bońka (więcej TUTAJ). Ostatecznie na stanowisku pozostał jeszcze nieco dłużej z uwagi na prośbę nowego prezesa związku. Dzisiaj jednak jego praca oficjalnie dobiegła końca.

Nowym sekretarzem generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej został Łukasz Wachowski. W związku pracuje on już od 12 lat. To właśnie on był odpowiedzialny m.in. za wprowadzenie w rozgrywkach w Polsce systemu VAR.

39-latek zajmował jednak od 2009 roku także szereg innych odpowiedzialnych stanowisk. W 2012 roku został Dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Wachowski był także Członkiem Komisji UEFA ds. Statusu Piłkarzy, Transferów i Agentów Piłkarskich. Od września 2017 natomiast jest Członkiem Komisji ds. Licencji Klubowych UEFA

Dziennikarze zachwyceni decyzją PZPN

Łukasz Wachowski na stanowisku sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie pracował na pewno do końca 2021 roku. Informacja o nominacji właśnie doskonale znanego w PZPN działacza została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez środowisko, m.in. przez dziennikarzy. 

- Łukasz Wachowski został nowym Sekretarzem Generalnym PZPN. Zrozumiała decyzja. Kompetentny, rzeczowy, wykształcony człowiek ze starej ekipy. Jest ciągłość, nie będzie wstydu - napisał na Twitterze Jan Mazurek z portalu  "Weszło". Również Mateusz Borek pozytywnie ocenia tę decyzję.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane