Swiatsportu.pl
Jan BIELECKIEast News

Jan BIELECKI/East News

Początek zmian w PZPN. Razem z Bońkiem odchodzi sekretarz generalny

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Zbigniew Boniek w sierpniu po dziewięciu latach przestanie pełnić funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Już teraz wiemy, że razem z nim odejdzie także sekretarz generalny Maciej Sawicki. Działacz poinformował o swojej decyzji w sobotę za pomocą mediów społecznościowych. 

  • W sierpniu po dziewięciu latach Zbigniew Boniek przestanie być prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • W sobotę potwierdzono, że razem z Bońkiem ze związku odejdzie także inna jego ważna postać

  • Ze stanowiska sekretarza generalnego odwołany zostanie Maciej Sawicki

Zbigniew Boniek nie będzie jedyną ważną postacią polskiej piłki, która w sierpniu zakończy pracę w PZPN. Wraz z końcem kadencji Bońka z pracy na stanowisku sekretarza generalnego zrezygnuje także Maciej Sawicki. W sobotę przekazał on oficjalnie swoją decyzję.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (3)

Jakub Wolny wygrywa zawody Letniego Grand Prix w Wiśle

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko Zbigniew Boniek odejdzie z PZPN

W sierpniu po dziewięciu latach zakończy się praca Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 65-latek objął tę funkcję w 2012 roku po Grzegorzu Lato. Wraz z nim wówczas pracę rozpoczął Maciej Sawicki.

Sawicki także przez dziewięć lat sprawował funkcję sekretarza generalnego PZPN. Jak poinformował w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych, odejdzie ze związku wraz ze Zbigniewem Bońkiem. 

- Na moją prośbę, Zarząd PZPN odwołał mnie dzisiaj z funkcji Sekretarza Generalnego ze skutkiem na 19.08. Oznacza to, że z ostatnim dniem prezesury Zbigniewa Bońka kończę swoją pracę jako Sekretarz Generalny" - przekazał Maciej Sawicki.

- Dziękuję Prezesowi za szansę i zaufanie. Jak to w sporcie, nie wszystko się udało, ale jestem dumny z tych blisko 9 lat. Decyzję co do swojej przyszłości i pozostania w piłce podejmę po 18.08. Łączy nas piłka - dodał. Maciej Sawicki i Zbigniew Przesmycki odwołani ze swoich funkcji w PZPN

Odejście Macieja Sawickiego to początek zmian w Polskim Związku Piłki Nożnej. Także w sobotę poinformowano, że ze stanowiska szefa kolegium sędziów zostanie odwołany Zbigniew Przesmycki. 

- Zarząd PZPN, działając na podstawie art.36 § 1 pkt. 16 Statutu PZPN, postanawia odwołać Pana Zbigniewa Przesmyckiego z funkcji Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, ze skutkiem na dzień 19 sierpnia 2021 roku - przekazano w oficjalnym komunikacie.Wybory na nowego prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia. W walce o to stanowisko pozostało dwóch kandydatów, Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: