Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Prezes PZPN opowiedział o strasznej kontuzji. "Noga pękła na dwie części"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Prezes PZPN opowiedział o strasznej kontuzji. "Noga pękła na dwie części"

Cezary Kulesza prezes PZPN
Jakub Kaminski/East News

Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z “Super Expressem” opowiedział o fatalnej kontuzji, która przydarzyła mu się w przeszłości. Niewielu kibiców zdaje sobie bowiem sprawę, że obecny szef polskiej piłki przed laty występował w Ekstraklasie. Jego karierę zakończył jednak właśnie ciężki uraz.

  • Prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o swojej straszliwej kontuzji

  • Jeszcze jako piłkarz Kulesza doznał skomplikowanego złamania nogi w trakcie meczu kontrolnego

  • Uraz okazał się na tyle poważny, że Kulesza już nie wrócił do gry na najwyższym poziomie

Cezary Kulesza nim został prezesem PZPN, biznesmenem i prezesem Jagiellonii Białystok, był profesjonalnym piłkarzem. 59-latek opowiedział o swojej przygodzie z piłką w rozmowie z “Super Expressem”. Zdradził, że to ciężka kontuzja przekreśliła jego szanse na udaną karierę.

Cezary Kulesza opowiedział o swojej karierze piłkarskiej

Kilka tygodni temu Cezary Kulesza został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 59-letni biznesmen i prezes Jagiellonii Białystok pokonał zdecydowanie w głosowaniu delegatów swojego jedynego rywala Marka Koźmińskiego (więcej TUTAJ).

Kibice w Polsce wciąż przyzwyczajają się do zmiany na stanowisku szefa polskiej piłki i wielu z nich nie ma zbyt szczegółowej wiedzy na temat Cezarego Kuleszy. Naprzeciw kibicom postanowił więc wyjść sam zainteresowany. Kulesza w rozmowie z “Super Expressem” opowiedział o nieznanych faktach ze swojego życia.

Nim Cezary Kulesza został prężnym biznesmenem i prezesem Jagiellonii Białystok, był zawodowym piłkarzem. Pod koniec lat 80. występował nawet w Ekstraklasie (wówczas zwanej pierwszą ligą). Oczywiście w barwach Jagiellonii Białystok. 

Kulesza zanotował 14 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 1988/1999 wystąpił także w finale Pucharu Polski. “Jaga” przegrała wówczas 2:5 z Legią Warszawa, a Kulesza pojawił się na boisku w 66. minucie.

Karierę piłkarską nowego prezesa PZPN boleśnie zastopowała jednak fatalna kontuzja. Cezary Kulesza podczas jednego z wewnętrznych sparingów doznał złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Nie mógł chodzić przez kolejnych dziewięć miesięcy!

- Moja noga nie wytrzymała. Straszne złamanie, ogromny ból. Trener Janusz Wójcik trzymał mi nogę, usztywnił ją, bo pękła na dwie części - powiedział Kulesza w rozmowie z “Super Expressem”.

Fatalna kontuzja przerwała karierę Cezarego Kuleszy

Po tym urazie Cezary Kulesza nie był już w stanie wrócić do gry na najwyższym poziomie. Pograł jeszcze w klubach z niższych lig. Wyjechał do Belgii, gdzie występował w III-ligowym zespole RFC Aubel. Po powrocie do Polski grał dla rezerw Jagiellonii, MZKS Wasilków i Supraślanki Supraśl. W tym ostatnim klubie w 1996 roku zakończył karierę. 

W 2008 roku Kulesza powrócił do Jagiellonii Białystok i już pod dwóch latach został jej prezesem. To za jego kadencji klub odniósł największe sukcesy w historii. "Jaga" dwa razy była wicemistrzem kraju, sięgnęła po Puchar i Superpuchar Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane