Swiatsportu.pl > Siatkówka > Gdzie oglądać mecz Polska-Rosja? (transmisja TV)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Gdzie oglądać mecz Polska-Rosja? (transmisja TV)

Reprezentacja Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze już dzisiaj wracają do walki na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni zmierzą się w ćwierćfinale z reprezentacją Rosji. Gdzie oglądać kolejne spotkanie naszej drużyny? Podpowiadamy, kto przeprowadzi transmisję z arcyważnego meczu.

  • Polscy siatkarze we wtorek staną do walki o awans do półfinału mistrzostw Europy

  • Podopieczni Vitala Heynena o godzinie 20:30 zmierzą się z reprezentacją Rosji

  • Podpowiadamy, gdzie oglądać transmisję z arcyważnego spotkania Biało-Czerwonych

Polscy siatkarze po wygranej z Finlandią w ⅛ finału mistrzostw Europy, stają do walki w ćwierćfinale. Na drodze Biało-Czerwonych do najlepszej czwórki turnieju staną tym razem Rosjanie. Podpowiadamy, gdzie oglądać mecz.

Polscy siatkarze stają do walki o półfinał ME

Już dzisiaj do rywalizacji na mistrzostwach Europy wracają polscy siatkarze. Podopieczni Vitala Heynena w niedzielę i poniedziałek odpoczywali po meczu ⅛ finału, w którym nie dali szans Finlandii. Biało-Czerwoni pewnie wygrali 3:0 (25:16, 25:16, 25:14), o czym więcej piszemy tutaj.

Teraz przed naszymi zawodnikami zdecydowanie trudniejsze zadanie. Polacy staną do walki o awans do półfinału. Ich przeciwnikami będzie zawsze silna i niebezpieczna reprezentacja Rosji.

W tegorocznych ME Rosjanie jednak radzą sobie z problemami. Już na początek rywalizacji w grupie przegrali z Turcją 1:3. Następnie dopiero po pięciu setach udało im się pokonać Holandię, która i tak wyszła z grupy z pierwszego miejsca. 

W ćwierćfinale natomiast nie bez problemów Rosjanie uporali się z Ukrainą. W pojedynku zwaśnionych ze sobą nacji padł wynik 3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:22). Atmosfera na trybunach była bardzo napięta, podobnie jak sytuacja polityczna między tymi państwami. 

Polacy w przeciwieństwie do Rosjan przeszli fazę grupową i ⅛ finału bardzo pewnie. Biało-Czerwoni wygrali wszystkie swoje spotkania i zajęli pierwsze miejsce w grupie A. W pokonanym polu zostawili kolejno Portugalię (3:1), Serbię (3:2), Grecję (3:1), Belgię (3:0), Ukrainę (3:0) i Finlandię (3:0).

Ostatni raz Polska i Rosja zmierzyły się ze sobą podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów. W Rimini, gdzie rozgrywano turniej, lepsi okazali się Polacy. Nasi siatkarze wygrali 3:1.

Gdzie oglądać mecz Polska-Rosja?

Ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Rosją rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na antenie TVP 1 oraz Polsatu Sport. Stream w sieci będzie dostępny na stronach sport.tvp.pl, Ipla TV oraz Polsat Box Go.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane