Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oficjalnie: Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Oficjalnie: Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ogłoszono kolejny transfer reprezentanta Polski. Tym razem potwierdziły się doniesienia na temat Pawła Zatorskiego. Dotychczasowy libero ZAKSY Kędzierzony-Koźle został nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Tym samym w "Resce" poszerza się grono polskich kadrowiczów, co oznacza, że w rzeszowski zespół będzie chciał powalczyć o najwyższe cele.

  • Paweł Zatorski został ogłoszony nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

  • Siatkarz ostatnio był zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

  • Dla Polaka to czwarty klub w PlusLidze i w całej karierze

Asseco Resovia Rzeszów pozyskała kolejnego reprezentanta Polski. Tym razem zawodnikiem "Reski" został Paweł Zatorski. Libero podpisał z rzeszowskim klubem trzyletni kontrakt. Widać, że siedmiokrotni mistrzowie kraju zamierzają jak najszybciej wrócić do czołówki PlusLigi.

Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Po kilkunastu tygodniach spekulacji i nieoficjalnych zapewnień, że Paweł Zatorski przejdzie do Assevo Resovii Rzeszów, teraz już transfer libero reprezentacji Polski został potwierdzony.

"Zator" związał się z "Reską" trzyletnim kontraktem i ma pomóc drużynie w powrocie do ligowej czołówki, a być może w wejściu na sam szczyt. W ostatnim sezonie zasadniczym PlusLigi rzeszowianie zajęli 5. miejsce, a w fazie play-off odpadli już ćwierćfinale, w którym lepsza okazała się PGE Skra Bełchatów.

Zatorski ma być jednym z tych zawodników, którzy będą gwarantowali bardzo wysoki poziom. Za 31-latkiem przemawia 13 lat doświadczenia na parkietach PlusLigi oraz m.in. pięć tytułów mistrza Polski, zwycięstwo w Lidze Mistrzów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, czy dwa mistrzostwa świata zdobyte z reprezentacją. W przeszłości Polak był również zawodnikiem AZS-u Częstochowa i PGE Skry Bełchatów.

Asseco Resovia Rzeszów zbroi się przed kolejnym sezonem PlusLigi

W ekipie Asseco Resovii Rzeszów tego lata dochodzi do bardzo wielu zmian. W związku z niesatysfakcjonującymi wynikami w ostatnich miesiącach z zespołem pożegnali się Karol Butryn, Damian Domagała, Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartosz Mariański oraz Simone Parodi. Drużynę opuścił także Robert Taht, którzy przeniósł się do PGE Skry Bełchatów.

Paweł Zatorski jest za to już szóstym nowym graczem w szeregach "Reski". Wcześniej skład wzmocnili słoweński środkowy Jan Kozamernik, belgijski przyjmujący Sam Deroo, Jakub Bucki, Maciej Muzaj oraz Jakub Kochanowski (szerzej o transferze środkowego przeczytacie tutaj).

Kontrakty przedłużyli za to Bartłomiej Krulicki, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj i Nicolas Szerszeń. Oznacza to, że w sumie w Resovii będzie występowało trzech reprezentantów Polski, a także jeden były, czyli doświadczony rozgrywający Paweł Woicki.

Zmagania w nowym sezonie PlusLigi wystartują dopiero 2 października, bowiem wcześniej siatkarzy czeka jeszcze gra na igrzyskach olimpijskich oraz w na mistrzostwach Europy. W pierwszej kolejce rzeszowianie zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane