Swiatsportu.pl > Siatkówka > Oficjalnie: Jakub Kochanowski nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Oficjalnie: Jakub Kochanowski nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Jakub Kochanowski
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Jakub Kochanowski oficjalnie zmienia barwy klubowe. Dotychczasowy siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po wielkich sukcesach w ostatnim i jedynym swoim sezonie w barwach "Koziołków" został zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Środkowy reprezentacji Polski w siatkówce ma pomóc "Resce" pomóc w powrocie do czołówki PlusLigi.

  • Jakub Kochanowski przechodzi do Asseco Resovii Rzeszów

  • To wielki hit transferowy PlusLigi

  • Środkowy związał się z siedmiokrotnymi mistrzami Polski trzyletnim kontraktem

Asseco Resovia Rzeszów odpaliła prawdziwą transferową bombę PlusLigi. Jakub Kochanowski został ogłoszony nowym środkowym rzeszowskiego klubu, który ma zamierza wrócić do ligowej czołówki.

"Reska" zbroi się przed nadchodzącym sezonem, bowiem reprezentant Polski w siatkówce jest już piątym zawodnikiem, który w ostatnich tygodniach zasilił jej szeregi. Dla Resovii przyjście 23-latka to wielkie wzmocnienie, bowiem tylko w zeszłym sezonie Kochanowski w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrał Ligę Mistrzów oraz dobył wicemistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski.

Jakub Kochanowski nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Siedmiokrotni mistrzowie Polski ogłosili, że Jakub Kochanowski związał się z nimi trzyletnią umową. Dla zawodnika urodzonego w Giżycku to już czwarty klub z PlusLigi w trakcie jego kariery, mimo bardzo młodego wieku.

Wcześniej 23-latek bronił barw AZS-u Olsztyn (2016-2018), PGE Skry Bełchatów (2018-2020) oraz w ostatnim sezonie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Poza wspominanymi sukcesami w brawach "Koziołków", Kochanowski wywalczył jeszcze z bełchatowskim klubem Superpuchar Polski.

Bez wątpienia patrząc na polską ligę, jest to hitowy transfer, a "Reska" ma w swojej kadrze kolejnego bardzo utytułowanego zawodnika, poza Fabianem Drzyzgą. Wszak oprócz sukcesów klubowych, środkowy powołany przez Vitala Heynena na igrzyska olimpijskie ma na koncie liczne osiągnięcia z reprezentacją Polski w siatkówce.

Kochanowski może pochwalić się mistrzostwem świata z 2018 roku, dwukrotną wygraną w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, srebrnym i brązowym medalem Ligi Narodów, brązem mistrzostw Europy oraz srebrnym krążkiem z Pucharu Świata.

Asseco Resovia Rzeszów zbroi się przed kolejnym sezonem

Przyjście Jakuba Kochanowskiego, to już piąty transfer Asseco Resovii Rzeszów przed najbliższym sezonem. Widać, że klub za cel postawił sobie powrót do czołówki ligowej, po tym jak jego siatkarze w ostatniej kampanii w części zasadniczej uplasowali się na 5. miejscu, a w fazie play-off odpadli z PGE Skrą Bełchatów już na poziomie ćwierćfinału.

Zanim środkowy zadebiutuje w nowych barwach, najpierw czekają go jeszcze wielkie turnieje z reprezentacją Polski w siatkówce. Już 23 lipca wystartują igrzyska olimpijskie, na których "Biało-Czerwoni" powalczą o pierwszy medal na tej imprezie od 1976 roku i złota zdobytego w Montrealu. Za to 1 września wystartują mistrzostwa Europy i tam nasi siatkarze z pewnością także będą celowali wysoko.

Przed transferem Kochanowskiego, Resovia oficjalnie ogłosiła zakontraktowanie Jana Kozamernika (szerzej pisaliśmy o tym transferze tutaj), Jakuba Buckiego, Macieja Muzaja i Sama Deroo. Klub poszukuje jeszcze nowego gracza na pozycji libero, którym nieoficjalnie ma zostać Paweł Zatorski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane