Swiatsportu.pl > Siatkówka > Jakub Kochanowski opuszcza ZAKSĘ. Polak ma jednak nadal grać w PlusLidze
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 08:00

Jakub Kochanowski opuszcza ZAKSĘ. Polak ma jednak nadal grać w PlusLidze

Jakub Kochanowski w barwach reprezentacji Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Kochanowski odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Polak opuszcza zespół po znakomitym sezonie, w którym "Koziołki" wygrały Ligę Mistrzów oraz sięgnęły po Puchar Polski. Zespół wywalczył także wicemistrzostwo kraju, dlatego jego kibicom z pewnością trudno będzie rozstać się ze środkowym. Reprezentant Polski jednak podjął decyzję dużo wcześniej.

  • Jakub Kochanowski odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

  • Środkowy podjął decyzję o opuszczeniu zespołu jeszcze przed wygraniem Ligi Mistrzów

  • Reprezentant Polski zagra prawdopodobnie w innym dużym klubie PlusLigi

Mimo trwającego turnieju Ligi Narodów siatkarze są w trakcie poszukiwania dla siebie nowych miejsc pracy. Właśnie dziś oficjalnie poinformowano, że Jakub Kochanowski opuszcza szeregi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Nie oznacza to, że środkowy naszej kadry nie pozostanie na polskich parkietach, bowiem najprawdopodobniej przywdzieje barwy innego znakomitego klubu występującego na poziomie PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o odejściu Jakuba Kochanowskiego

O tym, że Jakub Kochanowski nie będzie już dalej zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wiedziano już od kilku tygodni. Środkowy podjął decyzję o odejściu jeszcze przed wielkim sukcesem w Lidze Mistrzów, a dziś doszło do oficjalnego rozstania.

Jako zawodnik na pewno jestem o wiele bardziej doświadczony, szczególnie na arenie międzynarodowej, jednak jako człowiek raczej się nie zmieniłem, może jestem bardziej pewny siebie w tym co robię. Ten czas spędzony w ZAKSIE przede wszystkim pozwolił mi spełnić jedno z moich największych sportowych marzeń, czyli zdobyć trofeum Ligi Mistrzów - powiedział środkowy reprezentacji Polski w siatkówce na łamach oficjalnej strony klubu z Kędzierzyna-Kolźla.

Ponadto Kochanowski podkreślił, że nie spodziewał się, iż uda mu się osiągnąć tak wiele w barwach "Koziołków". Dopiero z biegiem czasu uwierzył w szansę na wygranie Ligi Mistrzów po tym jak dostrzegł coraz wyższy poziom prezentowany przez niego i jego kolegów.

Po wyjątkowym sezonie mistrz świata ma zagrać dla innego polskiego klubu

Jakub Kochanowski spędził w ZAKSIE Kędzierzony-Koźle zaledwie jeden sezon, ale był on niezwykle owocny w sukcesy. Poza zwycięstwem w Lidze Mistrzów klub wywalczył Puchar oraz wicemistrzostwo Polski. Środkowy zaznaczył, że tym bardziej trudno mu odejść.

- Oczywiście po takim sukcesie o wiele ciężej odchodzi się z klubu, ponieważ jak wszyscy wiedzą, takie decyzje podejmowane są nieco szybciej, niż przychodzi koniec sezonu. W momencie, w którym osiąga się największy sukces, jaki klubowa siatkówka jest w stanie zaoferować, przerywanie ciągłości takiej drużyny i żegnanie się z ludźmi, z którymi się to osiągnęło, jest bardzo trudne - powiedział mistrz świata z 2018 roku w rozmowie z klubowymi mediami.

Zanim Kochanowski dołączył do ekipy "Koziołków" wcześniej przez dwa lata grał najpierw dla zespołu PGE Skry Bełchatów i Indykpolu AZS-u Olsztyn. Według nieoficjalnych informacji środkowy ma teraz przenieść się do innego dużego klubu PlusLigi, czyli Asseco Resovii Rzeszów. Jakub Kochanowski wraz z reprezentacją Polski w siatkówce aktualnie przebywa we włoskim Rimini, gdzie rozgrywane są wszystkie mecze tegorocznej edycji Ligi Narodów. Już dziś o 19:30 podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Bułgarią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane