Swiatsportu.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

facebook.com/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Ile ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zarobiła za wygranie Ligi Mistrzów?

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sobotni wieczór odniosła historyczny sukces. Mistrzowie Polski pokonali Trentino Volley 3:1 w wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tym samym ZAKSA została dopiero drugą w historii polską drużyną, której udało się wygrać najb

  • W sobotni wieczór ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino Volley 3:1 w finale Ligi Mistrzów

  • ZAKSA została pierwszą od 43 lat polską drużyną, która wygrała te prestiżowe rozgrywki

  • Za triumf w Lidze Mistrzów, mistrzowie Polski otrzymali nie tylko puchar, ale i atrakcyjną nagrodę pieniężną

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino Volley 3:1 i wygrała wielki finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez trenera Nikolę Grbicia zapisała się w historii polskiego sportu. Za fantastyczną grę mistrzowie Polski otrzymają także okazałą nagrodę finansową.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów

Sobotni wieczór już na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu. Wszystko za sprawą niesamowitego występu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polska drużyna pokonała włoskie Trentino Volley 3:1 i zdobyła najcenniejsze trofeum w klubowych rozgrywkach w Europie. Więcej TUTAJ.

Sobotni mecz niemal od początku do końca układał się po myśli podopiecznych trenera Grbicia. ZAKSA wygrała pierwsze dwie partie w identycznym stosunku punktowym, czyli 25:22. Zadyszka przyszła dopiero w trzecim secie i Trentino było w stanie zwyciężyć 25:20. 

W czwartym secie polska drużyna ponownie wróciła na zwycięską ścieżkę. Choć Włosi nie odpuszczali i gra toczyła się punkt za punkt, to ostatecznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała, kto jest tego dnia zdecydowanie lepszy. Mistrzowie Polski wygrali seta 28:26 i całe spotkanie 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów! To niebywały wyczyn. ZAKSA dopiero jako druga w historii polska drużyna zdobyła to prestiżowe trofeum. Wcześniej udało się to jedynie Płomieniowi Milowice w 1978 roku. Po 43 latach oczekiwania, mamy znowu polski zespół na tronie europejskiej siatkówki.

Ile ZAKSA zarobiła za triumf w Lidze Mistrzów?

Oprócz okazałego pucharu, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle otrzymają także pokaźną nagrodę finansową. TVP Sport podaje, że mistrzowie Polski za triumf w Lidze Mistrzów otrzymali 500 tysięcy euro! Za zwycięstwa w drodze do finału Polacy również otrzymali już wcześniej okazałe wynagrodzenie. 

Triumfy w fazie grupowej oraz pucharowej zagwarantowały mistrzom Polski dochód w wysokości 220 tys. euro. Łącznie zatem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wzbogaciła się w tym sezonie Ligi Mistrzów aż o 720 tys. euro!

Co ciekawe, polski zespół zarobił znacznie więcej niż triumfatorzy poprzednich edycji Ligi Mistrzów. Zwycięzca z 2019 roku, czyli Cucine Lube Civitanova za wygraną otrzymał “tylko” około 400 tys. euro. Przed rokiem rozgrywek nie dokończono z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Plus Liga GKS Katowice AZS Olsztyn

Siatkówka

Burza po meczu Plus Ligi. "Zostaliśmy upokorzeni"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Vital Heynen PZPS

Siatkówka

Heynen zabrał głos w sprawie kadry kobiet. Przy okazji skrytykował PZPS

Czytaj więcej >
GKS Katowice siatkówka Plus Liga

Siatkówka

Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę

Czytaj więcej >
Sebastian Świderski

Siatkówka

A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Grzegorz Wagner

Siatkówka

Polską siatkówkę czeka rewolucja? Zaskakujący pomysł kandydata na selekcjonera

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski siatkarzy Michał Winiarski

Siatkówka

Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"

Czytaj więcej >