Swiatsportu.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

facebook.com/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Ile ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zarobiła za wygranie Ligi Mistrzów?

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sobotni wieczór odniosła historyczny sukces. Mistrzowie Polski pokonali Trentino Volley 3:1 w wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Tym samym ZAKSA została dopiero drugą w historii polską drużyną, której udało się wygrać najb

  • W sobotni wieczór ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino Volley 3:1 w finale Ligi Mistrzów

  • ZAKSA została pierwszą od 43 lat polską drużyną, która wygrała te prestiżowe rozgrywki

  • Za triumf w Lidze Mistrzów, mistrzowie Polski otrzymali nie tylko puchar, ale i atrakcyjną nagrodę pieniężną

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino Volley 3:1 i wygrała wielki finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez trenera Nikolę Grbicia zapisała się w historii polskiego sportu. Za fantastyczną grę mistrzowie Polski otrzymają także okazałą nagrodę finansową.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów

Sobotni wieczór już na zawsze zapisze się w historii polskiego sportu. Wszystko za sprawą niesamowitego występu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polska drużyna pokonała włoskie Trentino Volley 3:1 i zdobyła najcenniejsze trofeum w klubowych rozgrywkach w Europie. Więcej TUTAJ.

Sobotni mecz niemal od początku do końca układał się po myśli podopiecznych trenera Grbicia. ZAKSA wygrała pierwsze dwie partie w identycznym stosunku punktowym, czyli 25:22. Zadyszka przyszła dopiero w trzecim secie i Trentino było w stanie zwyciężyć 25:20. 

W czwartym secie polska drużyna ponownie wróciła na zwycięską ścieżkę. Choć Włosi nie odpuszczali i gra toczyła się punkt za punkt, to ostatecznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała, kto jest tego dnia zdecydowanie lepszy. Mistrzowie Polski wygrali seta 28:26 i całe spotkanie 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle została zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów! To niebywały wyczyn. ZAKSA dopiero jako druga w historii polska drużyna zdobyła to prestiżowe trofeum. Wcześniej udało się to jedynie Płomieniowi Milowice w 1978 roku. Po 43 latach oczekiwania, mamy znowu polski zespół na tronie europejskiej siatkówki.

Ile ZAKSA zarobiła za triumf w Lidze Mistrzów?

Oprócz okazałego pucharu, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle otrzymają także pokaźną nagrodę finansową. TVP Sport podaje, że mistrzowie Polski za triumf w Lidze Mistrzów otrzymali 500 tysięcy euro! Za zwycięstwa w drodze do finału Polacy również otrzymali już wcześniej okazałe wynagrodzenie. 

Triumfy w fazie grupowej oraz pucharowej zagwarantowały mistrzom Polski dochód w wysokości 220 tys. euro. Łącznie zatem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wzbogaciła się w tym sezonie Ligi Mistrzów aż o 720 tys. euro!

Co ciekawe, polski zespół zarobił znacznie więcej niż triumfatorzy poprzednich edycji Ligi Mistrzów. Zwycięzca z 2019 roku, czyli Cucine Lube Civitanova za wygraną otrzymał “tylko” około 400 tys. euro. Przed rokiem rozgrywek nie dokończono z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski? Kluczowe będą wyniki wyborów na prezesa PZPS

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Gdzie obejrzeć finał Ligi Narodów pomiędzy Polską i Brazylią?

Czytaj więcej >
Reprezentantki Polski w siatkówce

Siatkówka

Polskie siatkarki uległy Chinkom w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj

Siatkówka

Oficjalnie: Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Czytaj więcej >
Marcin Janusz i inni reprezentanci Polski

Siatkówka

Marcin Janusz nowym rozgrywającym ZAKSY. Ma "wejść w buty" Benjamina Toniuttiego

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Rosja Liga Narodów

Siatkówka

Polki po wielkich emocjach pokonały Rosjanki. Biało-Czerwone pożegnały się z Ligą Narodów

Czytaj więcej >