Swiatsportu.pl > Siatkówka > Wielki transfer Asseco Resovii. Jan Kozamernik dołączył do zespołu
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:37

Wielki transfer Asseco Resovii. Jan Kozamernik dołączył do zespołu

Projekt bez tytułu - 2021-05-25T093630.760
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Transfery w siatkówce wzbudzają nie mniejsze emocje niż te w piłce nożnej. Piąty zespół siatkarskiej PlusLigi, Asseco Resovia Rzeszów poinformował, że do klubu dołączył Jan Kozamernik, słoweński środkowy. 25-latek w ostatnich latach błyszczał w klubach włoskiej Serie A. To trzecie letnie wzmocnienie rzeszowskiego zespołu.

  • Transfery w Asseco Resovii Rzeszów nabierają rozpędu

  • Piąty zespół minionego sezonu PlusLigi siatkarskiej zakontraktował dwukrotnego wicemistrza Europy Jana Kozamernika

  • Słoweński środkowy w ostatnich latach grał w klubach włoskiej Serie A

Transfery, które przeprowadza Asseco Resovia Rzeszów, zapowiadają się bardzo ciekawie. Klub już wcześniej poinformował, że do drużyny dołączyli przyjmujący Sam Deroo oraz atakujący Jakub Bucki.

W poniedziałek klub poinformował, że zespół wzmocnił także niedawny gwiazdor Serie A, Słoweniec Jan Kozamernik. Słoweński środowy już od dłuższego czasu był łączony z przyjazdem do Polski, ale transfer udało się dopiąć dopiero teraz.

Transfery: z Mediolanu do Rzeszowa

- Jan Kozamernik, słoweński środkowy przez kolejne dwa sezony będzie zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz przenosi się do Rzeszowa z Mediolanu - przekazał polski klub w komunikacie.

Zawodnik do ligi włoskiej trafił w 2017 roku. Najpierw występował w Diatec Trentino, a po roku przeniósł się do Power Volley Milano. W swoim ostatnim sezonie pobytu w Mediolanie sięgnął po Puchar Challenge.

Słoweniec trafia do Rzeszowa po bardzo udanym sezonie. Jego drużyna dotarła do ćwierćfinału fazy Play-off, a on sam z dorobkiem 324 punkty i pod tym względem zajął czwarte miejsce w lidze. Warto zaznaczyć, że 82 z tych punktów zdobył blokiem.

Pierwsze informacje o tym, że 25-latek może trafić do Rzeszowa, pojawiły się już na przełomie lutego i marca. Zawodnik oficjalnie pożegnał się z mediolańskim klubem dopiero dwa tygodnie temu i wtedy stało się jasne, że zasili szeregi Asseco Ressovii.

Ciekawe wzmocnienia Asseco Resovii

25-letni środkowy jest także jednym z najważniejszych zawodników swojej reprezentacji. W 2015 i 2019 roku sięgał z kadrą narodową po srebrne medale mistrzostw Europy. Do tego na imprezie dwa lata temu został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji.

Kozamernik jest czwartym obcokrajowcem w barwach Asseco Resovii na przyszły sezon. Poza wspomnianym Samem Deroo w Rzeszowie gra jeszcze rodak 25-latka i kolega z reprezentacji Klemen Cebulj oraz Estończyk Timo Tammemaa.

Z kolei na początku maja Asseco Resovia pożegnała siedmiu swoich zawodników. Z klubu odeszli: Karol Butryn, Damian Domagała, Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartosz Mariański, Simone Parodi, Robert Taht.

Asseco Resovia stara się wrócić na szczyt siatkarskiej Polski. Na swoim koncie ma siedem tytułów mistrzowskich, ale ostatni zdobyty w 2015 roku. Po raz ostatni na ligowym podium ekipa z Rzeszowa stanęła rok później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane