Swiatsportu.pl
Patryk Dziczek

Patryk Dziczek/Instagram

Lekarz podał informacje nt. stanu zdrowia Patryka Dziczka

21 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Patryk Dziczek podczas ostatniego meczu ligowego swojej US Salarentiny na poziomie Serie B nagle upadł na ziemię i stracił przytomność. Karetka, która natychmiast pojawiła się na boisku, zabrała Polaka do szpitala. Pomocnik powoli dochodzi do siebie, a na

  • Patryk Dziczek zemdlał podczas ostatniego meczu ligowego i stracił przytomność

  • Pomocnika US Salatentiny zabrała karetka. To nie pierwszy taki przypadek Polaka w tym sezonie

  • Najnowsze informacje wskazują, że 22-latek doznał ataku epilepsji

Patryk Dziczek w trakcie sobotniego meczu Serie B pomiędzy Ascoli i US Salatenriną, które jego drużyna wygrała 0:2, upadł nagle na murawę w ostatnich minutach rozgrywki. Do zdarzenia doszło bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem.

Sceny wyglądały niezwykle dramatycznie, bowiem zawodnik stracił przytomność. Inni piłkarze wraz z klubowymi lekarzami natychmiast zebrali się wokół Polaka, a na miejscu pojawiła się bezzwłocznie karetka. Pomocnik odzyskał przytomność dopiero po 10 minutach. 22-latka przewieziono do szpitala.

To nie pierwsze problemy polskiego piłkarza

Patryk Dziczek miał już w tym sezonie podobną sytuację, która również wzbudziła ogromny niepokój. We wrześniu młodzieżowy reprezentant Polski zemdlał w podobnych okolicznościach na treningu. Wówczas nie wyglądało to aż tak dramatycznie, a zawodnik nie stracił przytomności na tak długo.

Podczas zajęć szybko zareagował lekarz zespołu, który przypilnował, aby młody piłkarz nie zadławił się językiem. W szpitalu 22-latek dochodził do siebie przez tydzień szczegółowo przeprowadzone badania, nie wykazały jakichkolwiek kłopotów z sercem.

Dlatego pomocnik Salarentiny wrócił do gry niespełna miesiąc po tym fatalnym wydarzeniu. Niestety sytuacja powtórzyła się we wczorajszym meczu ligowym.

Patryk Dziczek miał atak epilepsji

Patryk Dziczek pojawił się na placu gry w 72. minucie. Na murawę upadł niespełna kwadrans później. Grę natychmiast przerwano, a piłkarze obu zespołów od razu ruszyli z pomocą. Równie błyskawicznie, bo po niespełna 30 sekundach przy Polaku była już karetka.

22-latek był nieprzytomny przez niemal 10 minut, ale wbrew pierwotnym doniesieniom na boisku nie użyto defibrylatora. Ostatecznie piłkarz o własnych siłach wsiadł do karetki. Pomocnika przetransportowano do szpitala, a najnowsze wieści mówią o tym, że Dziczek miał atak epilepsji.

- To był atak padaczki. We wrześniu zeszłego roku Dziczek miał ten sam epizod. Przyczyna nie została ustalona. Wykonano badania kardiologiczne i neurologiczne. Nie stwierdzono nic niepokojącego. Będziemy teraz prowadzić nową diagnostykę. Piłkarz znajduje się w szpitalu w Ascoli. Nie było zatrzymania akcji serca i nie użyto defibrylatora - powiedział lekarz klubowy Salernitany Efifano D'Arrigo.

Miejmy nadzieje, że Polak szybko wróci do zdrowia i bez problemów będzie mógł kontynuować karierę. W tym sezonie Patryk Dziczek wystąpił 15 meczach ligowych i jednym Pucharu Włoch. Na włoskich boiskach spędził łącznie niespełna 600 minut. Pomocnik jest wypożyczony do US Salarentiny z Lazio Rzym.

Źródło: Polsat Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >