Piotra Żyła Instagram Żródło: Piotr Żyła Instagram

Piotr Żyła pokazał, jak wygląda jego trening. Nagranie robi furorę w sieci

21 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Piotr Żyła ujawnił kulisy treningu przed zawodami. Nasz skoczek jest znany z silnego wybicia na progu i nieprzeciętnych umiejętności gimnastycznych. Tym razem wiślanin pokazał, jak skacze przez płotki, ale oczywiście w narciarskim stylu. To z pewnością wielu przypomniało jego wyczyn, kiedy w podobny sposób podczas Meczu Gwiazd pobił swój życiowy rekord, pokonując przeszkodę o wysokości 165 centymetrów.

  • Piotr Żyła pokazał kulisy swojego treningu
  • Nasz skoczek po raz kolejny udowodnił, że dysponuje niesamowitą siłą w nogach
  • Internauci w komentarzach byli pod wielki wrażeniem i pisali m.in. o „dynamicie w nogach”

Piotr Żyła bez wątpienia jest jednym z wyróżniających się skoczków, nie tylko ze względu na swoje poczucie humoru i wyniki, ale również ponadprzeciętną sprawność fizyczną.

Tym razem nasz skoczek pochwalił się w internecie filmikiem z przygotowań do zawodów. Wiślanin trenował wyskok, pokonując ustawione na sporej wysokości płotki. Trzeba przyznać, że możliwości i forma reprezentanta Polski robią wrażenie.

Piotr Żyła pokazuje niesamowite umiejętności

Podopieczny Michala Doleżala udostępnił na swoim Instagramie filmik, gdzie możemy zobaczyć naszego zawodnika w trakcie treningu skoczności. Klikając w poniższe zdjęcie można obejrzeć wspomniane nagranie.

Piotr Żyła Instagram

"I hoop" – podpisał wideo Piotr Żyła.

Tomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuTomasz Pilch wygrywa konkurs Pucharu Kontynentalnego. Maciej Kot na trzecim miejscuCzytaj dalej

Obserwatorzy 34-latka nie ukrywali wielkiego wrażenia, jakie wywarło na nich nagranie Wiślanina. Pod postem można zobaczyć m.in. takie komentarze:

- Ale jak to możliwe?

- Jemu to Redbull nie musi dodawać skrzydeł, chłop już ma.

- Dynamit w nogach.

Z pewnością wielu kibicom skoków narciarskich mogło przypomnieć się wyzwanie, które skoczek podjął w 2014 roku. Otóż Piotr Żyła brał wówczas udział w siatkarskim Meczu Gwiazd, gdzie zorganizowano również konkurs polegający na pokonaniu podobnej przeszkody na jak najwyższej wysokości. Wówczas reprezentant Polski osiągnął rezultat aż 165 centymetrów!

Polacy powalczą w kolejnym tygodniu o medale Mistrzostw Świata

Swoje atomowe wybicie Piotr Żyła będzie mógł wykorzystać już w nadchodzącym tygodniu w trakcie konkursu Mistrzostw Świata w Oberstdorfie na skoczni normalnej. Na tego typu obiektach właśnie wybicie może odkrywać niekiedy kluczową rolę.

Oczywiście nasz zawodnik będzie miał nie jedną, a trzy, a może i aż cztery szanse medalowe. Skoczka z Wisły prawdopodobnie zobaczymy we wspomnianym konkursie na skoczni normalnej, ale również i w zawodach indywidualnych oraz drużynowych na obiekcie dużym. Nie jest wykluczone również, że Michal Doleżal zgłosi Piotra do rywalizacji mikstów.

Przypomnijmy, że MŚ w narciarstwie klasycznym rozpoczynają się już 23 lutego i potrwają do 7 marca. W kadrze naszych skoczków na te zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

* Zdjęcie wyróżniające pochodzi z nagrania opublikowanego na Instagramie Piotra Żyły, które jest głównym tematem powyższego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł