Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Podział punktów w meczu Leicester z Napoli. Dobre wieści dla Legii Warszawa
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Podział punktów w meczu Leicester z Napoli. Dobre wieści dla Legii Warszawa

Leicester City SSC Napoli
Rex Features/East News

Grali rywale Legii Warszawa z grupy C Ligi Europy. Leicester City, czyli najbliższy rywal mistrzów Polski zremisowało u siebie z SSC Napoli 2:2. "Lisy" prowadziły już 2:0, ale goście zdołali doprowadzić do wyrównania i podziału punktów. W drużynie spod Wezuwiusza przez ponad godzinę na boisku przebywał Piotr Zieliński.

• Leicester City zremisowało z SSC Napoli 2:2

• Goście urwali punkt "Lisom" dzięki dwóm bramkom Victora Osimhena

• Kolejnym rywalem angielskiego zespołu w Lidze Europy będzie Legia Warszawa

Prowadzenie Leicester City do przerwy po wyrównanej grze

Po gwizdku rozpoczynającym spotkanie do ataku mocno ruszyli gracze Leicester City, ale to goście stworzyli jako pierwsi sytuację. Pierwszy strzał graczom SSC Napoli udało się oddać już w 2. minucie. Swoich sił zza pola karnego próbował Victor Osimhen, ale uderzył wprost w Kaspera Schmeichela, który co prawda miał problemy ze złapaniem piłki, ale bez konsekwencji.

Pięć minut później gospodarze mogli już prowadzić. W znakomitej sytuacji znalazł się Harvey Barnes, ale jego strzał z bardzo bliskiej odległości fenomenalnie obronił David Ospina. W 9. minucie Kolumbijczyk był już jednak bezradny.

Kapitalną szarżę lewą flanką pokazał właśnie Barnes, który dograł piłkę na przeciwległą część pola karnego. Tam na podanie pięknie nabiegł Ayoze Perez i bez chwili zawahania huknął z około 10 metrów przy prawym słupku, wyprowadzając "Lisy" na prowadzenie.

W kolejnym fragmencie gry gospodarze kontynuowali swoją szarżę. Dopiero po kilku długich minutach przyjezdni otrząsnęli się po utraconym golu i starali się przejąć inicjatywę. Kilkukrotnie strzałów z większej odległości próbował Lorenzo Insignie, ale nie potrafił odnaleźć drogi do bramki. Mimo poprawy gry dalej raziło fatalne wyprowadzanie piłki przez podopiecznych Luciano Spalettiego ze strefy obronnej.

Bliski celu był za to Piotr Zieliński. Osimhen wyproacował Polakowi doskonałą sytuację, zagrywając mu futbolówkę na szósty metr. Nasz pomocnik widząc odsłoniętą lewą stronę bramki, szukał technicznego strzału w tym kierunku, ale ofiarną interwencją popisał się jeden z defensorów Leicester, który zablokował uderzenie. Mimo wszystko to powinno być wyrównanie dla przyjezdnych.

Chwilę przed przerwą Napoli przeprowadziło akcję, po której znów mogło żałować, że nie zdobyło gola. Kevin Malcuit dośrodkowywał z prawej strony boiska, a Hirving Lozano znakomicie urwał się obrońcą "Lisów" oddając mocny strzał głową. Schmeichel jednak świetnie obronił to uderzenie, utrzymując wynik. Pierwsza połowa miała dwie fazy. Najpierw dominowało Leicester, a później Napoli. Remis po tej części spotkania wydawałby się najbardziej sprawiedliwym wynikiem, ale to gospodarze prowadzili 1:0.

Podział punktów rywali Legii Warszawa w Lidze Europy

Kiedy piłkarze wrócili na boisko, działo się niewiele. Tak naprawdę przez dłuższy fragment nic nie wskazywało, że padnie bramka, aż do 59. minuty. Składną akcję przeprowadzili gospodarze, a gola po podaniu Youriego Tielemnsa zdobył Patson Daka. Po weryfikacji VAR okazało się, że 21-latek był na spalonym i trafienie zostało anulowane.

Pięć minut później już nie było wątpliwości. Tym razem graczom Leicester City udało się podwyższyć prowadzenie. Dobrym zagraniem otwierającym na lewe skrzydło popisał się Kelechi Iheanacho, a zimną krew w polu karnym zachował Hervey Barnes, który zmylił obrońców i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka dał "Lisom" dwubramkowe prowadzenie.

Gdy wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają ku zwycięstwu, gracze SSC Napoli strzelili bramkę kontaktową. Widowiskową akcję złożoną z wielu podań wykończył Victor Osimhen, który fantastycznie utrzymał się przy piłce i przelobował Kaspera Schemichela. To trafienie zwiastowało ciekawą końcówkę spotkania.

I tak faktycznie było. Zawodnicy Luciano Spalettiego zdołali doprowadzić do wyrównania. Bohaterem włoskiego zespołu okazał się niezawodny tego wieczora Osimhen. Matteo Politano celnie wrzucił piłkę w pole karne, a tam wysoko wyskoczył nigeryjski napastnik, który tym razem strzałem głową pokonał Schmeichela. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a zatem mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów.

Leicester City już za dwa tygodnie zagra z Legią Warszawa. Angielski zespół przyjedzie do stolicy już 30 września.

Leicester City - Napoli 2:2

Bramki: 9' Ayoze Perez, 64' Harvey Barnes - 69' i 87' Victor Osimhen

Składy:

Leicester City: Schmeichel - Castagne, Evans (46' Soyuncu), Vestergaard, Bertrand - Soumare (78' Maddison), Ndidi - Ayoze Perez (46' Tielemans), Barnes, Daka (70' Lookman) - Iheanacho (88' Vardy) Napoli: Ospina - Malcuit (84' Jesus), Rrahmani, Koulibaly, Di Lorenzo - Anguissa (84' Petanga), Fabian Ruiz - Lozano (64' Politano), Zieliński (64' Elmas), Insigne (74' Ounas)- Osimhen