Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Anglicy otworzą stadiony dla kibiców. Podano datę, znamy także limity osób na trybunach
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:35

Anglicy otworzą stadiony dla kibiców. Podano datę, znamy także limity osób na trybunach

Wembley Stadium
commons.wikimedia.org/Ian Wilson/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en/zmiana rozmiaru
  • Boris Johnson planuje otworzyć stadiony Premier League od 17 maja

  • Na niektórych obiektach będzie mogło zasiąść 4 tysiące kibiców, a na innych nawet 10 tysięcy

  • W związku z tym trybuny powinny zostać zajęte również podczas czerwcowego Euro 2020

Wreszcie dobre wiadomości dla kibiców piłki nożnej, a w szczególności fanów Premier League. Boris Johnson podczas wystąpienia w Izbie Gmin przedstawił pomysł stopniowego otwierania stadionów na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Do tego grona zalicza się oczywiście Premier League, ale premier Wielkiej Brytanii mówił również o Euro 2020, Wimbledonie Pucharze Świata w Rugby. Początkowo, czyli od 17 maja fani sportu mieliby w mniejszej liczbie pojawiać się na obiektach sportowych, a zwiększenie puli miałoby nastąpić 21 czerwca.

Premier League: kibice mają wrócić na stadiony. Ich liczba ma być początkowo zależna od pojemności stadionu

Brytyjski rząd proponuje, aby liczba kibiców na danym stadionie była uzależniona od jego pojemności. I tak na największych obiektach miałoby pojawić się jednocześnie maksymalnie 10 tysięcy fanów lub mieliby oni zająć 1/4 miejsc siedzących. Z kolei mniejsze stadiony miałyby wpuszczać do 4 tysięcy widzów.

Dodatkowo w ramach programu badawczego dotyczącego wydarzeń sportowych planowane jest podjęcie działań pilotażowych w celu zbadania, w jaki sposób takie wydarzenia mogą odbywać się bez potrzeby dystansowania społecznego przy użyciu innych środków łagodzących.

Johnson jasno zakomunikował, iż zamierza ostrożnie podchodzić do łagodzenia ograniczeń i dopiero na początku kroku czwartego znoszenia obostrzeń w Wielkiej Brytanii, czyli najwcześniej od 21 czerwca stadiony mogłyby zostać w pełni otwarte. 

Finał Pucharu Anglii bez kibiców

Niestety data ponownego otwarcia jest jeszcze odległa i została zaplanowana tak, że podczas finału Pucharu Anglii, który odbędzie się 15 maja, kibice nie zasiądą na trybunach Wembley. Dopiero 2 dni później ma zostać wdrażany w życie pomysł otwierania stadionów.

Dobrą wiadomością jest to, że fani Premier League będą mogli obejrzeć z wysokości trybun ostatnią kolejkę bieżącego sezonu angielskiej ekstraklasy.

Ponadto kibice mają pojawić się przede wszystkim na takich zawodach jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, Wimbledonie oraz Pucharze Świata w rugby. Niestety w Polsce ten temat wciąż nie jest poruszany. Z tego powodu w trakcie ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy na trybunach można było zobaczyć transparenty, których treść nawoływała do otwarcia polskich stadionów. 

Źródło: Daily Mail

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane