Swiatsportu.pl
Sebastian WidmannPoolPressefot via www.imago-images.deImago S

Sebastian Widmann/Pool/Pressefot via www.imago-images.de/Imago S

Prokuratura przeszukała siedzibę Bayernu Monachium

8 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Bayern Monachium znalazł się w środku afery dotyczącej oszustwa podatkowego. W środowy poranek prokuratura przeszukała klubową siedzibę. Klub Roberta Lewandowskiego przez pewien czas był bowiem powiązany z platformą biletową “Viagogo”, wobec której toczy się postępowanie. Bayern wydał oświadczenie na temat sprawy.

  • W środowy poranek przedstawiciele prokuratury przeszukali budynek klubowy Bayernu Monachium

  • Akcja miała związek z postępowaniem, które toczy się w sprawie oszustw podatkowych platformy biletowej “Viagogo”

  • Kilka lat temu Bayern Monachium współpracował z podejrzaną o oszustwa firmą

  • Klub wydał specjalne oświadczenie do mediów, w którym uspokoił kibiców

Bayern Monachium kilka lat temu współpracował z platformą biletową “Viagogo”. Teraz ta współpraca sprawiła, że prokuratura przeszukała klubowe budynki. Wspominana firma jest bowiem podejrzana o oszustwa podatkowe.

E5uhmCqVEAI Tbg

Skandal w półfinale Euro 2020. Anglicy próbowali oślepić Kaspera Schmeichela

CZYTAJ DALEJ

Prokuratura przeszukała siedzibę Bayernu Monachium

Niemiecki dziennikarz Christian Falk informuje, że w środę prokuratura przeszukała siedzibę Bayernu Monachium. Kilku śledczych weszło do budynków niemieckiego klubu przy Saebener Strasse około godziny 10 rano. Chodzi o powiązania biznesowe z platformą biletową “Viagogo”.

Prokuratura w Mannheim prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa podatkowego, którego miała dopuścić się wspominana firma. Kilka lat temu Bayern Monachium współpracował z “Viagogo”.
Zdaniem dziennikarza “Bilda” w przeszukaniu brało udział dziesięciu śledczych. Przesłuchali oni dyrektora finansowego Jeana-Christiana Dressena, a także szefa działu prawnego Michaela Gerlingera oraz członka zarządu Joerga Wacknera. 

Bayern Monachium w związku z interwencją prokuratury postanowił wystosować oficjalny komunikat, w którym wyjaśniono zaistniałą sytuację. Klub wyjaśnił, że nie jest on przedmiotem dochodzenia. 

- W śledztwach, które prowadzi prokuratura w Mannheim, ani FC Bayern Monachium, ani żadna z obecnie działających lub wcześniej działających osób w klubie, nie jest przedmiotem dochodzenia. Raczej występują oni w roli świadków w śledztwie przeciwko firmie trzeciej - przekazano mediom. 

Bayern wydał komunikat w sprawie interwencji śledczych

Bayern Monachium zakończył współpracę z “Viagogo” około siedmiu lat temu. Następnie klub Roberta Lewandowskiego otworzył własną platformę do sprzedaży biletów na mecze drużyny. 

"Na platformie klubowej wejściówki - w przeciwieństwie do "Viagogo" - nie były oferowane w zawyżonych cenach" - przekazano redakcji “Bilda”. Niemieckie media dodają, że nie tylko Bayern Monachium współpracował z “Viagogo”. Również HSV Hamburg oraz VfL Bochum miały powiązania biznesowe z podejrzaną o oszustwa platformą biletową.  

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Trwa burza w sprawie karnego dla Anglików. „Wstyd” grzmią eksperci, „ewidentny karny” zarzeka się Sterling

  • Grzegorz Krychowiak zaatakowany przez kibiców. Nie wytrzymał po komentarzu hejtera, oburzony odpowiedział

  • Nie żyje Carlos Reutemann, wicemistrz świata Formuły 1 oraz polityk