Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski może zagrać w jednej drużynie z Leo Messim
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:45

Robert Lewandowski może zagrać w jednej drużynie z Leo Messim

Robert Lewandowski i Leo Messi
CHRISTOF STACHE/AFP/East News, BERTRAND GUAY/AFP/East News

Robert Lewandowski i Leo Messi mogą zagrać w jednej drużynie. Serwis Get French Football News podaje, że w ostatni weekend zarząd PSG miał spotkać się z Pini Zahavim. Izraelczyk jest agentem naszego napastnika i miał on oferować Polaka paryskiej ekipie. Oprócz niego wicemistrzom Francji został zaproponowany również inny piłkarz Bayernu Monachium.

  • Robert Lewandowski miał zostać zaproponowany PSG przez Piniego Zahaviego

  • Transfer Polaka oznaczałby grę w jednym zespole z Leo Messim

  • Wszystko ma być jednak uzależnione od transferu Kyliana Mbappe do Realu Madryt

Wielokrotnie mówiono tego lata o transferze Roberta Lewandowskiego. Spekulowano o Chelsea, Manchesterze City i odgrzewano temat Realu Madryt. Do tej pory te pogłoski nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości, ale niewykluczone, że Polak tego lata jednak zmieni barwy.

Agenty naszego napastnika, czyli Pini Zahavi, miał zaoferować "Lewego" drużynie PSG. Oprócz niego Izraelczyk proponował także przejęcie Kinsgley'a Comana, który jest wychowankiem "Les Parisiens". Całość potencjalnej operacji jest zależna od sprawy transferu Kyliana Mbappe do Realu Madryt.

Robert Lewandowski zagra z Leo Messim? Wiele w rękach Kyliana Mbappe

To byłby absolutny hit, gdyby po tak wielkich transferach PSG sprowadziło do siebie jeszcze Roberta Lewandowskiego. Należy pamiętać, że na Parc des Princes tego lata zawitali już m.in. Leo Messi, Sergio Ramos, czy Gianluigi Donnarumma.

Wobec negocjacji w kwestii transferu Kyliana Mbappe przez Real Madryt (więcej tutaj), paryżanie mieli rozpocząć intensywne poszukiwania jego następcy. Kasa "Les Parisens" z pewnością jest raczej pełna i jej włodarze mieli właśnie być skłonni, aby sprowadzić Roberta Lewandowskiego.

Tym bardziej że Polak został zaoferowany im przez Piniego Zahaviego. To jest całkowicie na rękę wicemistrzom Francji. "Lewy" mógłby być wyśmienitym uzupełnieniem dla Messiego i Neymara, którzy występowaliby w bocznych sektorach boiska, a nasz napastnik zająłby miejsce w środkowej strefie. Ponadto Lewandowski dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej, więc nie byłoby problemów, aby wspominana trójka wymieniała się pozycjami w trakcie gry.

Polak może być gotowy na transfer przez żal do Bayernu

Oczywiście kluczowe będzie, to co wydarzy się z Kylianem Mbappe. Gromadzenie funduszy przez Real, determinacja piłkarza oraz fakt, że PSG ma po raz ostatni okazję zarobić na reprezentancie Francji, sprawiają, że doniesienia na temat przenosin Roberta Lewandowskiego do Paryża wydaj się składać w rozsądną całość.

Szansę jeszcze bardziej zwiększa żal Polaka do obecnego pracodawcy. Napastnik wciąż nie otrzymał propozycji przedłużenia kontraktu od Bayernu Monachium. Na dodatek sytuacji nie poprawiają spekulacje o tym, że Bawarczycy chcą w przyszłości zastąpić go Erlingiem Haalandem, a "Lewy" ani myśli na razie o zakończeniu kariery.

Jeszcze niedawno informacje z Hiszpanii, o których pisaliśmy dla Was tutaj, sugerowały, że Real Madryt ruszy po Mbappe dopiero 30 sierpnia. Teraz wiadomo już, iż "Królewscy" nie zwlekali, składając ofertę. Dlatego przyszłość Lewandowskiego powinna zostać wyjaśniona w ciągu najbliższych kilku dni. Raczej nie należy się spodziewać, aby Zahavi wraz ze swoim klientem czekali do ostatnich godzin okna transferowego, czyli 31 sierpnia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane