Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Sensacje na Mistrzostwach Świata w Katarze!
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 29.11.2022 18:07

Sensacje na Mistrzostwach Świata w Katarze!

sensacje-na-mistrzostwach-swiata-w-katatarze-pzbuk
fot. Materiały Promocyjne

Praktycznie we wszystkich turniejach mistrzostw świata w piłce nożnej pojawiają się jakieś niespodzianki, które trudno było przewidzieć przed startem imprezy finałowej. To, co jednak wydarzyło się w 1. kolejce meczów w Katarze, na zawsze zapisze się na kartach historii. Arabia Saudyjska zszokowała cały piłkarski świat, pokonując Argentynę, a Japonia przybliżyła Niemcy do odpadnięcia w fazie grupowej.

Arabia Saudyjska na ustach całego świata

Przed rozpoczęciem tego turnieju Arabia Saudyjska była wskazywana na jeden z najsłabszych zespołów w całej stawce. Wiele osób z pewnością pamiętało, jak zaprezentowała się ta ekipa podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Już w meczu otwarcia z gospodarzami Saudyjczycy stracili kilka bramek. Tym razem było jednak zdecydowanie inaczej.

Arabia Saudyjska przystępowała do meczu z Argentyną w roli zdecydowanego underdoga. Naprawdę było niewiele osób, które spodziewało się, że ekipa z bliskiego wschodu może wygrać to starcie, a jeśli ktoś obstawił to w zakładach bukmacherskich, to bez wątpienia miał sporo powodów do zadowolenia w miniony wtorek. O tym, że rządzą się swoimi prawami, wiadomo od dawna, jednak takiej niespodzianki nie było już od wielu lat. Dysproporcja pomiędzy tymi drużynami jest tak ogromna, a jeśli dodamy do tego fakt, że Argentyna miała przed tym meczem serię 36 kolejnych spotkań bez porażki, to naprawdę nie było praktycznie żadnych argumentów, które przemawiałyby na korzyść Saudyjczyków.

Arabia pokazała jednak w tym spotkaniu, ile znaczy charakter, a także jedność na boisku. Saudyjczycy w pierwszej połowie tego meczu mogli przegrywać nawet różnicą 3 bramek, a ostatecznie zeszli do szatni z wynikiem 1:0. Po odpowiedniej motywacji wyszli na 2 połowę ze zdecydowanie lepszym nastawieniem i udało im się zdobyć dwie bramki. Jak się później okazało, były to trafienia na wagę 3 punktów.

Japonia wygrała z Niemcami!

Trochę mniejszą, lecz nadal niespodzianką było również zwycięstwo reprezentacji Japonii z Niemcami. Samurajowie, podobnie jak Arabia Saudyjska w pierwszej połowie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, jednak po zmianie stron wyszli na boisko ze zdecydowanie lepszym nastawieniem. Japończycy po raz kolejny potwierdzili, że potrafią grać ofensywnie i stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Przez większość meczu brakowało im wykończenia, jednak w końcówce dwukrotnie znaleźli drogę do siatki Neuera. Tym samym Japonia znalazła się w znakomitym położeniu po 1. kolejce i postawiła reprezentację Niemiec pod ścianą.

Takie wyniki w 1. kolejce Mistrzostw Świata w Katarze tylko potwierdziły, że piłka nożna to sport, który rządzi się swoimi prawami i nikogo nie można w nim skreślać, a na MŚ w Katarze zapewne będzie jeszcze kilka sensacji.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Artykuł Sponsorowany

Tagi:
Powiązane