Swiatsportu.pl
Reprezentacja Hiszpanii Busquets

MIGUEL RIOPA/AFP/East News

Sergio Busquets myśli o zakończeniu kariery

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Hiszpanii we wtorek zagra w półfinale Euro 2020 z kadrą Włoch. Może się okazać, że będzie to ostatni mecz w barwach narodowych Sergio Busquetsa, który otwarcie wyjawił, że myśli nad zakończeniem reprezentacyjnej kariery. Zapowiedział, że to na pewno jego ostatnie mistrzostwa Europy w karierze.

  • Reprezentacja Hiszpanii w najbliższych dniach może pożegnać się z Sergio Busquetsem

  • Kapitan "La Furia Roja" wyjawił, że myśli nad zakończeniem reprezentacyjnej kariery

  • Hiszpan zapowiedział, że na pewno to będą ostatnie mistrzostwa Europy w jego wykonaniu

Reprezentacja Hiszpanii, choć na razie nie zachwyca, to znalazła się w półfinale Euro 2020. We wtorek na stadionie Wembley piłkarze Luisa Enrique będą walczyć z Włochami o miejsce w niedzielnym finale.

Zespół do sukcesu ma poprowadzić Sergio Busquets, który pod nieobecność Sergio Ramosa został nowym kapitanem drużyny narodowej. Dla 32-latka to już szósty wielki turniej w karierze. W 2010 roku sięgnął po tytuł mistrza świata, a dwa lata później został mistrzem Europy.

Projekt bez tytułu (4)

Wiadomo ile Światek zarobiła za swój występ na Wimbledonie

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Hiszpanii: Sergio Busquets myśli nad zakończeniem kariery

Tegoroczny czempionat nie rozpoczął się najlepiej dla Busquetsa. Zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiał się poddać dziesięciodniowej kwarantannie. Przez to nie zagrał w meczach ze Szwecją (0:0) i Polską (1:1).

Teraz zawodnik wyznał, jak się czuł na początku czerwca, kiedy nie mógł pomóc swoim kolegom z kadry. Jednocześnie Busquets wyjawił, że obecne mistrzostwa Europy są najpewniej jego ostatnimi w karierze.


- Znalazłem się w bardzo trudnym położeniu. W przeszłości prawie zawsze byłem obecny na zgrupowaniach reprezentacji, dlatego te dziesięć dni było dla mnie ciężkie. To są prawdopodobnie moje ostatnie mistrzostwa Europy - wyznał w rozmowie z dziennikiem "AS".

Busquets: To moje ostatnie mistrzostwa Europy

Zawodnik przyznał, że reprezentacyjną karierę może kontynuować do przyszłorocznego mundialu w Katarze. Jednak nie wystąpi już na Euro 2024 w Niemczech. Powoli zaczyna też myśleć o całkowitym zakończeniu swojej przygody z piłką.

- Musisz pomyśleć o tym, kiedy zakończyć cykl. Mam na myśli to, że to będą ostatnie mistrzostwa Europy, a potem to zależy. Trzeba iść krok po kroku, nie mam już 20 lat - podkreślił pomocnik FC Barcelony.

Jednocześnie Busquets zaznaczył, że czuje się bardzo dobrze fizycznie i myśli już o półfinałowym starciu na Wembley z Włochami. Jeżeli wygra, to zagra w swoim trzecim finale na wielkim turnieju.

- Na tym turnieju mieliśmy mecze, w których nie byliśmy w stanie dominować. Jeśli chodzi o bramkę Szwajcarów w ćwierćfinale, to przypisałbym ją pechowi. Takie sytuacje nie mogą zdarzać się zbyt często - powiedział 32-latek.

Busquets zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2009 roku. Od tego czasu zagrał aż 126 spotkań, w których strzelił dwie bramki i zanotował 8 asyst.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: