Swiatsportu.pl
Siatkarze PlusLigi w areszcie

slepsksuwalki.pl

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt

21 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Bardzo nietypową aktywność dla swoich siatkarzy wybrali włodarze jednego z klubów PlusLigi. Mowa o ekipie Ślepska Malow Suwałki, którego zespół odwiedził... miejscowy areszt. Wizyta miała charakter edukacyjny.

  • Siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym Ślepska Malow Suwałki odwiedzili areszt

  • Drużyna złożyła wizytę w Areszcie Śledczym w Suwałkach

  • Zespół zobaczył, jakie warunki na co dzień panują na terenie placówki

Sztaby szkoleniowe drużyn sportowych często szukają różnych atrakcji dla swoich zawodników, aby nieco urozmaicić przygotowania do sezonu, rozluźnić atmosferę i nierzadko te aktywności przyjmują formę edukacyjną.

Właśnie dlatego ekipa Ślepska Malow Suwałki występującego na poziomie PlusLigi wraz z pracownikami klubowej administracji postanowiła odwiedzić... suwalski Areszt Śledczy. Wycieczka odbyła się 20 sierpnia.

Kamil Grosicki

Oficjalnie: Kamil Grosicki wraca do Ekstraklasy

CZYTAJ DALEJ

Siatkarze klubu PlusLigi odwiedzili areszt

Wizyta miała charakter edukacyjny. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zobaczyli, jak na jakich zasadach działa areszt, odwiedzili poszczególne pawilony mieszkalne i przekonali się, jak wygląda życie osadzonych w placówce.

Ponadto zawodnicy drużyny PlusLigi odwiedzili m.in. miejsca ich zakwaterowania, pracy i spędzenia czasu wolnego. Wszyscy obecni na spotkaniu zapoznali się z warunkami i zasadami panującymi w jednostce penitencjarnej.

Gości po budynkach aresztu oprowadził kpt. Arkadiusz Kawałek, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Suwałkach.

- Dziękujemy pracownikom aresztu za możliwość spotkania i zapoznania się z działalnością jednostki, a jednocześnie życzymy spokojnej i bezpiecznej służby! - napisano na klubowej stronie Ślepska.

Duże przetasowanie w Ślepsku Malow Suwałki przed nowym sezonem

Ślepsk Malow Suwałki w poprzednim sezonie PlusLigi uplasowała się na ósmej pozycji po fazie zasadniczej. To dało możliwość klubowi gry w play-offach. W ćwierćfinale lepsza okazała się jednak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Biało-Niebiescy zakończyli ostatecznie zmagania na siódmym miejscu.

Zespół zapewne będzie miał aspiracje, aby w nadchodzących rozgrywkach jeszcze poprawić ten wynik, dlatego w kadrze doszło do wielu zamian. Ekipę Ślepska zasilili Piotr Łukasik, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński czy Adrian Buchowski

Nowy sezon PlusLigi wystartuje 2 października. W pierwszej kolejce drużyna z Suwałk zagra na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Co wiesz o zwycięskim występie Polski na ME w siatkówce kobiet z 2003 roku?

Pytanie 1 z 5

Jak nazywano mistrzowską drużynę siatkarek prowadzoną przez Andrzeja Niemczyka?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: