Swiatsportu.pl > Siatkówka > Zaskakujące wyznanie Heynena. Belg rozważał odejście z kadry
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:45

Zaskakujące wyznanie Heynena. Belg rozważał odejście z kadry

Projekt bez tytułu - 2021-08-21T123542.816
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski siatkarzy już na początku września rozpocznie walkę na mistrzostwach Europy. Selekcjoner Biało-Czerwonych Vital Heynen przygotowuje zespół do turnieju po nieudanych igrzyskach olimpijskich. Belg przyznaje, że nie jest to łatwe, a on sam po meczu z Francją myślał o podaniu się do dymisji.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy od poniedziałku przygotowuje się do mistrzostw Europy

  • Biało-Czerwoni do turnieju przygotowują się po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Tokio

  • Trener Polaków Vital Heynen wyjawił, że po meczu z Francją rozważał podanie się do dymisji

Reprezentacja Polski siatkarzy w poniedziałek zebrała się w Spale na zgrupowaniu przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. To zgrupowanie jest jednak inne od tych, które miały miejsce w poprzednich latach.

Biało-Czerwoni jechali na igrzyska olimpijskie jako faworycie do medalu i kandydaci do złota. Sami siatkarze i sztab szkoleniowi podkreślali, że stać ich na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Zresztą do Japonii jechali jako aktualni mistrzowie świata.

Reprezentacja Polski: Vital Heynen rozważał dymisję

Przygoda naszych siatkarzy z igrzyskami, podobnie jak na czterech poprzednich imprezach zakończyła się już na ćwierćfinale. Polacy niespodziewanie przegrali z późniejszymi mistrzami olimpijskimi Francuzami 2:3.

Selekcjoner Vital Heynen zdradził, że po tym spotkaniu miał do przemyślenia wiele kwestii. Belgijski trener zdradził, że zaraz po zakończeniu igrzysk rozważał podanie się do dymisji.

- Myślę o wielu rzeczach każdego dnia i nie mogę powiedzieć, że tego nie rozważałem. Wybór był jednak prosty. Na EuroVolleyu musimy pokazać, że jesteśmy jednym zespołem. Po przyjeździe z Tokio i przed tym zgrupowaniem powiedziałem moim zawodnikom: musimy iść dalej razem. Bardzo jasno zadecydowałem, że muszę tutaj być i przygotować drużynę na mistrzostwa Europy - wyjawił w rozmowie z Eurosportem

Zaraz po meczu z Francuzami, media obiegły zdjęcia załamanych polskich siatkarzy. Choć od tych wydarzeń minęły już dwa tygodnie, to ta porażka wciąż siedzi w zawodnikach. - Zawsze rozpoczynaliśmy obozy pełni radości i z chęciami rozpoczęcia treningów. Teraz jest trochę inacze - powiedział.

Polacy szykują się do mistrzostw Europy

Jednocześnie Belg zaznacza, że atmosfera jest bardzo dobra i dużo lepsza niż się spodziewał. - Można sobie wyobrazić, że przez trzy lata przygotowaliśmy się do osiągnięcia jednego celu, a teraz mamy dwa tygodnie, aby zrobić to z kolejnym. To nie jest łatwe - zaznaczył.

Szkoleniowiec w rozmowie wyjawił, że ma wątpliwości czy uda się zespołowi podejść do mistrzostw Europy z takim samym nastawieniem jak do igrzysk olimpijskich. Heynen przy okazji zaznaczył, że teraz jego rolą jest wytworzenie odpowiedniej atmosfery i energii w drużynie.

Przy okazji Krzysztof Srogosz zapytał Belga, czy to najtrudniejszy moment w karierze trenerskiej. - Jeśli mam być szczery, to mi się to podoba. Oczywiście, przegraliśmy na igrzyskach, ale taki jest sport. Czasem wygrywasz, czasem nie. Mieliśmy kapitalne trzy lata. To był ósmy turniej i pierwszy, w którym zawiedliśmy. To trudne, nawet bardzo - odpowiedział Heynen.

Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce i trzech innych krajach rozpoczną się 1 września. Biało-Czerwoni swój udział w turnieju rozpoczną drugiego dnia imprezy meczem z Portugalią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane