Swiatsportu.pl > Siatkówka > Mateusz Bieniek wziął ślub!
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:44

Mateusz Bieniek wziął ślub!

Projekt bez tytułu - 2021-08-20T145652.185
ANGELA WEISS/AFP/East News

Reprezentacja Polski siatkarzy już na początku września rozpocznie walkę na mistrzostwach Europy. Przerwę w zgrupowaniu kadry postanowił wykorzystać środkowy Biało-Czerwonych Mateusz Bieniek, który w czwartek wziął ślub. Ceremonia odbyła się w Kielcach, a na ceremonii pojawili się pozostali kadrowicze.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy w czwartek miała małą przerwę w zgrupowaniu

  • W Kielcach ślub wziął podstawowy polskiej kadry Mateusz Bieniek

  • Na uroczystości pojawili się czołowi polscy siatkarze

Reprezentacja Polski na początku sierpnia odpadła z ćwierćfinału igrzysk i pozbawiła się marzeń o olimpijskim medalu. Biało-Czerwoni nie mają dużo czasu, na to, żeby wyrzuć porażkę z Francuzami z głowy, bo na początku września rozpoczynają się mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Polski: Mateusz Bieniek wziął ślub

Polacy pod wodzą Vitala Heynena w najbliższych dniach rozpoczną decydującą fazę okresu przygotowawczego przed turniejem w Spale. Biało-Czerwoni w czwartek otrzymali od belgijskiego szkoleniowca luźniejszy dzień.

Wszystko za sprawą Mateusza Bieńka, który tego dnia brał ślub. Mierzący 208 centymetrów środkowy poślubił swoją narzeczoną Martę w kieleckiej Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP.

Na uroczystości pojawili się czołowi polscy siatkarze i koledzy Bieńka z reprezentacji Polski. Wśród gości znaleźli się m.in. kapitan kadry Michał Kubiak, a także Bartosz Kurek, Paweł Zatorski, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz i Kacper Piechocki.

Szczególnie w mediach społecznościowych był Kaczmarek, który szczegółowo relacjonował uroczystość. Zdjęciami pochwalili się także m.in. Kurek, Nowakowski, a także żona rozgrywającego reprezentacji Fabiana Drzyzgi.

Przed Polakami mistrzostwa Europy

Bieniek jest obecnie zawodnikiem Skry Bełchatów, ale jednym z jego pierwszych klubów w karierze był Effector Kielce. To właśnie podczas gry w stolicy Świętokrzyskiego poznał swoją małżonkę Martę.

27-letni środkowy i pozostali polscy siatkarze nie będą mieli zbyt dużo czasu na świętowanie. Wszyscy wracają do Spały na dalszą część zgrupowania przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Biało-Czerwoni będą rywalizować w grupie A, która swoje mecze będzie rozgrywać w Krakowie. Pierwszym przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Portugalii, a mecz odbędzie się 2 września.

Kolejnymi rywalami podopiecznych trenera Heynena będą Serbowie, Grecy, Belgowie oraz Ukraińcy. W przypadku awansu do fazy pucharowej Biało-Czerwoni będą rozgrywać swoje spotkania w Gdańsku, a gospodarzem półfinałów i finału będą Katowice.

>

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane