Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Robert Lewandowski zirytowany na Bayern
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 17.06.2022 02:02

Media: Robert Lewandowski zirytowany na Bayern

Projekt bez tytułu - 2021-08-20T124119.859
INA FASSBENDER/AFP/East News

Robert Lewandowski, zdaniem brytyjskich mediów chce w najbliższym czasie opuścić Bayern Monachium i ma być sfrustrowany działaniami klubu. Te doniesienia postanowiła sprawdzić niemiecka prasa, która potwierdziła informacje "Sky Sports". "Bild" przekazał, że Polakowi mają nie odpowiadać szczególnie dwie rzeczy w działaniu klubu.

  • Robert Lewandowski, zdaniem mediów chce podjąć nowe wyzwania w karierze

  • Niemieckie media informują, że Polaka mają irytować w klubie dwie kwestie

  • Jedną z nich są kolejne plotki o sprowadzeniu w jego miejsce Erlinga Haalanda

Robert Lewandowski w tym roku bardzo często był łączony z odejściem z Bayernu Monachium. W czwartek brytyjski "Sky Sports" poinformował, że Polak jeszcze przed 35. rokiem życia chce podjąć nowe wyzwania w innej z czołowych lig.

Do tego Brytyjczycy poinformowali, że zawodnik jest sfrustrowany niektórymi działaniami bawarskiego klubu. Te doniesienia postanowił sprawdzić niemiecki "Bild", który potwierdził część z tych informacji.

Robert Lewandowski sfrustrowany działaniami Bayernu

Niemieccy dziennikarze przekazali, że kapitan reprezentacji Polski jest bardzo szczęśliwy w Monachium. Jednocześnie "Bild" potwierdził informacje "Sky sports", że Lewandowskiemu zaczęły przeszkadzać szczególnie dwa aspekty działań Bayernu.

Przede wszystkim Lewandowski ma mieć dość ciągłych plotek o pozyskaniu w jego miejsce Erlinga Haalanda. Mistrzowie Niemiec nie tylko dementują te doniesienia, ale dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić niedawno potwierdził, że Bayern zainteresowany jest sprowadzeniem norweskiego snajpera.

Drugą kwestią jest sprawa kontraktu Lewandowskiego. Obecna umowa Polaka z Bayernem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, a Bayern wciąż nie rozpoczął rozmów w sprawie jej przedłużenia. Zdaniem "Bilda" polski napastnik chętnie spędziłby w Bayernie kolejne lata swojej kariery.

Niemieckie media w sprawie Lewandowskiego

Jednocześnie dziennik informuje, że ewentualne negocjacje nie będą należały do najłatwiejszych. Zdaniem "Bilda", jeżeli mistrzowie Niemiec będą chcieli przedłużyć umowę, to najpewniej tylko o rok.

Nie wykluczone zatem, że Lewandowski w najbliższym czasie opuści klub. Polak w tym oknie transferowym był łączony z przenosinami do Chelsea, ale Bayern chce otrzymać za swojego napastnika nie mniej niż 100 milionów euro.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, taka sytuacja powoduje, że nie wykluczony staje się scenariusz, w którym Lewandowski wypełni kontrakt i za dwa lata odejdzie z klubu jako wolny zawodnik.

Kapitan polskiej kadry w wielkim stylu rozpoczął kolejny sezon. Lewandowski w dwóch meczach strzelił trzy bramki i zaliczył asystę, a jego Bayern zdobył Superpuchar Niemiec. Kolejną okazję do pokazania swoich umiejętności będzie miał w niedzielnym meczu z 1. FC Köln.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane