Swiatsportu.pl
Skocznia narciarska w Oberstdorfie

commons.wikimedia.org/Arne Müseler/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.de/przycinanie

Gregor Schlierenzauer opuści mistrzostwa świata w Oberstdorfie

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Znamy już skład reprezentacji Austrii w skokach narciarskich na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Andreas Widhoelzl powołał sześciu zawodników na najważniejsze zawody w sezonie, ale w gronie szczęśliwców nie znalazło się miejsce dla Gregora Sc

  • Andreas Widhoelzl ogłosił kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie

  • W austriackim zespole znaleźli się: Philippa Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft

  • Taka decyzja oznacza, że na najważniejszą imprezę sezonu nie pojedzie Gregor Schilerenzauer

Trener reprezentacji Austrii Adreas Widhoelzl podał skład na rozpoczynające się jutro Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, których gospodarzem będzie Oberstdorf. Na zawody uda się sześciu zawodników.

Niestety wśród wybrańców zabrakło Gregora Schlierenzauera. Legenda Austriackich skoków zawodzi w kolejnym sezonie swoich startów i trudno było się spodziewać, aby „Schleri” przekonał swoją postawą trenera Austriaków.

Skoki narciarskie: Gregor Schrlierenzauer nie jedzie na Mistrzostwa Świata

Gregor Schlierenzauer to prawdziwa legenda skoków narciarskich. Austriak ma na koncie aż 53 pucharowe zwycięstwa, co do tej pory pozostaje niepobitym rekordem. 31-latek ma w swoim dorobku również m.in. 2 Kryształowe Kule, 2 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, 4 medale olimpijskie, w tym jeden złoty oraz aż 12 medali MŚ i w tym połowa jest złotego kruszcu.

Ale lata świetności Schlierenzauera już dawno minęły. Ostatnim jego wielkim indywidualnym sukcesem było wicemistrzostwo świata zdobyte w Falun na dużej skoczni w 2015 roku. Jednak w tym roku, a może i już nigdy więcej Austriak nie powiększy swojego dorobku.

Andreas Widhoelzl nie uwzględnił bowiem Gregora w kadrze na MŚ w Oberstdorfie. Nic w tym dziwnego, bowiem w tym sezonie zawodnik pochodzący z austriackiego Tyrolu zgromadził… 8 punktów. Zostały one wywalczone podczas weekendu w Engelbergu, gdzie oba konkursy na Gross-Titlis były jedynymi, w których 31-latek punktował.

Przykro patrzy się na wieloletnie męczarnie Gregora Schlierenzauera i niestety coraz mniej prawdopodobne wydaje się, aby kiedykolwiek udało mu się ponownie znacząco zaistnieć w skokach narciarskich. Mimo to skoczek wciąż próbuje walczyć i pozostaje niestrudzony w swych staraniach. 

Austriacy odpuścili zawody Rasnovie, aby przygotować się do walki o medale

Austriacy w przeciwieństwie do Polaków wysłali do rumuńskiego Rasnova rezerwowy skład, aby w spokoju przygotowywać się do Mistrzostw Świata. W ciągu najbliższych dwóch tygodni przekonamy się, która taktyka okaże się bardziej skuteczna.

Z pewnością niespodzianką w kadrze jest obecność Manuela Fettnera, który do składu załapał się rzutem na taśmę. Doświadczony zawodnik w tym sezonie nie zachwycał formą i do ostatniego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich punktował tylko trzykrotnie. Jednak zawody na rumuńskiej ziemi okazały się dla niego nadspodziewanie udane, co zaowocowało nominacją od Andreasa Widhoelzla.

Oprócz 35-letniego Fettnera do Oberstdorfu pojadą Philippa Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft.

Pierwszy konkurs indywidualny zostanie rozegrany na skoczni normalnej w sobotę 27 lutego. Tytułu mistrza świata na tym obiekcie będzie bronić Dawid Kubacki, dzięki czemu nasza kadra będzie mogła do zawodów wystawić dodatkowego zawodnika. Zatem w sumie na starcie zobaczymy pięciu Polaków.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >