Skocznia narciarska w Oberstdorfie Żródło: commons.wikimedia.org/Arne Müseler/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.de/przycinanie

Gregor Schlierenzauer opuści mistrzostwa świata w Oberstdorfie

22 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Znamy już skład reprezentacji Austrii w skokach narciarskich na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Andreas Widhoelzl powołał sześciu zawodników na najważniejsze zawody w sezonie, ale w gronie szczęśliwców nie znalazło się miejsce dla Gregora Schlierenzauera. Legendarny skoczek zmaga się z kolejnymi problemami i wciąż nie jest w stanie nawiązać do sukcesów z dawnych lat.

  • Andreas Widhoelzl ogłosił kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie
  • W austriackim zespole znaleźli się: Philippa Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft
  • Taka decyzja oznacza, że na najważniejszą imprezę sezonu nie pojedzie Gregor Schilerenzauer

Trener reprezentacji Austrii Adreas Widhoelzl podał skład na rozpoczynające się jutro Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, których gospodarzem będzie Oberstdorf. Na zawody uda się sześciu zawodników.

Niestety wśród wybrańców zabrakło Gregora Schlierenzauera. Legenda Austriackich skoków zawodzi w kolejnym sezonie swoich startów i trudno było się spodziewać, aby „Schleri” przekonał swoją postawą trenera Austriaków.

Skoki narciarskie: Gregor Schrlierenzauer nie jedzie na Mistrzostwa Świata

Gregor Schlierenzauer to prawdziwa legenda skoków narciarskich. Austriak ma na koncie aż 53 pucharowe zwycięstwa, co do tej pory pozostaje niepobitym rekordem. 31-latek ma w swoim dorobku również m.in. 2 Kryształowe Kule, 2 zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, 4 medale olimpijskie, w tym jeden złoty oraz aż 12 medali MŚ i w tym połowa jest złotego kruszcu.

Jerzy Brzęczek może znów objąć polską drużynę. Były selekcjoner wróci do Ekstraklasy?
Jerzy Brzęczek może znów objąć polską drużynę. Były selekcjoner wróci do Ekstraklasy? Czytaj dalej

Ale lata świetności Schlierenzauera już dawno minęły. Ostatnim jego wielkim indywidualnym sukcesem było wicemistrzostwo świata zdobyte w Falun na dużej skoczni w 2015 roku. Jednak w tym roku, a może i już nigdy więcej Austriak nie powiększy swojego dorobku.

Andreas Widhoelzl nie uwzględnił bowiem Gregora w kadrze na MŚ w Oberstdorfie. Nic w tym dziwnego, bowiem w tym sezonie zawodnik pochodzący z austriackiego Tyrolu zgromadził… 8 punktów. Zostały one wywalczone podczas weekendu w Engelbergu, gdzie oba konkursy na Gross-Titlis były jedynymi, w których 31-latek punktował.

Przykro patrzy się na wieloletnie męczarnie Gregora Schlierenzauera i niestety coraz mniej prawdopodobne wydaje się, aby kiedykolwiek udało mu się ponownie znacząco zaistnieć w skokach narciarskich. Mimo to skoczek wciąż próbuje walczyć i pozostaje niestrudzony w swych staraniach.

Austriacy odpuścili zawody Rasnovie, aby przygotować się do walki o medale

Austriacy w przeciwieństwie do Polaków wysłali do rumuńskiego Rasnova rezerwowy skład, aby w spokoju przygotowywać się do Mistrzostw Świata. W ciągu najbliższych dwóch tygodni przekonamy się, która taktyka okaże się bardziej skuteczna.

Z pewnością niespodzianką w kadrze jest obecność Manuela Fettnera, który do składu załapał się rzutem na taśmę. Doświadczony zawodnik w tym sezonie nie zachwycał formą i do ostatniego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich punktował tylko trzykrotnie. Jednak zawody na rumuńskiej ziemi okazały się dla niego nadspodziewanie udane, co zaowocowało nominacją od Andreasa Widhoelzla.

Oprócz 35-letniego Fettnera do Oberstdorfu pojadą Philippa Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber i Stefan Kraft.

Pierwszy konkurs indywidualny zostanie rozegrany na skoczni normalnej w sobotę 27 lutego. Tytułu mistrza świata na tym obiekcie będzie bronić Dawid Kubacki, dzięki czemu nasza kadra będzie mogła do zawodów wystawić dodatkowego zawodnika. Zatem w sumie na starcie zobaczymy pięciu Polaków.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł