Swiatsportu.pl > Piłka nożna > UEFA bezlitosna dla założycieli Superligi. Zostaną wyrzuceni z Ligi Mistrzów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

UEFA bezlitosna dla założycieli Superligi. Zostaną wyrzuceni z Ligi Mistrzów

RICHARD JUILLIARTAFPEast News
VALENTIN FLAURAUD/AFP/East News

UEFA nie zamierza rezygnować z ukarania klubów, które planowały założyć Superligę. Zdaniem “La Repubblica” prezydent Aleksander Ceferin już w ciągu najbliższych dni ogłosi karę, która zostanie nałożona na Real Madryt, Juventus Turyn oraz FC Barcelonę, które nie wycofały się z planu utworzenia własnych rozgrywek. Ceferin zamierza wyrzucić gigantów z Ligi Mistrzów.

  • UEFA szykuje surową karę dla założycieli Superligi

  • Zdaniem dziennika “La Repubblica” Aleksander Ceferin zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec Realu Madryt, Juventusu i Barcelony

  • Te trzy kluby jako jedyne nie wycofały się z pomysłu utworzenia własnych rozgrywek

  • Szef UEFA zamierza wyrzucić owe kluby z Ligi Mistrzów

UEFA w najbliższych dniach ma ogłosić decyzję w sprawie kary dla założycieli Superligi. Mowa o Realu Madryt, Juventusie i FC Barcelonie, które nie porzuciły projektu. Zdaniem “La Repubblica” te trzy kluby zostaną wyrzucone z Ligi Mistrzów.

UEFA będzie surowo karać założycieli Superligi

Włoski dziennik “La Repubblica” podaje sensacyjne informacje na temat kroków, jakie UEFA zamierza podjąć wobec założycieli Superligi. Chodzi o Real Madryt, FC Barcelonę i Juventus Turyn, które jako jedyne z 12 zespołów, które pierwotnie miały tworzyć niezależne rozgrywki, nie porzuciły tego projektu.

Przypomnijmy, że w kwietniu 12 klubów ogłosiło chęć założenia niezależnych rozgrywek pod nazwą właśnie Superliga. W gronie założycieli oprócz wspomnianej trójki znalazły się także: Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur, AC Milan, Inter Mediolan oraz Atletico Madryt. Więcej TUTAJ.

Wszystkie wymienione kluby już po trzech dniach wycofały się jednak z projektu. Był to skutek sankcji zapowiedzianych przez UEFA oraz FIFA, a także presji ze strony kibiców, mediów i samych piłkarzy. Real, Barcelona i Juventus nadal chcą jednak stworzyć swoje rozgrywki i zapowiedziały walkę z UEFA w razie gdyby dążyła ona do ukarania całej trójki.

Wygląda na to, że UEFA nie przejmuje się deklaracjami gigantów. Zdaniem “La Repubblica” prezydent Aleksander Ceferin zamierza surowo ukarać buntowników. Szef UEFA chce uczynić z nich przykład, że nie boi się stanowczych kroków wobec gigantów europejskiego futbolu. 

Real Madryt, Juventus Turyn i FC Barcelona wyrzucone z Ligi Mistrzów?

Kara, którą przygotował Aleksander Ceferin ma być niezwykle surowa. Zdaniem włoskich dziennikarzy zamierza on wyrzucić Real Madryt, Juventus Turyn i FC Barcelonę z Ligi Mistrzów! Co więcej, nie chodzi tylko o najbliższy sezon. Wykluczenie ma obowiązywać przez dwa lata!

Szef UEFA jest podobno przekonany, że taki ruch będzie działał odstraszająco na pozostałych europejskich gigantów i pomysł utworzenia niezależnych rozgrywek już nie powróci. Ceferin uważa, że takie działanie leży w najlepszym interesie europejskich rozgrywek. Decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze przed startem Euro 2020.

“La Repubblica” dodaje, że Real Madryt, Juventus Turyn i FC Barcelona już wiedzą, co zamierza szef UEFA. Cała trójka zamierza odwoływać się od tej decyzji i szykuje także apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane