Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

UEFA ogłosiła nominacje do najpiękniejszych bramek sezonu. Zabrakło Roberta Lewandowskiego

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Żadne z trafień Roberta Lewandowskiego nie zostało nominowane przez UEFĘ do konkursu na najpiękniejszego gola w sezonie 2020/21. Trudno zrozumieć, że w gronie szczęśliwców zabrakło Polaka, który w samej Bundeslidze zdobył 41 bramek, a tych ładnych przecież nie brakowało. Co ciekawe Bayern Monachium i tak ma swojego reprezentanta.

  • UEFA ogłosiła nominacje do konkursu na bramkę sezonu 2020/21

  • W gronie wybrańców zabrakło Roberta Lewandowskiego

  • To mocno krzywdząca decyzja dla polskiego napastnika

Robert Lewandowski zanotował wielki sezon w Bayernie Monachium. Polak pobił rekord 40 bramek legendarnego Gerda Mullera w jednej kampanii Bundesligi, poprawiając jego rezultat o jedno trafienie. Nasz napastnik zdobył w ostatnich kilkunastu miesiącach kilka naprawdę wyjątkowych goli.

Mimo to UEFA zadecydowała, że żadna z jego bramek nie zasługuje na nominację do konkursu na najpiękniejszego gola poprzedniego sezonu. W sumie wybrano dziesięć trafień i co ciekawe, wśród nominowanych jest inny przedstawiciel Bawarczyków, a właściwie przedstawicielka.

Vital Heynen

Vital Heynen wskazał najlepszą siódemkę zawodników, z którymi miał okazję pracować

CZYTAJ DALEJ

Znakomity sezon Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium

Robert Lewandowski strzelił w ostatnim sezonie Bundesligi wspomniane 41 bramek, ale licząc wszystkie rozgrywki klubowe, bramkarzy udało mu się pokonać 46 razy.

Do tego należy jeszcze dorzucić jeszcze dobry występ "Lewego" na Euro 2020. Choć reprezentacja Polski spisała się fatalnie, to nasz kapitan indywidualnie może mieć sobie nic do zarzucenia. Udało mu się w trakcie trzech występów zdobyć trzy gole i to dwa naprawdę nieprzeciętnej urody.

Mimo to Lewandowski nie będzie konkurował o miano autora najpiękniejszego trafienia sezonu. Warto przecież przypomnieć, że Polak w Bundeslidze zdobył kilka bardzo ładnych bramek wolejem, jedną wyjątkowej urody nożycami, czy też przeprowadził kapitalną akcję indywidualną w starciu z Schalke. To jednak nie wystarczyło, aby znaleźć uznanie w oczach UEFY.

Bayern Monachium ma swojego reprezentanta w konkursie UEFA na gola sezonu

Robert Lewandowski został pominięty, ale w oczach UEFA na nominację do konkursu na gola sezonu 2020/21 zasłużyła Sarah Zadrazil z kobiecej drużyny Bayernu Monachium. Zawodniczka ta strzeliła piękną bramkę w meczu półfinałowym Ligi Mistrzyń przeciwko Chelsea.

Wśród kandydatów nie zabrakło rzecz jasna najpiękniejszego trafienia Euro 2020, którym wybrano bramkę Patrika Schicka z połowy boiska, strzeloną w meczu reprezentacji Czech ze Szkocją.

Głosować można stronie uefa.com do czwartku 29 lipca do godziny 9:00. Konkurs na najpiękniejszą bramkę 2020/21 obejmuje okres od października 2020 roku do lipca 2021 roku. Tym razem Robert Lewandowski będzie musiał obejść się smakiem.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: