Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ujawniono kulisy pozostania Neymara w PSG
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:36

Ujawniono kulisy pozostania Neymara w PSG

Neymar
FRANCK FIFE/AFP/East News
  • Kataloński dziennik “Sport” ujawnia kulisy pozostania Neymara w PSG

  • Brazylijczyk przedłużył umowę do 2025 roku

  • Zdaniem dziennikarzy skłoniły go do tego obietnice francuskich działaczy

  • Paryżanie zagwarantowali podobno gwiazdorowi, że do klubu trafią Leo Messi i Sergio Ramos

Neymar podpisał nowy kontrakt z PSG, co dla wielu kibiców i ekspertów było zaskoczeniem. Wydawało się, że Brazylijczyk będzie chciał odejść z klubu. W przekonaniu go do pozostania miała podobno pomóc obietnica wzmocnienia francuskiej drużyny wielkimi gwiazdami. 

Neymar przedłużył umowę z PSG z uwagi na obietnice wielkich transferów?

W sobotę Paris Saint-Germain ogłosiło, że Neymar podpisał nowy kontrakt z klubem. Brazylijski gwiazdor przedłużył umowę do 2025 roku. Na jej mocy będzie zarabiał aż 30 mln euro za każdy sezon gry!

Dla wielu informacja o pozostaniu Neymara w Paryżu była zaskoczeniem. Od miesięcy pojawiały się doniesienia, że 30-latek kolejny raz spróbuje odejść z PSG. Podobno zawodnik bardzo chciał wrócić do FC Barcelony.

Wygląda jednak na to, że piłkarz musiał zmienić zdanie. Zdaniem katalońskiego dziennika “Sport” na decyzję Neymara wpłynęły obietnice, jakie złożyli mu włodarze Paris Saint-Germain. Gwiazdor dostał podobno gwarancję, że do klubu zostaną sprowadzeni Leo Messi i Sergio Ramos!

Zarówno Messi, jak i Ramos już 30 czerwca zostaną wolnymi agentami i będzie można ich sprowadzić za darmo. Przyszłość Messiego wciąż nie jest jasna, jednak istnieje możliwość, że piłkarz zostanie w Barcelonie. 

Co do Ramosa, jego negocjacje z Realem Madryt w sprawie przedłużenia umowy nie przyniosły rezultatów. Piłkarz oczekiwał, że za zasługi dla klubu dostanie przynajmniej dwuletnią umowę. Florentino Perez trzyma się jednak stanowczo polityki klubu, która mówi, że zawodnikom powyżej 30 roku życia oferowane są tylko roczne kontrakty. 

Messi i Ramos dołączą do PSG? Co dalej z Mbappe?

Na tym jednak nie koniec obietnic, które musieli złożyć Neymarowi paryżanie. Brazylijczyk dostał także gwarancję, że z klubu nie odejdą w lecie jego najważniejsi piłkarze. Mowa oczywiście przede wszystkim o Kylianie Mbappe, który non stop łączony jest z Realem Madryt.

Mbappe na razie podobno jednak nie wyraził chęcią przedłużenia umowy z Paris Saint-Germain. W swoim składzie widzi go także podobno Manchester City. Sam piłkarz miał nawet orientować się, jak wygląda życie w Anglii.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane