Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wspaniała bramka Arkadiusza Milika. Francuzi zachwyceni (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Wspaniała bramka Arkadiusza Milika. Francuzi zachwyceni (WIDEO)

Arkadiusz Milik
screen - twitter.com/@nSport_plus

Arkadiusz Milik sobotni wieczór może zdecydowanie zaliczyć do udanych. Polak popisał się fantastycznym zagraniem i zdobył piękną bramkę. Po meczu Marsylii z Montpellier przeczytał także wiele pochlebnych słów na swój temat we francuskiej prasie.

Arkadiusz Milik zdobył piękną bramkę w meczu z Montpellier

Gdy oczy całego piłkarskiego świata skierowane były na Madryt i potyczkę Realu z FC Barceloną, równie ciekawie było na innych stadionach w Europie. W sobotę o godzinie 21:00 kolejny mecz rozegrał Olympique Marsylia z Arkadiuszem Milikiem w składzie. Polak został jednym z bohaterów spotkania.

Marsylczycy wybrali się w podróż do Montpellier, swojego bezpośredniego sąsiada z tabeli Ligue 1. Obie drużyny przed tym spotkaniem dzieliła różnica zaledwie trzech punktów. Oba zespoły nadal liczą się w walce o piąte miejsce w tabeli, które gwarantuje prawo udziału w europejskich pucharach.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Marsylii udało się jednak wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie. Sygnał do ataku dał Arkadiusz Milik.

Polski napastnik otrzymał podanie od Boubacara Camary i jednym sprytnym ruchem, zwiódł trzech obrońców rywali i wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem. Milik płaskim strzałem posłał pewnie piłkę do bramki. Nasz rodak popisał się zagraniem klasy światowej!

[EMBED-200]

Tuż po zmianie stron gospodarze wyrównali. Na domiar złego Olympique Marsylia od 62. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Chorwata Duje Cajety-Cara. Mimo to drużynie Polaka udało się objąć prowadzenie, jednak w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównali na 3:3.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Olympique Marsylia zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów podobnie jak piąte RC Lens. Były klub Jacka Bąka jednak w niedzielę rozegra spotkanie z Lorient i może uciec Marsylii.

Francuskie media zachwycone Milikiem

Co może cieszyć, to oceny, jakie we francuskich mediach zebrał Arkadiusz Milik. Polak został uznany za jednego z najlepszych zawodników starcia z Montpellier. Portal maxifoot.fr przyznał mu “7” w 10-stopniowej skali. To najwyższa ocena spośród wszystkich zawodników Olympique.

Taką samą notę wystawili Arkadiuszowi Milikowi dziennikarze portalu coeurmarseillais.fr. Nikt nie dostał wyższej, czy choćby takiej samej oceny jak reprezentant Polski. Klasę napastnika Marsylii docenił także lereseauolympien.com. W ocenie dziennikarzy zasłużył na “6”.