Swiatsportu.pl > Sporty walki > Zapowiedź najbliższych miesięcy w sportach walki!
Redakcja Sportu
Redakcja Sportu 20.03.2023 13:22

Zapowiedź najbliższych miesięcy w sportach walki!

None
Materiały promocyjne

Świat sportów walki nie znosi próżni, dlatego też w najbliższych miesiącach czeka nas wiele interesujących wydarzeń. Będzie działo się zarówno w KSW, jak i UFC, a do tego trzeba wspomnieć o kolejnych ciekawych zestawieniach w świecie freak fightów. Czym zaskoczą nas sporty walki?

KSW

Konfrontacje Sztuk Walki w przeszłości odbywały się kilka razy do roku, a tym samym karty walk były naszpikowane największymi gwiazdami tej organizacji. KSW podpisując umowę sponsorską z Viaplay, zdecydowało się na zmianę strategii. Obecnie gale tej federacji odbywają się co miesiąc, aby pokazywać światu więcej talentów i otwierać możliwości przed nowymi zawodnikami. Nie ma wątpliwości, że wpłynęło to na poziom poszczególnych kart walk i na KSW fani nie czekają już z tak wielkim wytęsknieniem, jednak gala na Stadionie Narodowym może zmienić sytuację.

KSW ogłosiło, że w czerwcu, a dokładnie 03.06 odbędzie się gala na Stadionie Narodowym, która zagwarantuje kibicom najlepszą kartę walk w 2023 roku. Niewątpliwie największym wydarzeniem w poprzednim roku było starcie Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim, na które czekało większość kibiców od dłuższego czasu. Hala w Gliwicach została wypełniona do ostatniego miejsca, ale sam pojedynek rozczarował kibiców, ponieważ był bardzo jednostronny. Przed rozpoczęciem walki analitycy zakładów bukmacherskich wskazywali, że większe szanse na wygraną ma Mamed, jednak różnice w kursach były na tyle minimalne, że tak naprawdę każdy scenariusz był możliwy w tym zestawieniu. Ostatecznie zgodnie z przewidywaniami wygrał Khalidov, który nie tylko doskonale odrobił pracę domową, ale również był w stanie przeciwstawić się Pudzianowskiemu w aspekcie siłowym. O tym, że Mamed jest lepszy technicznie, było wiadomo od dawna, jednak eksperci, a nawet sami zawodnicy wskazywali, że pod kątem siłowym Pudzian może mieć sporą przewagę. W końcu mowa o jednym z najsilniejszych ludzi na świecie.

W samym starciu Pudzianowski nie był sobą, a Mamed wykorzystał jego słabości. Podczas gali na Stadionie Narodowym obu tych zawodników prawdopodobnie znajdzie się na karcie walk. Pudzian ma już ogłoszone starcie z Arturem Szpilką, a do tego organizatorzy ogłosili już pojedynek Ziółkowskiego z Parnassem, gdzie stawką będzie pas mistrzowski. Jedno jest pewne – KSW na Stadionie Narodowym będzie eventem, na który zwróci uwagę większość fanów sportów walki, a nawet kibiców, którzy regularnie nie oglądają KSW. Takie wydarzenia nie pojawiają się regularnie, więc będzie to święto dla fanów mma w całej Polsce.

UFC

Największą i najbardziej prestiżową organizacją sportów walki na świecie jest UFC. Gale tej organizacji odbywają się co tydzień, jednak podobnie jak w przypadku KSW, nie wszystkie karty są naszpikowane gwiazdami. UFC Fight Night to raczej okazja dla mniej rozpoznawalnych zawodników, aby mogli oni budować swoją pozycję w rankingach i kolejnych zestawieniach.

Najbardziej prestiżowe są gale numerowane, na których w ostatnim czasie wystąpiło kilku zawodników z naszego kraju. Mowa tutaj przede wszystkim o Janie Błachowiczu, który stoczył walkę o pas mistrzowski. Nie zakończyła się ona jednak wygraną zawodnika z Cieszyna, ponieważ sędziowie zdecydowali o remisie. Takie zakończenie jest niezwykle rzadko spotykane w świecie sportów walki, ale tutaj dla wielu ekspertów było to zasłużone rozstrzygnięcie. Polak tym samym będzie musiał się postarać i wygrać kilka walk, aby ponownie doświadczyć zaszczytu walki o pas.

Drogę na szczyt w UFC będzie musiał również przejść Mateusz Gamrot. Polak po serii 4 wygranych z rzędu był na dobrej drodze, aby zbliżyć się do walki o pas w najlepiej obsadzonej kategorii wagowej, jednak przegrał z Amerykaninem Dariushem. Porażka skomplikowała sytuację Gamrota, który musi teraz odbudować swoją pozycję. Pierwszy krok został już wykonany, ponieważ Gamer kilka tygodni temu pokonał Jalina Turnera w wyrównanym starciu. Polak wszedł do tej walki w zastępstwo, dlatego też sporo ryzykował, ale ostatecznie zwyciężył. Kluczem do sukcesu były tutaj sprowadzenia, ponieważ przeciwnik dysponował lepszymi warunkami fizycznymi.

W najbliższym czasie nie odbędzie się UFC, na którym zawalczy Gamrot czy też Błachowicz. W tym przypadku obu Polaków czeka na swoich kolejnych przeciwników. W kalendarzu nie zabraknie jednak eventu z udziałem biało-czerwonych, a wystarczy tutaj wspomnieć o walkach z udziałem Oleksiejczuka czy też Karoliny Kowalkiewicz. Po tym, jak Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę, obecnie to Karolina jest największą nadzieją wśród Polek w dywizji kobiet. Zawodniczka z Łodzi miała trudny okres, ale w ostatnim czasie wyszła na prostą i wygrała dwie kolejne walki. Wcześniej przegrała pięć kolejnych pojedynków, więc obecna dyspozycja to z pewnością dobra wiadomość dla polskich fanów sportów walki, jak i samej Karoliny. UFC typowanie na jej kolejne starcie wskazuje, że Polka ma duże szanse na wygraną. Warto jednak poczekać z obstawianiem bliżej wydarzenia, aby dokładnie przeanalizować formę obu zawodniczek. Walka odbędzie się dokładnie 20 maja.

FAME MMA

W maju zapowiedziana została również kolejna edycja największej organizacji freak fightowej na terenie naszego kraju. 18 marca w sobotę odbyła się gala High League 6, na której poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Karta walk obfitowała w ciekawe pojedynki, dlatego też FAME MMA bez wątpienia postara się zrobić wszystko, aby przebić tamte zestawienia. Ostatnia gala FAME MMA okazała się sporym sukcesem, ale z wydarzenia na wydarzenie poprzeczka wędruje coraz wyżej. Tak naprawdę w tym momencie nie wiadomo, jakie walki zobaczymy podczas kolejnego FAME MMA, jednak obstawianie będzie dostępne bliżej wydarzenia. Jedne z bukmacherów, czyli Superbet jest znany z tego, że regularnie organizuje ciekawą akcję związaną z typowaniem wszystkich walk na FAME MMA, gdzie bez wpłaty własnych środków można wziąć udział w rozgrywce. 

FAME MMA ma w swoich szeregach wielu interesujących zawodników. Podczas poprzedniej gali, która miała miejsce na początku lutego, wystąpił między innymi Robert Karaś, czyli najbardziej rozpoznawalny zawodnik polskiego triatlonu, który jest znany na całym świecie wśród fanów tej dyscypliny sportu. Nie brakowało również innych ciekawych zestawień, a w jednym z nich doświadczony bokser, czyli Kamil Łaszczyk pokonał Amadeusza Ferrariego. Losy tego pojedynku nie były rozstrzygnięte do ostatnich sekund, ponieważ freak fighter dominował w parterze, jednak ostatecznie kondycja wzięła górę i wygrywał zawodowy bokser. Łaszczyk tym samym otworzył sobie drogę do kolejnych pojedynków we freak fightach.

W mediach pojawiały się również plotki na temat możliwego występu Sławomira Peszko, jednak wątpliwe, aby zawodnik Wieczystej rozważył start kariery we freakch, dopóki jest zawodowym piłkarzem.

Najnowsze doniesienia ze sportów walki.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: Fame MMA
Powiązane