Swiatsportu.pl
Paulo Sousa

Łączy nas piłka/YouTube

Znamy zarobki Paulo Sousy

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Znamy zarobki Paulo Sousy. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski może liczyć na zdecydowanie większą gażę niż jego poprzednik, Jerzy Brzęczek. Ba! Portugalczyk jest drugim najlepiej zarabiającym szkoleniowcem w historii "Biało-czerwonych". Kon

  • Paulo Sousa jest drugim najlepiej zarabiającym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

  • Portugalczyk może liczyć na pensję wynoszącą aż 70 tysięcy euro miesięcznie

  • Jest to kwota znacznie wyższa, niż ta, na którą mogli liczyć Jerzy Brzęczek, Adam Nawałka, a porównać ją można tylko tej Leo Beenhakkera

Paulo Sousa pod koniec lutego zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk został drugim zagranicznym trenerem naszej kadry i podpisał kontrakt do końca bieżącego roku. Chyba każdy zdawał sobie z tego sprawę, że wybór niepolskiego szkoleniowca będzie związany z wysoką pensją dla nowego selekcjonera.

Do tej pory pensja Sousy nie była nam znana, ale tajemnicę udało się odkryć Romanowi Kołtoniowi z „Prawdy Futbolu”. Na konto 50-latka co miesiąc wpływa 70 tysięcy euro. Jak w porównaniu Portugalczyka wypadają jego poprzednicy? Zdecydowanie blado.

Wysoka pensja Paulo Sousy. Znamy konkretną kwotę

Pensja Paulo Sousy od początku była owiana tajemnicą. Można było przewidywać, iż będzie ona wysoka i niektórzy być może spodziewali się, iż Portugalczyk zostanie najlepiej opłacanym selekcjonerem w historii reprezentacji Polski. Tak się jednak nie stało.

Dochodzenie w tej kwestii przeprowadził Roman Kołtoń z kanału „Prawda Futbolu”. Znany dziennikarz ujawnił, że Paulo Sousa może liczyć na gaże 70 tysięcy euro na miesiąc. W przeliczeniu daje to około 325 tysięcy złotych, a więc do końca kontraktu 50-latek powinien otrzymać około 4 miliony złotych.

Ta kwota jest wyłącznie wynagrodzeniem trenera, a przecież otacza go szereg współpracowników, który ma otrzymywać do podziału 80 tysięcy euro miesięcznie. Oznacza to, że utrzymanie Sousy i jego sztabu kosztuje PZPN w sumie 150 tysięcy euro miesięcznie. Miejmy nadzieję, że do tego dojdą jeszcze premier za awans na mistrzostwa świata, lub dobry wynik podczas Euro 2020, bowiem takie sukcesy są warte każdych pieniędzy.

Portugalczyk zostawił poprzedników w tyle. No za wyjątkiem Beenhakkera

Wynagrodzenie Paulo Sousy robi duże wrażenie, tym bardziej, kiedy porównamy je z zarobkami jego poprzedników. Z ostatnich selekcjonerów najwięcej zarabiał Adam Nawałka, który otrzymywał 200 tysięcy złotych miesięcznie, a więc aż o 125 tysięcy mniej od obecnego opiekuna „Biało-czerwonych”.

Zdecydowanie mniej od Sousy i Nawałki zarabiali jeszcze Jerzy Brzęczek, Waldemar Fornalik i Franciszek Smuda. Brzęczek i Fornalik mogli liczyć na pensję wynoszącą 160 tysięcy złotych. Jeszcze mniej otrzymywał Smuda, bowiem zaledwie 150 tysięcy.

Gaża Paulo Sousy jest jedynie porównywalna z tą, którą miał zapewnioną Leo Beenhakker. Holender początkowo otrzymywał od polskiej federacji 50 tysięcy euro miesięcznie, a później ta kwota wzrosła do 75 tysięcy euro, czyli około 344 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że już w czwartek 25 marca Polska zagra pierwszy mecz eliminacyjny do MŚ w Katarze, a przeciwnikiem „Biało-czerwonych” w spotkaniu wyjazdowym będą Węgry. 28 marca zmierzymy się w Warszawie z Andorą, a 31 marca stawimy czoło Anglikom na Wembley.

Źródło: Prawda Futbolu

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski na Euro 2020

Piłka nożna

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

Czytaj więcej >
Euro 2020 Holandia Austria

Piłka nożna

Holandia w 1/8 finału. Pewne zwycięstwo nad Austrią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski dudek

Piłka nożna

Jerzy Dudek mocno o Paulo Sousie. "Popełnił kardynalny błąd"

Czytaj więcej >
Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Czytaj więcej >
Euro 2020 Polska Słowacja piosenki

Piłka nożna

Śpiewnik polskiego kibica. Te utwory zagrzewają Biało-Czerwonych do walki

Czytaj więcej >