Swiatsportu.pl
Adam  Małysz

facebook.com/Martin Schmitt

Martin Schmitt ocenił szansę Kubackiego i Stocha na medale mistrzostw świata

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Adam Małysz spełnia się obecnie w roli dyrektora Polskiego Związku Narciarskiego i nadal jest blisko związany z reprezentacją polskich skoczków. Wielu z wyśmienitych rywali "Orła z Wisły" z dawnych lat również nadal śledzi zmagania młodszych kol

Adam Małysz razem z reprezentacją Polski przebywa w Oberstdorfie, gdzie trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Polscy kibice liczą na medale skoczków, a zwłaszcza Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Szanse Polaków w walce o medale ocenił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" jeden z najznamienitszych rywali Małysza z lat jego kariery, czyli Martin Schmitt.

Adam Małysz dyrektorem, Martin Schmitt ekspertem. Niemiec ocenia szanse Polaków przed MŚ

Wielkimi krokami zbliżają się konkursy skoków narciarskich podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę. Już w piątek jednak odbędą się kwalifikacje do zawodów, w których weźmie udział piątka Polaków.

Trener Michal Doleżal na podstawie dotychczasowej dyspozycji prezentowanej przez naszych skoczków zdecydował, że o awans do sobotnich zawodów na skoczni normalnej powalczą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Kibice w Polsce największe nadzieje liczą z występami oczywiście Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Kubacki będzie bronił tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Seefeld. Z uwagi na właśnie ten tytuł ma on zapewniony udział w sobotnim konkursie. 

Przed zawodami na temat szans polskich skoczków w walce o medale postanowił wypowiedzieć się legendarny niemiecki skoczek Martin Schmitt. Wielki rywal Adama Małysza z czasów jego kariery był rozmówcą "Przeglądu Sportowego". Schmitt skupił się na Kamilu Stochu i Dawidzie Kubackim, którzy znajdują się w ścisłym gronie faworytów do złotego medalu.

Martin Schmitt zachwala Kubackiego i Stocha

Martin Schmitt w rozmowie z dziennikarzami skupił się na mocnych stronach polskich zawodników. Niemiec jest zdania, że Dawid Kubacki ma wszelkie argumenty ku temu, by skutecznie powalczyć o obronę tytułu mistrza świata. Legendarny skoczek zwrócił uwagę na odbicie Kubackiego z progu.

- Dawid skacze na naprawdę wysokim poziomie. Ma znakomite odbicie, które jest bardzo potrzebne na normalnej skoczni - stwierdził dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata. 

Schmitt, który sam ma na koncie dwa tytuły indywidualnego mistrza świata, poświęcił także kilka słów Kamilowi Stochowi. Zdaniem dawnego rywala Adama Małysza 33-latek z Zębu także włączy się do walki o medale. Schmitt wskazał, że decydujące może być doświadczenie Stocha. 

- Ma ogromne doświadczenie w wygrywaniu dużych imprez i zawsze jest w stanie zwyciężyć. Cała polska drużyna jest bardzo silna - skwitował Niemiec i dodał, że pozostałymi faworytami do złota będą tacy skoczkowie jak Halvor Egner Granerud, Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler - obrońca tytułu na dużej skoczni. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Włoskie media: Euro 2020 zostanie przeniesione do Anglii

  • Rafał Grzyb tymczasowym trenerem Jagiellonii

  • Ujawniono zarobki sędziów skoków. Szokująca kwota

Podobne artykuły

Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

Czytaj więcej >
Trener Zbigniew Klimowkski

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski, trener naszych juniorów, ciężko przechodzi COVID-19

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Czytaj więcej >
Adam Małysz Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Adam Małysz przeraził Apoloniusza Tajnera w swoim legendarnym skoku

Czytaj więcej >
Michal Doleżal

Skoki narciarskie

Michal Doleżal opowiedział o sytuacji polskiej kadry (Tylko u nas)

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Skoki narciarskie

Zaskakująca prawda o siostrze Piotra Żyły

Czytaj więcej >