Swiatsportu.pl
Euro 2020 Wielka Brytania

twitter.com/@UEFA

Włoskie media: Euro 2020 zostanie przeniesione do Anglii

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Euro 2020 planowo miało się odbyć latem ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostało przesunięte na ten rok. Mistrzostwa ma się odbyć w dwunastu miastach dwunastu krajów. Również i ten pomysł może storpedować koronawirus. Znany włoski d

  • Euro 2020 w ostatniej chwili zmieni organizatora? Włoski dziennikarz Tancredi Palmeri informuje, że turniej w całości miałaby przejąć Anglia

  • Od samego początku zaplanowany format turnieju wzbudzał wielkie kontrowersje

  • Planowo turniej miał się odbyć w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii koronawirusa został przeniesiony na tegoroczne lato

Euro 2020 po raz kolejny ma wielkie problemy. Tych nie brakuje od początku ogłoszenia formatu, w jakim miałby się odbyć turniej. UEFA chce rozegrać mistrzostwa w dwunastu miastach z dwunastu państw.

Europejska federacja jeszcze pod rządami Michela Platiniego w 2014 roku podjęła decyzję, że gospodarzami mistrzostw będą: Amsterdam, Bilbao, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg. Co jeszcze przed pandemią tworzyło m.in. problemy logistyczne. 

Euro 2020 w ostatniej chwili zmieni organizatora?

W obliczu pandemii koronawirusa taki format wzbudza jeszcze więcej wątpliwości, szczególnie uwzględniając różną politykę każdego z państw, związaną choćby z obostrzeniami czy kwarantanną po przylocie z zagranicy.

To powoduje, że po raz kolejny pojawiły się głosy, że w ostatniej chwili turniej może zmienić formułę. Kilka dni temu niektóre media informowały, że mistrzostwa Europy mogą się nawet nie odbyć, ale UEFA szybko zaprzeczyła tym plotkom.

Jeszcze kilka tygodni temu prezydent UEFA Aleksander Ceferin zapewniał, że europejska federacja zrobi wszystko, żeby turniej odbył się w zaplanowanym formacie. Najnowsze doniesienia informują, że władze UEFA odeszły od tego pomysłu.

Tancredi Palmeri, znany włoski dziennikarz, informuje, że UEFA zdecydowała się już na przeniesienie turnieju do jednego kraju. Jego zdaniem samotnym organizatorem tegorocznych mistrzostw Europy zostanie Anglia.

Anglia może zostać samotnym organizatorem tegorocznych mistrzostw Europy

- Euro 2021 najprawdopodobniej odbędzie się tylko w Anglii, ponieważ UEFA chce jednego gospodarza, a Anglia jest uznawana za najlepsze do tego miejsce. Ostateczna decyzja zapadnie w połowie kwietnia - przekazał dziennikarz na Twitterze.

Pierwotnie Anglia miała gościć jedynie półfinały i finał, które miałby się odbyć na Wembley. Włoski dziennikarz dodaje, że ostateczne decyzje w sprawie przeniesienia Euro mają zapaść najpóźniej w połowie kwietnia, czyli ok. dwa miesiące przed startem turnieju.

Anglia jako jedna z pierwszych w Europie ponownie otworzy stadiony dla kibiców. Premier Boris Johnson ujawnił, że od 17 maja na największe stadiony, czyli m.in. Wembley, zostanie wpuszczonych 10 tysięcy kibiców. Na mniejszych obiektach zasiądzie do 4 tysięcy, a w halach do tysiąca fanów.

Planowo mistrzostwa Europy mają się rozpocząć 11 czerwca i zakończyć 11 lipca. Polska zagra w grupie E. Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Jeżeli nic się nie zmieni, to Polacy będą rozgrywali swoje mecze w Dublinie i Bilbao.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Bayern Monachium wygrywa w hicie Ligi Mistrzów. Bramka Lewandowskiego (WIDEO)

  • Motocyklowy mistrz świata nie żyje. Fausto Gresini przegrał z chorobą

  • Iga Świątek świetnie rozpoczęła turniej WTA w Adelajdzie

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka dla Leo Messiego. Robert Lewandowski drugi

Czytaj więcej >