Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oficjalnie: Rafał Grzyb tymczasowym trenerem Jagiellonii
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:35

Oficjalnie: Rafał Grzyb tymczasowym trenerem Jagiellonii

Ekstraklasa
facebook.com/Jagiellonia Białystok
  • Jagiellonia Białystok w czwartek przekazała swoim kibicom zaskakujące informacje

  • Klub z Podlasia przekazał, że w najbliższym czasie drużyny nie może prowadzić trener Bogdan Zając

  • Szkoleniowiec ma podobno problemy zdrowotne. Jego obowiązki ma przejąć tymczasowo asystent Rafał Grzyb

Ekstraklasa przygotowuje się do rozegrania 19. kolejki, a tymczasem w obozie jednej z drużyn, które walczą o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach, pojawił się spory problem. Jak dowiedzieliśmy się z komunikatu wydanego przez Jagiellonię Białystok, z pracy z drużyną musiał zrezygnować na razie trener Bogdan Zając. Szkoleniowiec ma podobno problemy ze zdrowiem.

Ekstraklasa. Problemy Jagiellonii Białystok, Bogdan Zając nie może prowadzić drużyny

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne interesujące mecze w piłkarskiej Ekstraklasie. Kibiców elektryzuje spotkanie derbowe pomiędzy Wartą Poznań a Lechem Poznań. Ciekawie będzie jednak także na pozostałych stadionach. 

Już w sobotę odbędzie się mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Piastem Gliwice. Jeszcze niedawno obie drużyny liczyły się w walce nawet o mistrzostwo Polski, w tym sezonie jednak mają zgoła odmienne cele. "Jaga" wciąż liczy się w walce o miejsce na podium, Piast natomiast oscyluje bliżej strefy spadkowej i mocno rozczarowuje.

Przed meczem, które wielu jakiś czas temu nazwałoby hitowym, poważne problemy pojawiły się w obozie Jagiellonii. Klub wydał komunikat, w którym przekazano, że z pracy z drużyną na jakiś czas mus zrezygnować trener Bogdan Zając.

W komunikacie wydanym przez klub, przeczytać możemy, że opiekun piłkarzy Jagiellonii nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków z uwagi na problemy zdrowotne. Przekazano także, że obowiązek prowadzenia drużyny pod nieobecność pierwszego trenera, powierzono Rafałowi Grzybowi, asystentowi Bogdana Zająca.

Rafał Grzyb poprowadzi drużynę pod nieobecność trenera Zająca

- Informujemy, że z powodów zdrowotnych w najbliższym czasie trener Bogdan Zając nie będzie mógł prowadzić zespołu Jagiellonii Białystok. W tym czasie obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie asystent w sztabie pierwszego zespołu, trener Rafał Grzyb.- czytamy w komunikacie.

Sytuację skomentował także Rafał Grzyb, na którego barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności za dobre przygotowanie zespołu do najbliższego meczu. Zdradził on w swojej wypowiedzi, że w meczu z Piastem zabraknie nie tylko trenera Zająca, ale i kilku piłkarzy, którzy zmagają  się z problemami zdrowotnymi. Nie wiemy jednak na razie co dolega trenerowi i zawodnikom. 

- Niestety, zarówno trener jak i kilku zawodników nie będzie mogło wziąć udziału w najbliższym spotkaniu ze względów zdrowotnych. W tej wyjątkowej sytuacji to ja mam zastąpić pierwszego trenera na tym stanowisku. Liczę na to, że ta zmiana nie będzie miała żadnego wpływu, jeżeli chodzi o podejście chłopaków do następnego meczu - powiedział Rafał Grzyb.

Obecnie Jagiellonia Białystok zajmuje siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Klub z Podlasia zebrał na swoim koncie 25 punktów. Do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach "Jaga" traci obecnie sześć "oczek".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Powiązane